Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Ezért lehet kiváló befektetés a napelem a vállalatoknak

Azok a vállalatok, amelyek fontosnak tartják a költségek optimalizálását, ugyanakkor lényeges számukra a környezettudatosság, a napelemes rendszerrel értékes előnyökre tehetnek szert. A szaldó-elszámolás megszüntetése a cégek számára nem jelent hátrányt, éppen ezért érdemes napelemes rendszer telepítésében gondolkodni.

Létrehozva:

|

A napelem előnyei már régóta ismertek. Mivel a napfény szinte korlátlan mennyiségben áll rendelkezésünkre, ezért a megújuló energiát könnyedén tudjuk hasznosítani.

Egy cég számára megfontolandó lehet a következő kérdés:

Advertisement

A teljes energiaszükségletet szeretné kielégíteni napelemek segítségével, vagy csak egy részét akarja kiváltani a havi elektromos kiadásainak? Mivel a minőségi napelem rendszer 25-30 évig biztosan termel, ezért jól megtérülő beruházásról van szó, ami jelentős megtakarítást eredményezhet. Akár a villanyszámla teljes lenullázása is elérhető vele.

Ezért éri meg a cégeknek a napelem

A kormány döntése értelmében azonban megszűnt a napelemes rendszerek esetében a visszatáplálás lehetősége azok számára, akik 2022 októberének végéig nem nyújtottak be igénylést. Arra hivatkoztak, hogy mivel nem elég fejlett a rendszer, ezért nem bírja el a sok napelemet. Vagyis ha túl sokan használják a napelemeket és a visszatáplálás lehetőségét, akkor hálózati problémák merülhetnek fel. Tehát azoknak éri meg igazán a napelem, akik a megtermelt energiát azonnal el is tudják használni (vagy akkumulátort vásárolnak, amely eltárolja az energiát). Az energiaárak mellett egy cégnek sokkal jobban megéri átállni napelemre, mint egy lakossági felhasználónak. A vállalkozások ugyanis jobbára akkor fogyasztanak, amikor termel a rendszer, így kevesebb energia megy veszteségbe.

Advertisement

A vállalatok esetében így egy jól átgondolt, hatékony rendszer akár 2-5 év alatt megtérülhet. Ráadásul egy vállalkozás el tudja számolni költségként a napelemes rendszert, beleértve az invertert és az akkumulátort is. Sőt még azt is kiszámolhatja, hogy milyen fűtési típussal éri meg jobban működtetnie az elektromos berendezéseit. Lehetőség van ugyanakkor pályázati lehetőségekre, ami miatt nem kell a napelemes rendszer teljes összegét kifizetni.

Napelemes rendszer előnyei cégeknek

Gyors megtérülés: A már említett 2-5 éves megtérülés után megállás nélküli költséghatékony működésre lehet számítani, ami jelentős pénzügyi terhet vehet le a vállalkozások válláról.

Advertisement

Nő a vállalkozás értéke: Mivel az épület a telepítéstől kezdve energetikai szempontból pozitív változáson esik át, ezért egy napelemes rendszer növelheti a vállalkozás értékét, esetleges értékesítésének esélyét, eladhatóságát.

Környezettudatosság: Egy cég hitelességének is jót tehet az, ha megmutatja a fenntarthatóság iránti elkötelezettségét, környezettudatosságát a napelemek által. A napelemek ugyanis környezetbarát megoldást jelentenek, hiszen működés közben nem juttatnak káros anyagot a környezetbe.

Advertisement

Kiapadhatatlan energiaforrás: A napenergia szinte korlátlan mennyiségben áll rendelkezésre.

Nem igényel komolyabb karbantartást: Mivel a minőségi panelek ellenállnak az időjárási viszontagságoknak, ezért komolyabb karbantartásra nem kell számítani, sőt a rendszer cseréjére sincs szükség, ha kimagasló gyártók termékeit használják.

Advertisement

Sokoldalúan felhasználható: Elsődlegesen a villanyszámlát lehet a napelemes rendszer segítségével csökkenteni, lenullázni, de akár fűtésre és hűtésre is használható.

Fotó forrása: KRQ Kft.

Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni a telepítés során?

Kulcskérdés, hogy milyen termékeket használnak a kivitelezés során. Ugyanis ha olcsóbb, gyengébb minőségű elemekből épül fel a rendszer, akkor nem lehet számítani megbízható teljesítményre, működésre. Olyan gyártó termékeit érdemes előnyben részesíteni, aki a napelempiacon is elismertnek számít és hosszú teljesítménygaranciát, gyártói garanciát tud nyújtani. A vállalati napelem rendszer kivitelezése során lényeges kérdés még az is, hogy mekkora tér áll rendelkezésre és a tető vajon bírja-e a terhelést. Egy cég ugyanis dönthet úgy, hogy a napelemet a földre vagy lapos tetőre telepítteti. Ha pl. szigetüzemű napelem rendszer (hálózattól teljesen függetlenül működik) mellett dönt a vállalat, akkor számolni kell az akkumulátorok extra költségével, ugyanis a folyamatos áramellátást biztosítani kell.

Milyen szolgáltatóra érdemes bízni a napelemes rendszer kivitelezését?

Aki már a kapcsolatfelvételtől kezdve odafigyel az ügyfélre és napelemes rendszer telepítésével kapcsolatos minden lényeges kérdésre választ ad. Aki a tervezéstől a kivitelezésig precíz munkát végez, egy kézben tartva minden részletet, folyamatot.

Advertisement

Miért fontos, hogy egy kézben legyenek a folyamatok?

Előfordul ugyanis, hogy a napelemes rendszer létrehozásához több szakértő, szolgáltató munkáját veszik igénybe. Éppen ezért lehet megnyugtató a vállalatok számára, ha a szolgáltatóra a pályázatfigyelésben, pályázatírásban, teljes körű projektmenedzsmentben és a generálkivitelezésben is lehet számítani, sőt a szervizben és a távfelügyeletben is. Fontos megvizsgálni a szolgáltató referenciáit, értékelését, hiszen az elkészült munkák, ügyfélvisszajelzések értékesek lehetnek azon vállalatok számára, akik napelemes rendszer telepíttetését tervezik.

A megbízható napelem-szolgáltató – A1 Solar

Az A1 Solarnak (elődvállalkozásainak köszönhetően) több mint egy évtizedes energiapiaci tapasztalata van. Az ügyfelekkel való együttműködés kezdetétől minden lényeges elintéznivalót, munkafolyamatot magukra vállalnak. Megírják az energetikai pályázatot (1500-nál is több sikeres pályázat kapcsolódik hozzájuk), a tervezéstől kezdve a kivitelezésig mindenben segítséget nyújtanak és a karbantartásról is gondoskodnak. Több mint 26 ezer telepített panel fűződik a nevükhöz, magasan képzett szakembereik csúcskategóriás termékekkel dolgoznak.

Advertisement

Ha az Ön vállalata is szeretné a napelemes rendszer minden előnyét élvezni és szakképzett, komoly referenciával rendelkező csapatra bízná a kivitelezést, akkor válassza az A1 Solar csapatát!

 

Advertisement

 

Borítókép forrása: KRQ Kft.

Advertisement

Zöld Energia

Románia kivezeti az árkorlátozást – csak a rászorulók kapnak energiautalványt

Romániában július elsejétől kezdődően megszűnik a villamos energia árának hatósági korlátozása, a kisjövedelmű fogyasztók ezentúl energiautalványok formájában kapnak segítséget – jelentette be Tánczos Barna, a bukaresti kormány miniszterelnök-helyettese pénteken.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)

A Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) közleményében idézett politikus azt mondta: a villamos energia esetében az eddigi általános árkorlátozás helyett, amely jelentős terhet rótt az államra, mostantól célzottan azokat a háztartási fogyasztókat támogatják havi 50 lej (3935 forint) értékű energiautalványok formájában, akiknek nehézséget jelent a havi számlák kifizetése, írja az alternativenergia.hu. A közlemény szerint Romániában a lakosság több mint 25 százaléka sorolható az energetikailag sebezhetők kategóriájába, és a háztartások 17,8 százaléka számára komoly nehézségekbe ütközik a villanyszámlák vagy más közüzemi díjak kifizetése. A pénteken elfogadott sürgősségi kormányrendelet értelmében azok a háztartások jogosultak energiautalványra, ahol az egy főre jutó havi jövedelem legfeljebb 1784 lej (mintegy 140 ezer forint), illetve azok az egyedül élő lakosok, akiknek a havi jövedelme nem haladja meg az 1940 lejt (mintegy 152 ezer forint). Az elektronikus utalványt online lehet majd igényelni egy 60 napon belül bevezetendő internetes alkalmazás révén, akiknek pedig ennek használata nehézséget okoz, azoknak a helyi önkormányzatoknál és a postahivataloknál nyújtanak segítséget. A támogatás a július 1-je után kibocsátott villanyszámlákra vonatkozik – részletezte az RMDSZ közleménye.

Románia 2022 őszén vezetett be hatósági ársapkát a villamos energia és földgáz fogyasztói árára. A villanyáram esetében a szolgáltatók kilowattóránként 0,68 és 1,3 lej (53,51-102,3 forint) tarifával számlázhattak a lakossági ügyfeleknek a fogyasztás függvényében. A gazdasági sajtó szerint tavaly nagyságrendileg kétmilliárd lejt (157 milliárd forint) költöttek a román költségvetésből energiaár-kompenzációra.

A mintegy 2,1 millió romániai háztartást érintő, július elsejétől bevezetendő támogatási rendszer előzetes számítások szerint mintegy 950 millió lejes terhet ró majd a román költségvetésre a rendelet hatályának 9 hónapos időtartama alatt.

Advertisement

A földgáz esetében a hatályos jogszabály szerint 2026. március 31-ig marad érvényben Romániában a kilowattóránként 31 banis (24,4 forint) hatásági ársapka.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák