Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Jó hír annak, aki olcsó és egyszerű napelemekre vágyott!

Az újonnan bemutatott fotovoltaikus termék egyszerre funkcionál napelemként, illetve a tetőszerkezet szerves részeként.

Létrehozva:

|

Napelem, akár 3 millió Ft vissza nem térítendő támogatással a Vidéki Otthonfelújítási Program keretében. Kalkuláljon itt. (x)

Az észak-amerikai, tetőfedő és szigetelő szolgáltató, a GAF leányvállalata Timberline Solar nevű napelemes zsindelyének továbbfejlesztett változatát – számol be a PV Magazine. A Timberline Solar ES 2 olcsó megoldást kínál a hagyományos tetőnapelemekkel szemben, a termék zsindelyenként 57 watt teljesítményű, ami 23 százalékos növekedést jelent a GAF Energy korábbi eszközéhez képest. „A Timberline Solar ES 2 képviseli mindazt, amit a napelemes tetőfedésről tanultunk, és amit a vállalkozók és a háztulajdonosok széles körű visszajelzései révén továbbfejlesztettünk” – mondta Martin DeBono, a vállalat elnöke. A napelemes zsindelyek mélysége kevesebb, mint 0,6 centiméter, és a hagyományos GAF tetőfedő zsindelyekkel integrálhatók, ezáltal biztosítva az egységes, esztétikus megjelenést. A cég szerint az új termékcsaládhoz kisebb tranzisztordobozok és egyszerűsített vezetékezés tartozik, ami még szebb megjelenést nyújt. A GAF szerint a termék kompatibilis a meglévő Timberline zsindelykapcsolatokkal.

Minden egyes egymásba illeszkedő zsindely körülbelül 152-ször 10 centiméteres tetőfelületet fed le. A monokristályos zsindelyek 600 volt maximális rendszerfeszültséget támogatnak, és akár 48 zsindelyt is lehetséges sorba, illetve akár két párhuzamos sorba kötni. A GAF Timberline termékei akár 200 kilométer per órás széllökéseknek is ellenállnak. A Timberline Solar kialakítás elnyerte az UL 7103 minősítést, aminek köszönhetően rendszert tetőfedő termékként és napenergia-termékként egyaránt telepíthetik lakóépületek tetőszerkezetére.

A GAF Energy szerint az új napelemes zsindelyek elegáns, visszafogott esztétikát teremtenek, és egyszerre funkcionálnak az otthont védő tetőszerkezet elemeként. Fontos ugyanakkor hozzátenni, hogy az állványra szerelt napelemeket a tető rendszerébe fúrják be, ami növelheti a szél felhajtóerejét, és bizonyos meglévő tetőgaranciákat érvényteleníthet.

 

 

Advertisement

Képek: GAF Energy

Zöld Energia

Nem minden felhő egyforma: új modell segíti a napenergia pontosabb előrejelzését

Egy kutatócsoport azt elemezte, hogy a különböző felhőtípusok miként hatnak a napsugárzás-előrejelzésekre.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Egy nemzetközi kutatócsoport azt vizsgálta, hogy miként befolyásolják a különböző felhőtípusok a napenergia-termelés előrejelzésének pontosságát – számol be a PV Magazine. A felhők köztudottan jelentős kihívást jelentenek ezen a területen, mivel eltérő makro- és mikrofizikai, valamint optikai tulajdonságaik hatással vannak az elnyelt, illetve a visszavert napfény mennyiségére. Ez a komplexitás komoly bizonytalanságot okoz az előrejelzésekben, különösen gyorsan változó felhőformációk esetén. A kutatás az amerikai Energiaügyi Minisztérium ARM (Atmospheric Radiation Measurement) programjának 2001-2014 között gyűjtött adataira épült. A szakemberek nyolc fő felhőtípus hatásait elemezték az előrejelzések vonatkozásában, a vizsgált fajták a Cumulus, a Stratus, az Altocumulus, az Altostratus, a Cirrostratus, a Cirrus, a Congestus és a Cumulonimbus voltak – a felhőket a szakemberek az élőlényekhez hasonlóan gyakran nemekbe és fajokba sorolják.

A tudósok fizikainformált, adatvezérelt modelleket alkalmaztak, amelyek figyelembe veszik a felhők és napsugárzás közötti kölcsönhatásokat. Ezeket az ARM South Great Plain Central Facility nevű, az USA középső részénél fekvő létesítményénél végzett mérések alapján tesztelték. A vizsgálat során a modellek pontosságában világos trend rajzolódott ki: a legjobb eredményeket a vékony, gyenge konvektív felhők (például Cirrus) esetén kapták, míg a legrosszabbakat az erős konvektív, bonyolult térszerkezetű felhőknél, ilyenek többek között a Cumulonimbus nembe sorolt formációk.

A tanulmány kimutatta, hogy a felhőtípusok explicit figyelembevétele 12–33%-os javulást eredményezhet az előrejelzések pontosságában, szemben azokkal a modellekkel, amelyek nem dolgoznak ilyen részletes adatokkal. A kutatók kiemelték: az ilyen fejlesztés kulcsfontosságú a napenergia rendszerbe történő hatékonyabb integrálása szempontjából, különösen a növekvő arányú megújuló energiaforrásokkal működő villamosenergia-hálózatok esetében.

A további finomítás érdekében a kutatócsoport a felhőinformációk közvetlen integrálását, a felhő-sugárzás kölcsönhatások pontosabb fizikai modellezését, valamint fejlettebb gépi tanulási módszerek alkalmazását javasolja.

 

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák