Zöld Közlekedés
Már készül a vizet kipufogó BMW
A BMW ugyan nem fog össze a Teslával – végül az érdemi tárgyalásokig sem jutottak – viszont a Toyota segítségével tovább bővítené valóban tiszta üzemű modelljeinek körét. Úgy tudjuk, a Mirai hidrogén-hajtású, üzemanyagcellás, villanymotoros hajtásának egyes elemeit használják következő újdonságukban, amelyet januárban mutatnak be.
Bár sok látványos eredménye nincs a BMW és a Toyota együttműködésének – eltekintve az egy szem Mini dízelmotoros Verso egyterűtől – de a színfalak mögött állítólag komoly közös tervek körvonalazódnak. A legújabb hírek is ezt támasztják alá: a BMW egy üzemanyagcellás prototípus bemutatására készül a Detroit Motor Show-n, amely nagyrészt a Toyota műszaki megoldásaira épül. A tanulmányból később akár szériamodell is lehet, annál is inkább, mert a BMW-nek jobb esélye lenne divatot csinálni az üzemanyagcellás típusokból, mint a Toyotának. Egy prémium-modellnél kevésbé probléma az indokolatlanul magasnak tűnő ár, mint egy olyan, tömegmodellekre emlékeztető típus esetén, amilyen a Toyota Mirai.
A BMW nem először készítene hidrogén-üzemű autókat: korábban a német gyártó próbálkozott hidrogént égető belsőégésű motorokkal. A 6,9 literes V12-es hidrogén-motor hajtotta 7-es BMW-ből készült is egy százas sorozat még 2007-ben, de az a fejlesztési irány később csendben elhalt. A Toyota gyártásra érett üzemanyagcellás rendszere azonban újra az élvonalba repítheti a BMW-t – az sem lehetetlen, hogy a japán technika felhasználásával akár két-három év alatt előállhat a cég saját hidrogén-üzemű szériamodelljével.
forrás: totalcar.hu
Zöld Közlekedés
Elektromos járművekben látja a jövőt a Leapmotor
A kínai NEV-startup több mint 596 ezer járművet szállított le 2025-ben világszerte, és a magyar piacon is növekvő elektromos részesedéssel számol.
Még nem késő pályázni a 2,5 millió forintos állami energiatároló támogatásra! Kattintson ide! (x)
A Leapmotor kínai autómárka a Stellantis kiterjedt márkakereskedői hálózatába integrálódva gyors ütemben erősíti európai jelenlétét – írja az alternativenergia.hu. Az importőr emlékeztetett arra, hogy a Leapmotor stratégiai európai terjeszkedése keretében 2025-ben új piacokra lépett be: Bulgáriába, Horvátországba, Magyarországra, Csehországba, Dániába, Izlandra, Írországba, Szlovákiába, Szlovéniába és Svédországba. Immár több mint 800 értékesítési és szervizponttal rendelkezik Európában, megduplázta a hálózat méretét a 2024. évihez képest. Magyarországon jelenleg 10 kereskedés, illetve szervizpont van, az észak-keleti régióban nyílik még az idén kettő. Ezzel középtávon lefedettnek tekintik az országot, bár jelezték azt is, hogy nem zárkóznak el újabb kereskedések megnyitásától.
A márka modelljeiből 2025-ben, a magyarországi forgalmazás első, tört évében, öt hónap alatt 91 személyautót értékesítettek, amelyből 68 elektromos volt. Az idén már januárban 40 személyautót adtak el, 0,48 százalékos részesedést szerezve magyarországi újautó-piacon, miközben az elektromos autók szegmensében az eladott 39 autó már 5 százalékos részesedést hozott. Az első teljes évben, 2026-ban a Leapmotor az elektromos szegmensben 4 százalékos részesedést remél. Mivel a kínálatban csak elektromos és hibrid elektromos jármű szerepel, a teljes személyautópiacra vetített részesedésünket 0,5 százalék körülire várják. A Leapmotor International B.V. a Stellantis vezetésével létrejött vegyesvállalat, amelyben a Stellantis N.V. 51 százalékos, a Leapmotor pedig 49 százalékos részesedéssel rendelkezik. A vállalat 2024 szeptemberében kezdte meg működését Európában, Magyarországon 2025 májusától az Emil Frey Csoport forgalmazza a Leapmotort. A Leapmotor 2025-ben 596 555 járművet szállított le világszerte, 103 százalékos éves növekedést érve el, és ezzel első lett a kínai NEV (New Energy Vehicle) start-up márkák között.
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás ótaÁprilistól változik a matek: drágább lehet a lakossági energiatárolás
-
Zöldinfó4 nap telt el a létrehozás ótaSzámlatorlódás jöhet: tájékoztatást adott az MVM a rezsistop érvényesítéséről
-
Zöld Energia7 nap telt el a létrehozás óta2030-ra állhat üzembe az ország egyik legnagyobb szélerőműparkja
-
Zöldinfó20 óra telt el a létrehozás ótaVíztározók építésével válaszol az aszályra Magyarország
-
Zöldinfó5 nap telt el a létrehozás ótaHatmillió látogató nyomai: rendkívüli tisztításon Michelangelo Utolsó ítélete

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés