Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Apró, otthoni akkumulátort mutattak be

A kínai Bslbatt napelemes akkumulátora mindössze 10 centiméter vastag.

Létrehozva:

|

Új akkumulátorokról rántotta le a leplet a kínai Bslbatt – számol be a PV Magazine. A cég szerint új termékei 10,24 kilowattóra tárolókapacitással és 51,2 volt névleges feszültséggel bírnak, mindössze 700 milliméterszer 980 milliméteresek, és 100 milliméter vastagok.

A Bslbatt tárolórendszerek gyártására specializálódott. A vállalat a közelmúltban dobta piacra a PowerLine 10-et, egy új, padlóra vagy falra szerelhető akkumulátort, amely lakossági és kereskedelmi tetőtéri fotovoltaikus rendszerek mellé telepíthető. „A PowerLine 10 egyik leglenyűgözőbb tulajdonsága a kivételesen karcsú, mindössze 10 centiméteres vastagsága” – olvasható a Bslbatt közleményében. A cég szerint a vékony kialakítása ellenére az akkumulátor kimagasló, 10 kilowattórás tárolókapacitással büszkélkedhet, amely bőséges energiát kínál lakossági és kereskedelmi felhasználásra egyaránt, miközben minimális helyet foglal csak el.

A PowerLine 10 akkumulátor az 5 kilowattórás elődjéhez képest egy továbbfejlesztett változat. A berendezés meglehetősen kicsi, tömege viszont így is 95 kilogramm. A lítium-ionos rendszer tárolókapacitása 10,24 kilowattóra, névleges feszültsége 51,2 volt. Akár 15 akkumulátormodul is párhuzamosan csatlakoztatható, ezzel 153,6 kilowattóra összkapacitást lehet elérni. Katódanyagként a berendezés LiFePO4-et használ, működési hőmérséklettartománya pedig mínusz 20 Celsius-foktól 65 Celsius-fokig terjed. Az akkumulátorra 12 év garanciát vállalnak, és állítólag több mint 6000 cikluson keresztül képes működni. A tároló IP65-ös védettségi szinttel is rendelkezik.

Advertisement

A gyártó szerint a beépített stabil akkumulátor-felügyeleti rendszerrel (battery management system, azaz BMS) felszerelt PowerLine 10 mindenekelőtt a biztonságot helyezi előtérbe. A BMS a túltöltés, a túlzott kisütés, a túláram, valamint a magas és alacsony hőmérsékleti viszonyok elleni átfogó védelemmel biztosítja a megbízható működést. A Bslbatt állítása szerint 30 napon belüli szállítást tud garantálni, a termék dizájnjának része az akkumulátorpanelre rányomott tájkép.

Advertisement

Zöld Energia

Szolnokon épült meg a jövő energiatárolója – a MAVIR kulcsfontosságú projektje készült el

Nappali áram éjszakára: a zöldenergia stabilitásának kulcsa már működik.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Magyarország legnagyobb hálózati integrált energiatárolóját építette meg vissza nem térítendő állami támogatással, uniós forrásból a Mavir átviteli rendszerirányító Szolnokon, a 20 megawatt összteljesítményű, 60 megawattóra kapacitású létesítmény 8 milliárd forintból valósult meg – adta hírül az alternativenergia.hu. Hozzátette, a kormány 2010 óta az energiapolitikáját három pillérre építi, a zöldenergia-napenergia felfuttatására, az atomenergiára, és a geotermikus képesség fejlesztésére. A fenntartható energiaforrások aránya jelzi, hogy Magyarország a zöldátállás terén hatalmasat lépett előre. Olyan mértékű napenergia-kapacitással rendelkezik az ország, ami a nappali és az éjszakai árak között jelentős eltérést okoz: nappal alacsony, az esti órákban pedig magas árakat eredményez – fejtette ki. A megoldás egyrészt olyan gázerőművek üzembe állítása, amelyek képesek kiegyenlíteni az áramtermelést a napenergia megszűnése esetén. A másik megoldás a napközben megtermelt villamos energia tárolása az esti órákra. A kereslet és kínálat jobb összehangolásához, a szélsőséges napközbeni ármozgások kiegyensúlyozásához korszerű tárolói kapacitásokra van szükség – hangsúlyozta.

Ezért indította a kormány a tárolói programját, a munkák beérni látszanak, jelenleg 180 milliárd forintot lehet energiatárolók üzembe helyezésére fordítani – ismertette. Az uniós forrásból megvalósult egyik első ilyen beruházás Szolnokon létesült, ez a most üzembe állt legnagyobb hálózati integrált energiatároló az országban. Kitért arra, hogy jelenleg 114 megawatt teljesítményű energiatároló működik Magyarországon. Jó esély van arra, hogy a rendelkezésre álló 180 milliárd forint forrásból 2030-ra 1 gigawatt lesz. Jelezte: hamarosan elindul 50 milliárd forintos keretösszeggel a Jedlik Ányos Programban a hazai gazdasági társaságok újabb beruházásait ösztönző tárolólétesítési pályázat. Kállai Mária (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője köszönetet mondott a kivitelezésért a Szolnok környékiek nevében, a beruházás hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország energiaellátása tisztább, kiszámíthatóbb, biztonságosabb legyen. Szalay Ferenc, Szolnok és térsége fejlesztéséért felelős miniszteri biztos elmondta: 6-7 napelempark létesült Szolnok térségében, a most átadott fejlesztés megoldja a tárolási képességet.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák