Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Így lesz a baseball sapkádból telefontöltő

Létrehozva:

|

Szeretjük a telefonunkat használni, hogy mindig elérhetőek legyünk és mi is elérjünk másokat. Azonban gyakran járunk úgy, hogy egész nap úton vagyunk és egyszer csak lemerül a telefonunk.

Volt már veled is olyan, hogy nem volt közeledben konnektor és nem volt lehetőséged feltölteni a telefonodat, tabletedet? Ha te is szeretsz sportosan öltözködni és akár sapkákat is hordasz, akkor ez az eszköz az egyik legjobb megoldás számodra ilyen helyzetekben. A SOLSOL sapkák nagyon egyszerűen működnek. Napelemek segítségével átalakítják a napenergiát és közvetlenül a telefonodba juttatják. Csak bele kell dugni az USB kábelt, feltenni a fejedre, kint lenni a napon és a telefonod már töltődik is. Lehetsz a barátaiddal a parton vagy a parkban olvashatod az iPadedet, vagy egy szuper túra során a GoPro kamerádat is töltheted. De elég ha csak kirakod a napra a sapkát és te az árnyékba húzódsz. A SOLSOL megálmodói nagyon kreatívak, így rengeteg színben és mintával kapható a sapka. A töltési idő kb. 4x tovább tart, mintha hálózatról és kb 2x annyi ideig, mintha laptopról töltenéd az eszközeidet. Nincs semmilyen energiatároló egysége, szóval ha nem süt a nap, nem is tudja ellátni a funkcióját, írta a smartify.blog.hu.

 

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!