Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Hibrid inverterek megjelenését jelentette be a Lunar Energy

A Lunar Energy új lakossági energiatároló rendszerekkel jelent meg a piacon.

Létrehozva:

|

A vállalat nemrégiben jelentette be az első fogyasztói hardvertermékének, a Lunar Systemnek a megjelenését mégpedig egy olyan lakossági, osztott energiatermelő szekrényt, amely átfogóan integrálja a tetőtéri napenergia-termelést, az akkumulátortárolást és a terhelésvezérlést – számol be a PV-magazin.

A vállalat DG-szekrénye a Lunar Battery, egy 10 kWh-tól 30 kWh-ig terjedő kapacitású lítium-ion akkumulátorral rendelkezik, valamint egy 10 kW-os hibrid inverterrel az otthoni HVAC-rendszerek és háztartási készülékek támogatására.

A lakossági szekrény csatlakoztatható egy helyszíni napelemes rendszerhez, és a Lunar Bridge-t használva egy olyan felügyeleti rendszert képez, ami 30 milliszekundumon belül képes zökkenőmentesen átváltani a hálózati és a hálózaton kívüli akkumulátoros energiaellátások között. 

Hálózati kiesések, áramszünetek esetén a Lunar Switch felméri és prioritást ad azoknak a létfontosságú készülékeknek, eszközöknek amiknek működéséhez elengedhetetlen az áramellátás és automatikusan kikapcsolja a nem létfontosságú eszközöket, mint például az EV-töltőket, medenceszivattyúkat.

A vállalat állítása szerint a lakossági akkumulátor 47%-kal kisebb és kompaktabb a piacon kapható hasonló akkumulátorokhoz képest.

Advertisement

Milyen gyors megtérülést ígér? 

A Lunar Energy elmondása szerint, egy átlagos kaliforniai otthon hét év megtérülési időt érhet el egy 20 kWh-s Lunar rendszer telepítésével, amelyhez egy 5 kW-os napelemes rendszer társul, tekintettel a közelmúltban bekövetkezett nettó energiamérési változásokra, amelyek csökkentik a napenergia teljesítményének értékét. A vállalat becslése szerint egy ilyen beruházás költsége 20 000 és 30 000 dollár közé sorolható.

A Sunrun, a Lunar Energy partnere bejelentette azt is, hogy 2023 őszén megkezdi a megrendelések fogadását a Lunar Systems és a Sunrun napelemes rendszerek együttes telepítésére.

Zöld Energia

Hogyan hat Donald Trump a napelemes piacra?

Donald Trump politikája az amerikai energetikai piacon is felfordulást okozott.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

A második Trump-kormány forgószélszerűen vette kezdetét: még csak három hónap telt Donald Trump beiktatása óta, de már számos drasztikus kül- és belpolitikai döntést hozott. Miként hat az elnök politikája az energiaszektorra, különösen a napelemes piacra – ennek a kérdésnek járt utána a PV Magazine. A kormányzat az elmúlt időszakban jelentős szakpolitikai reformokat hajtott végre. Az energetikai politika fő mozgatórugója, hogy az elnök nagyban támogatja a fosszilis energiahordozók kinyerését, miközben ellenzi az elektromos járművek támogatását célzó szabályzatokat. A terület legfontosabb Trump-rendelete az Unleashing American Energy, amely csökkenti az olaj- és ritkaföldfém-kitermelés korlátozásait. A régi-új elnök a megújulókat tekintve egyelőre elsősorban a szélenergia ellen lépett fel, több helyen korlátozásokat vezetett be az új szélfarm-beruházásra vonatkozóan. Ugyan a napenergiát egyelőre nem támadja célzottan, az ágazatot érintő politikai bizonytalanság hatással van a beruházásokra.

A napenergia 2024-ben az Egyesült Államok legjelentősebb, újonnan telepített villamosenergia-forrása volt, és az iparág továbbra is gyorsan növekszik. Az IRA (Inflation Reduction Act) nevű, alapvetően klímavédelmi célú törvénycsomag és más támogatások a különféle hitelek, adókedvezmények és egyéb megoldások révén jelentős felfutást hoztak a szektorban, de a Trump-kormány ezek felfüggesztésével akadályokat gördített az iparág elé. A szövetségi kifizetések befagyasztását most bírósági döntések próbálják megakadályozni, nagy kérdés, hogy milyen jövő vár az IRA-ra és más, az energetikai átállást segítő ösztönzőkre. Egyes szakértők szerint az IRA-alap a vártnál öt évvel korábban, 2027-ben véget érhet.

A napelemes szektor számára további kihívást jelentenek az új, Kínát, Kanadát és Mexikót érintő vámok, amelyek jelentősen megdrágítják a gyártást és az importot. Az iparág számára pozitívum ugyanakkor, hogy a napenergia költségei folyamatosan csökkennek, olyannyira, hogy a BloombergNEF szerint a napelemparkok még támogatások nélkül is egyre versenyképesebbek a gázerőművekkel szemben.

A szakértők úgy látják, összességében a Trump-kormányzat intézkedései rövid távon nehézségeket okozhatnak a megújuló energiaforrások számára, de a piac saját dinamikája miatt a napenergia továbbra is meghatározó tényező maradhat az amerikai energiatermelésben.

Tovább olvasom

Ezeket olvassák