

Zöld Energia
Napelemes rendszer: az energiaátolás jövője lehet egy új fejlesztés!
Az új, ALFRED nevű otthoni energiatároló-rendszer egyelőre Németországban érhető el.
A Strong Energy bejelentette, hogy októbertől megkezdi ALFRED nevű, minden egyben akkumulátoros tárolórendszerének értékesítését Németországban – számol be a PV Magazine energiatárolásra szakosodott aloldala. A kölni székhelyű vállalat, amely a kínai Skywoth tulajdonában áll, már bemutatta a terméket a müncheni Intersolar kiállításon, most pedig a berlini IFA-n is. A Strong Energy új lítium-vas-foszfát akkumulátoros energiatároló-rendszere 12 kilowattóra és 24 kilowattóra közötti névleges kapacitással rendelkezik, attól függően, hogy öt vagy tíz akkumulátoros modult építenek-e be. A fotovoltaikus tárolórendszer névleges teljesítménye 10 kW. A termék adatlapján az olvasható, hogy a maximális töltési-kisütési teljesítmény 12,5/11,3 kilowatt, illetve 15/11,3 kilowatt, az európai standard hatásfok pedig 97 százalék. Az akkumulátorrendszer két MPP (maximum power point) követővel és IP65 védettségi osztállyal büszkélkedhet. A maximális fotovoltaikus bemeneti feszültség 1000 volt, a termék teljes inverterteljesítménnyel is rendelkezik vészhelyzeti üzemmódban. Az árral kapcsolatban a Strong Energy nem adott konkrét információkat, a pontos ár a megrendelések számától is függ. A PV Magazine kérdésére a cég szóvivője azt mondta, hogy az akkumulátoros rendszer rendkívül versenyképes megoldás a piacon.
Mint felhívta a figyelmet: a technológiának köszönhetően az energiatároló beépítésekor a telepítési idő jelentősen lecsökken, Németországban pedig alapos tesztelések és tanúsítások alá vetették a terméket.
A Strong Energy tíz év garanciát vállal az akkumulátorra és öt év garanciát az inverterre. A vállalatnak Németországban vannak raktárai, és német nyelvű elő- és utóértékesítési támogatást is nyújt az ügyfeleknek. Az otthoni tárolórendszer előrendelését már megnyitották az érdeklődők előtt. A Strong Energy a termék nevét a Nobel-díjas feltalálóra, Alfred Nobelre utalva választotta meg. A jövőben más eszközöket is piacra fognak dobni e márkanév alatt.

Zöld Energia
Nem minden felhő egyforma: új modell segíti a napenergia pontosabb előrejelzését
Egy kutatócsoport azt elemezte, hogy a különböző felhőtípusok miként hatnak a napsugárzás-előrejelzésekre.

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)
Egy nemzetközi kutatócsoport azt vizsgálta, hogy miként befolyásolják a különböző felhőtípusok a napenergia-termelés előrejelzésének pontosságát – számol be a PV Magazine. A felhők köztudottan jelentős kihívást jelentenek ezen a területen, mivel eltérő makro- és mikrofizikai, valamint optikai tulajdonságaik hatással vannak az elnyelt, illetve a visszavert napfény mennyiségére. Ez a komplexitás komoly bizonytalanságot okoz az előrejelzésekben, különösen gyorsan változó felhőformációk esetén. A kutatás az amerikai Energiaügyi Minisztérium ARM (Atmospheric Radiation Measurement) programjának 2001-2014 között gyűjtött adataira épült. A szakemberek nyolc fő felhőtípus hatásait elemezték az előrejelzések vonatkozásában, a vizsgált fajták a Cumulus, a Stratus, az Altocumulus, az Altostratus, a Cirrostratus, a Cirrus, a Congestus és a Cumulonimbus voltak – a felhőket a szakemberek az élőlényekhez hasonlóan gyakran nemekbe és fajokba sorolják.
A tudósok fizikainformált, adatvezérelt modelleket alkalmaztak, amelyek figyelembe veszik a felhők és napsugárzás közötti kölcsönhatásokat. Ezeket az ARM South Great Plain Central Facility nevű, az USA középső részénél fekvő létesítményénél végzett mérések alapján tesztelték. A vizsgálat során a modellek pontosságában világos trend rajzolódott ki: a legjobb eredményeket a vékony, gyenge konvektív felhők (például Cirrus) esetén kapták, míg a legrosszabbakat az erős konvektív, bonyolult térszerkezetű felhőknél, ilyenek többek között a Cumulonimbus nembe sorolt formációk.
A tanulmány kimutatta, hogy a felhőtípusok explicit figyelembevétele 12–33%-os javulást eredményezhet az előrejelzések pontosságában, szemben azokkal a modellekkel, amelyek nem dolgoznak ilyen részletes adatokkal. A kutatók kiemelték: az ilyen fejlesztés kulcsfontosságú a napenergia rendszerbe történő hatékonyabb integrálása szempontjából, különösen a növekvő arányú megújuló energiaforrásokkal működő villamosenergia-hálózatok esetében.
A további finomítás érdekében a kutatócsoport a felhőinformációk közvetlen integrálását, a felhő-sugárzás kölcsönhatások pontosabb fizikai modellezését, valamint fejlettebb gépi tanulási módszerek alkalmazását javasolja.
-
Zöldinfó6 nap telt el a létrehozás óta
Döntést hozott az Alkotmánybíróság a napelemes szaldósok ügyében!
-
Zöldinfó11 óra telt el a létrehozás óta
Az Auchan áruházaiban május 22-ig lehet leadni a használaton kívüli kisméretű elektronikai eszközöket
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás óta
Inkább a szomszéd, mint a napsütés számít, amikor napelemet telepítünk a tetőnkre
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás óta
Kitiltják az ultrafeldolgozott élelmiszereket és energiaitalokat az iskolákból
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás óta
Szaharai porvihar hazánk felett – kutatók a jelenségről és a terjedő álhírekről