Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Magas hatásfokú invertereket mutattott be a Kaco New Energy

A Kaco New Energy két új inverterről rántotta le a leplet, a termékek kifejezetten kereskedelmi és ipari alkalmazásra készültek.

Létrehozva:

|

Új, szilícium-karbid invertereket mutatott be a német Kaco New Energy – számol be a PV Magazine. Az eszközök hatásfoka 99,1 százalék, közép-európai klímán pedig 98,7 százalék.

Az 1999-ben alapított Kaco New Energy invertergyártásra szakosodott. Két, újonnan kifejlesztett inverterre kifejezetten kereskedelmi és ipari napenergia-projektekben való alkalmazásra készült. „Az inverterek magas szintű jövedelmezőséget biztosítanak az összetett napelemes tetők esetében, és olyan egyedi előnyöket nyújtanak, mint a 200 százalékos túlméretezés” – olvasható a gyártó közleményében.

A két készülék közül az egyik, a 100 NX3 M8 nyolc MPP-követővel rendelkezik. A termék 200 kilowatt maximális fotovoltaikus teljesítmény mellett működik, az MPP-tartománya pedig 550 és 850 volt között van. 200 és 1000 volt közötti működési tartománya és MPP-követőnként 30 amper maximális bemeneti áram jellemzi. A termék hatásfoka 99,1 százalék, méretei 740-szor 1023-szor 330 milliméter, tömege pedig 84 kilogramm.

A második inverter, a 125 NX3 M10 10 MPP-követővel van felszerelve. Maximális bemeneti teljesítménye 250 kilowatt, az MPP-tartománya pedig megegyezik a 100 NX3 M8 inverterével. Mérete, súlya és hatásfokai is azonosak. Az inverterek -25 és 60 Celsius-fok közötti hőmérséklet-tartományban működnek, IP66-os védettséggel és hőmérséklet-szabályozott ventilátorral történő hűtéssel.

„A blueplanet 100 NX3 és 125 NX3 félvezetőként szilíciumkarbidot (SiC) használ” – nyilatkozta a Kaco New Energy képviselője a PV Magazine-nak. „Ez magasabb kapcsolási frekvenciát és nagyobb hőmérséklet-tűrést tesz lehetővé. Ennek eredményeképpen az inverterek páratlan, 99,1 százalékos hatékonyságot érnek el, és lapos teljesítményleépítéssel rendelkeznek. Még 50 Celsius-fok feletti hőmérsékleten sem kapcsolnak ki – a hasonló eszközökkel ellentétben –, hanem csupán fokozatosan csökkentik a teljesítményüket” – tette hozzá.

Advertisement

Zöld Energia

Helyi valuta, közösségi fogyasztás – lehet-e ez a jövő energiája?

A Rosières naperőművel a cél az volt, hogy a lehető legkisebb legyen az ökológiai lábnyom.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Egyedi gazdasági modelljével tűnik ki a fotovoltaikus erőművek közül a délközép-franciaországi Haute-Loire megyében található, 300 kWp névleges teljesítményű Rosières naperőmű – számol be a PV Magazine. A létesítmény egy korábbi hulladéklerakó helyén épült, és ötvözi a kollektív sajátfogyasztást és az áram helyi pénznemben történő értékesítését. A termelés körülbelül 10%-át a helyi hulladékgazdálkodási vállalat, a SICTOM Emblavez-Meygal és a Puy-en-Velay városi terület fogyasztja el, az arány más helyi szereplők későbbi csatlakozásával még növekedhet. A legnagyobb újítás a felesleges villamos energia értékesítésében rejlik, az energiát a Haute-Loire térségben forgalomban lévő lien nevű helyi valutában vásárolja meg az Energie d’Ici hatóság és energiaszolgáltató. „Az energia helyi pénznemben történő fizetésével ez a projekt elősegíti a rövid ellátási láncokat, mind gazdasági, mind energetikai szempontból” – mondta Yann Petroff lien-koordinátor. „Ez egy nagy lépés egy rugalmasabb, a helyi közösségekben mélyebben gyökerező rendszer felé” – nyilatkozta, hozzátéve, hogy ez egy egyedülálló módja az értékmegosztással és a helyi gazdasági előnyökkel kapcsolatos gondolkodásban.

További érdekesség, hogy a 736 fotovoltaikus panel nyers fa szerkezetekre van felszerelve, amelyek fenntarthatóan kezelt helyi erdőkből származnak, elkészítésükért pedig a Mecowood cég felelős. Ez a megoldás, amely nem igényel földmunkát vagy betont, lehetővé teszi a rehabilitált területen történő visszafordítható integrációt.

A projektet az ERE43, egy helyi kollektív érdekű szövetkezet (SCIC) fejlesztette ki, a finanszírozást a Nef, egy szakembereket és magánszemélyeket tömörítő banki szövetkezet hiteleiből oldották meg. „A projektet úgy terveztük, hogy ökológiai lábnyomát minimálisra csökkentsük, miközben a helyi előnyöket maximalizáljuk” – mondta Jacques Villevieille, az ERE42 vezetője. „Az Énergie d’ici részvétele és a lien felhasználása tovább erősíti elkötelezettségünket a szolidaritáson alapuló energiamodell iránt” – emelte ki. A különleges naperőművet május 24-én avatják fel.

Tovább olvasom

Ezeket olvassák