

Zöldinfó
Precíziós öntözés és biodiverzitás: magyar agrárstratégiát mutattak be Rómában
Magyarország komplex vízgazdálkodási és agrárstratégiával igyekszik kezelni az éghajlatváltozás okozta kihívásokat.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)
Magyarország vízgazdálkodási stratégiával, valamint a precíziós öntözéstechnológiák támogatásával csökkenti az aszályok és a kiszámíthatatlan időjárás okozta kihívásokat – mondta az Agrárminisztérium (AM) közleménye szerint Nagy István agrárminiszter az Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezet Konferenciájának 44. ülésszakán, amelyet tartottak Rómában – írja az alternativenergia.hu. A rendezvényen a tárcavezető arra hívta fel a figyelmet, hogy a világot továbbra is számos válság sújtja: fegyveres konfliktusok, éghajlatváltozás és gazdasági visszaesés. Magyarország éppen ezért kiemelt figyelmet fordít a mezőgazdaság támogatására, a fenntartható élelmiszertermelés előmozdítására, valamint a felelős fogyasztás ösztönzésére. Példaként említette a 2030-ig szóló magyar Nemzeti Biodiverzitás Stratégiát, amely célul tűzi ki az éghajlatváltozás negatív hatásainak mérséklését és az ökoszisztémák ellenállóképességének erősítését. Ennek érdekében Magyarország előtérbe helyezi a természetalapú megoldásokat és az élőhelyek helyreállítását is – tette hozzá.
Az agrártárca támogatja az olyan mezőgazdasági gyakorlatokat, amelyek javítják a talaj egészségét, növelik a biodiverzitást és a szénmegkötést, ezáltal biztosítva a gazdálkodók termelési tevékenységének hosszú távú fenntarthatóságát. Emellett Magyarország elkötelezett a bio- és ökológiai gazdálkodás bővítése, az élelmiszer-előállítás környezeti lábnyomának csökkentése, a körforgásos gazdaság előmozdítása, valamint a helyi élelmiszerláncok támogatása mellett. Ösztönzi az agroökológiai módszerek és a fenntartható állattartási rendszerek alkalmazását, ezzel egyensúlyt teremtve a termelékenység és a környezeti felelősségvállalás között – mondta az agrárminiszter az AM közleménye szerint.

Zöld Energia
Csendesebb ünnep várható: elmarad az augusztus 20-ai tűzijáték Cegléden
Cegléd idén nem rendez tűzijátékot: a polgármester szerint a biztonságos lebonyolítás feltételei nem adottak.

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)
Nem rendezik meg az idei augusztus 20-ai tűzijátékot Cegléden – jelentette be a város polgármestere, dr. Csáky András. A döntés sokaknak csalódás lehet, mások viszont megkönnyebbüléssel fogadják, hiszen a tűzijáték évről évre megosztotta a helyieket. Az elmúlt években már többször vita tárgyát képezte a nemzeti ünnep alkalmából tartott pirotechnikai bemutató. A város korábban közvélemény-kutatást is indított a témában, amelyből kiderült: a lakosság jelentős része inkább a csendesebb ünneplést támogatja. Az idei elmaradásnak azonban gyakorlati oka van: a tűzijáték lebonyolításával megbízott vállalkozó nem talált olyan biztonságos belvárosi helyszínt, ahonnan fel lehetne lőni a rakétákat. A Kossuth Művelődési Központ tájékoztatása szerint a belvárosban több új épületre is napelemek kerültek, amelyekre a visszahulló törmelék komoly veszélyt jelentene. A város külsőbb területein ugyan lehetne kivitelezni az eseményt, ám ott a rendezvény elveszítené ünnepi jellegét és látványosságát.
A polgármester döntését tehát biztonsági és közösségi szempontok egyaránt indokolták. A tűzijáték elmaradása nyomán várhatóan idén más formában emlékeznek majd meg Cegléden az államalapítás ünnepéről – egy csendesebb, környezetkímélőbb programkínálattal.
-
Zöld Energia5 nap telt el a létrehozás óta
Állami ingyen pénzre pályázhat, ha szigetelné a födémet!
-
Zöld Energia3 nap telt el a létrehozás óta
Napelemes rendszerük van, de horrorvillanyszámlát fizetnek! Mi történt Budakeszin?
-
Zöldinfó1 nap telt el a létrehozás óta
Miért tiltják Magyarországon, ami egész Európában hódít? – Erkélynapelem-botrány
-
Zöldinfó4 nap telt el a létrehozás óta
Ingyenes támogatás társasházaknak: jön az okos mérés a távhőnél!
-
Zöld Energia5 nap telt el a létrehozás óta
Románia kivezeti az árkorlátozást – csak a rászorulók kapnak energiautalványt