Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Itt a magyar fejlesztés, amely megkönnyíti a fűtést

A 2010-ben alapított Technorgáz évek óta gyártja MIKA fűtőkészülékeit.

Létrehozva:

|

Sokkal kényelmesebbé tehetik a fűtést Technorgáz Energiaipari Kft. által létrehozott termékek – derül ki a cég közleményéből. A 2010-ben alapított vállalat célja az volt, hogy egy egyszerűen kezelhető és felszerelhető készüléket fejlesszen ki, amely alternatívát jelenthet az idáig konvektorokkal fűtött lakások kémény nélküli fűtéskorszerűsitésére.

A 6 kilowattos MIKA fűtőkészülék (parapetes/turbós/kondenzációs) a 60-70 négyzetméteres társasházi lakások és családi házak konvektoros fűtésének kiváltására és meleg víz ellátására kínál megoldást. Az Országos Településrendezési és Építési követelményekről szóló kormányrendelet (OTÉK) éppen 6 kilowattos határt húzott az égéstermék homlokzati kivezetésének tekintetében.

A több éve gyártott EU, valamint E-KON típusban ionizációs gyújtás, modulációs lángszabályozás, automatikus fagyvédelem, szivattyúletapadás-gátlás, külső hőmérséklet korrekciós lehetőség, vízáramlás és nyomásérzékelés biztosítja az automatikus, biztonságos működést magas hatásfokon. A készülék egyik előnye a hagyományos konvektoros fűtéssel szemben, hogy három-négy berendezés helyett egy készülék + radiátor rendszerrel történik a lakás egyenletes hőmérsékletének fenntartása. A rendszert szobatermosztát vezérli. A berendezés feleakkora, mint a konvektor, alacsony felületi hőmérséklete miatt pedig szellőzőnyílással ellátott bútorba is beépíthető. Az eszköz váltószelepes típusa indirekt tárolóval melegvíz-ellátásra is alkalmas.

Ma már a Technorgáz több mint 20 ezer készüléke üzemel országszerte. A cég szerint termékükkel a hagyományos konvektoros fűtéshez képest minimum 30 százalékos energia-megtakarítás érhető el, de ugyanilyen mértékben csökkenthető a széndioxid- és a nitrogénoxid-kibocsátás is. Mivel a rendszerrel szükségtelen kéményt kiépíteni vagy meglévő kéményt béleltetni, a háztartás emiatt is sok pénzt megspórolhat. Szakszerű beszereltetés esetén szénmonoxid-visszaáramlástól sem kell tartani, a készülék teljesen veszélytelen.

A Technorgáz termékei kifejezetten a magyar piacra készülnek, magyar munkaerővel, 90 százalékban hazai alkatrészekből. Mivel más gyártók nem álltak rá az ilyen kis teljesítményű készülékekre, a termék az itthoni piacon egyedülállónak számít.

Advertisement

Zöld Energia

Mikrohálózatok hidrogénnel, megérkezett a jövő energiatárolási megoldása!

Egy németországi ipari szakkiállításon fogják bemutatni a HyGrid nevű hidrogén-mikrohálózati platformot.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Március végén, a Hannover Messe nevű ipari szakkiállításon tervezi bemutatni új, HyGrid nevű hidrogén-mikrohálózati platformját a Fraunhofer Institute for Machine Tools and Forming Technology (Fraunhofer IWU)– számol be a PV Magazine. A kutatók szerint a megközelítés segíthet a kórházak, az elzárt, vidéki területek és a háború sújtotta régiók energiaellátásában. A kutatók szerint az ilyen mikrohálózatok decentralizált energiaellátási megoldást kínálnak, amely életképes megközelítést jelentene Németországban. Ezek az önfenntartó rendszerek villamos energiát hasznosítanak, a szükség esetén kifejezetten nagy mennyiségű energia tárolást pedig zöld hidrogénnel valósítják meg. A Fraunhofer IWU csapata évek óta dolgozik a Reference Factory H2 nevű kezdeményezésen, amelyben a fókusz az elektrolizáló készülékek és üzemanyagcellák hatékony gyártási folyamatainak fejlesztésén van. Az intézet jelenleg sportközpontok és kórházak számára tervezi a kezdeti rendszerkoncepciókat. A kutatók szerint a kórházak teljes mértékben kihasználhatják a hidrogén-mikrohálózatokat, mivel az elektrolízis során oxigén keletkezik, amelyet technikai oxigénként, illetve víztisztításra és fertőtlenítésére lehetne használni.

A HyGrid platform központi elemét, a HyVentus nevű elektrolizáló egységet a Reference Factory H2 keretében fejlesztették ki ipari partnerek támogatásával. A Fraunhofer szerint a HyGrid egy költséghatékony, tartós mikrohálózati megoldást kínál, amelyet akár a háború sújtotta Ukrajnában is alkalmazhatnának a következő tél során. A szakértők úgy vélik, a könnyen telepíthető és skálázható rendszer a háború sújtotta régiókban és más, ellátási problémákkal küzdő régiókban néhány kilowattól több száz kilowattig terjedő tartományban kínálhat energiatárolási megoldást. A HyGrid kórházak, vállalkozások, iskolák vagy elzárt vidékek számára egyaránt megoldást kínálhat.

A platform részletesen a Hannover Messén ismertetik majd. A világ egyik legnagyobb, évi 100-200 ezer embert vonzó ipari szakkiállítását 2025-ben március 31. és április 4. között fogják megrendezni.

 

Kép: Reference Factory.H2

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák