Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Használjon napelemet! Még fizetnek is érte.

Természetesen Németországban van ez így.

Létrehozva:

|

Németországban az állam és a cégek egymással versenyeznek, hogy ki veheti meg az otthon előállított áramot. A napelemes akkumulátorokkal foglalkozó Sonnen különleges lehetőséget kínál a németországi, fotovoltaikus tetőrendszert használó kiskereskedelmi ügyfeleknek – számol be a Reuters. 2022 harmadik negyedévére egy olyan közösséget terveznek létrehozni, amelyben olcsón férhető hozzá az energia. Egyes felhasználók még pénzt is kereshetnek a projektnek köszönhetően. Németországban a közelmúltban fogadtak el egy olyan, a megújuló energiákra vonatkozó jogszabályt, amely felgyorsíthatja az alacsony szén-dioxid-kibocsátású üzemanyagok használatáról való átállást, és hozzájárulhat az orosz gáztól és olajtól való függetlenedéshez. Oroszország Ukrajna elleni invázióját követően az energetikai függőség minden korábbinál látványosabban mutatkozott meg.

A Shell tulajdonában lévő Sonnen az otthoni napelemes áramtermelés növekvő versenyképességére, illetve akkumulátorai további értékesítésére támaszkodik. A 84 milliós Németországban mintegy 500 ezer otthonban található háztartási akkumulátor, ezeket a Sonnen mellett olyan riválisai gyártják, mint amilyen a Senec vagy a kínai BYD. Egy korábbi, független elemzés alapján az értékesítés 2021-hez képest idén 67 százalékkal emelkedhet. A bajorországi székhelyű Sonnen szerint tervezett megoldásával a háztartásokban az év végére nullára csökkenhet az energia ára, és a többlettermelés révén akár visszafizetés is történhet. A vállalat 2015-ben egy digitális közösséget hozott létre akkumulátoros ügyfelei számára. A felület a napelemes termelést kiegészítve lehetőséget ad a többletenergia későbbi felhasználására. A közösség megosztozik az együtt előállított áramon.

A napelemes akkumulátorok megjelenése előtt az otthon megtermelt energia egyből a hálózatba került, és államilag garantált betáplálási díj járt érte. A napelemek fejlődése miatt ugyanakkor ma már az elszámolási rendszer nem igazán jövedelmező, az energiaárak ráadásul az elmúlt évben globális elszálltak. A Sonnen most azzal állt elő, hogy állandó mennyiségi jogosultság ellenében összeköti akkumulátoros ügyfeleit egy eladói körrel. A modellhez csatlakozók olyan mérőeszközt kapnak, amely segíti a számlázást és az el nem használt áram elosztását. A vállalat kilowattóránként 10 centet fizet majd – összehasonlításképp: az állami rendszerben csupán 6,34-6,53 cent jár.

Zöld Energia

Mikrohálózatok hidrogénnel, megérkezett a jövő energiatárolási megoldása!

Egy németországi ipari szakkiállításon fogják bemutatni a HyGrid nevű hidrogén-mikrohálózati platformot.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Március végén, a Hannover Messe nevű ipari szakkiállításon tervezi bemutatni új, HyGrid nevű hidrogén-mikrohálózati platformját a Fraunhofer Institute for Machine Tools and Forming Technology (Fraunhofer IWU)– számol be a PV Magazine. A kutatók szerint a megközelítés segíthet a kórházak, az elzárt, vidéki területek és a háború sújtotta régiók energiaellátásában. A kutatók szerint az ilyen mikrohálózatok decentralizált energiaellátási megoldást kínálnak, amely életképes megközelítést jelentene Németországban. Ezek az önfenntartó rendszerek villamos energiát hasznosítanak, a szükség esetén kifejezetten nagy mennyiségű energia tárolást pedig zöld hidrogénnel valósítják meg. A Fraunhofer IWU csapata évek óta dolgozik a Reference Factory H2 nevű kezdeményezésen, amelyben a fókusz az elektrolizáló készülékek és üzemanyagcellák hatékony gyártási folyamatainak fejlesztésén van. Az intézet jelenleg sportközpontok és kórházak számára tervezi a kezdeti rendszerkoncepciókat. A kutatók szerint a kórházak teljes mértékben kihasználhatják a hidrogén-mikrohálózatokat, mivel az elektrolízis során oxigén keletkezik, amelyet technikai oxigénként, illetve víztisztításra és fertőtlenítésére lehetne használni.

A HyGrid platform központi elemét, a HyVentus nevű elektrolizáló egységet a Reference Factory H2 keretében fejlesztették ki ipari partnerek támogatásával. A Fraunhofer szerint a HyGrid egy költséghatékony, tartós mikrohálózati megoldást kínál, amelyet akár a háború sújtotta Ukrajnában is alkalmazhatnának a következő tél során. A szakértők úgy vélik, a könnyen telepíthető és skálázható rendszer a háború sújtotta régiókban és más, ellátási problémákkal küzdő régiókban néhány kilowattól több száz kilowattig terjedő tartományban kínálhat energiatárolási megoldást. A HyGrid kórházak, vállalkozások, iskolák vagy elzárt vidékek számára egyaránt megoldást kínálhat.

A platform részletesen a Hannover Messén ismertetik majd. A világ egyik legnagyobb, évi 100-200 ezer embert vonzó ipari szakkiállítását 2025-ben március 31. és április 4. között fogják megrendezni.

 

Kép: Reference Factory.H2

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák