Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Jelentős fejlesztéssel újult meg a pécsi orvoskar parkja

Az egyetem polgárai mellett bárki használhat a jövőben.

Létrehozva:

|

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Több mint kilencszázmillió forintos beruházás keretében újult meg a Pécsi Tudományegyetem (PTE) orvoskarának mintegy tízezer négyzetméteres déli parkja, amelyet az egyetem polgárai mellett bárki használhat a jövőben – közölte a baranyai felsőoktatási intézmény az MTI-vel.

Az egyetemi forrásból megvalósult, 927 millió forintos beruházás keretében elbontották a campust határoló kerítést, áthelyezték a parkolót, megújultak a zöldterületek és a területen épült gyalogos sétány – írták közleményükben. A parkfelújítással egy “inspiráló, jól használható környezet született, mely egyaránt szolgálja a kari polgárokat és a városlakókat is” – idézték a közleményben Csaba Ders egyetemi főépítészt, aki hangsúlyozta, hogy a pécsi orvoskar tudatos építkezés részeként nyit a város felé.

Zöldinfó

Három tonna szemetet hoztak fel horvát búvárok egy nap alatt a tengerfenékről

Több mint negyven búvár merült a víz alá.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Több mint negyven búvár egy nap alatt három tonna szeméttől tisztította meg a hétvégén a dél-dalmáciai Krilo Jesenice településhez tartozó tengerparti szakaszt a tisztább Adriai-tengert elnevezésű akció keretében. A búvárokat a hulladék pontos meghatározásában egy fejlett érzékelőkkel és akár 50 méteres mélységig is használható víz alatti drónnal felszerelt hajó segítette. A Faust V névre keresztelt önvezető vízi jármű a legmodernebb 5G hálózatnak és a kifinomult megfigyelőrendszernek köszönhetően valós időben továbbítja a tengerfenék képeit.

Marin Lovric, a Rudjer Boskovic tudományos intézet előadója elmondta: a tengeralatti takarítási művelet során egy speciális felszíni mintavételi hálót, egy úgynevezett planktonhálót is használtak. A háló mikroszkopikus részecskéket von ki a tenger felszínéről, amelyek gyakran szabad szemmel nem láthatók, de szinte mindenhol megtalálhatók: a vízben, a tengeri élőlényekben, sőt még a homokban is – mutatott rá, megjegyezve, hogy a mikroműanyagok mintavételével egy konkrét környezetkutatási módszert mutattak be, és egyben felhívták a figyelmet az emberi tevékenység környezetre gyakorolt hatására. Teo Baucic, az Iglun nevű helyi búvárklub elnöke kiemelte: minden merülés alkalmával szembesül a horvát tenger alatti világ valódi állapotával.

Az olyan kampányokban való részvétel, mint a “Boldog tenger”, lehetőséget ad nekünk arra, hogy konkrét lépéseket tegyünk és hozzájáruljunk a tengeri élővilág védelméhez. Az innovatív technológiák alkalmazásával pedig gyorsabban és pontosabban tudjuk azonosítani és eltávolítani a hulladékot, miközben a gyerekeket és a fiatalokat a környezetvédelem fontosságára is oktatjuk – mondta.

Úgy vélte: az ilyen kampányok nem csupán a tengerfenék megtisztításáról szólnak, hanem fontos lépést jelentenek a tengerek hosszú távú megőrzése és a társadalmi környezettudatosság növelése felé.

Tovább olvasom

Ezeket olvassák