Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Így lehet a jövő mezőgazdásza napelemekkel!

Létrehozva:

|

Így termelhet évente 22 millió forintot egy hektáron! Évente 22 millió forint államilag garantált extra bevétel, több mint 500 millió forint bevétel 25 év alatt. Cikkünkből megtudhatja hogyan lehet az Öné.

(x)

Érkezik az állami támogatás: „A kormány úgy döntött, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy a földművesek napelem parkot tudjanak létesíteni a saját területükön.” – Lázár János

Bizonytalanság helyett biztos bevétel

Mindannyian szeretjük a biztonságot, a mezőgazdaságra azonban inkább a kiszámíthatatlanság a jellemző. Ez több tényezőből fakad, néhány példa ezek közül: az időjárás szeszélyessége, a gyakran elforduló téli a fagykárok, vagy éppen a nyári aszály. Aztán a betakarítás után pedig ott vannak a piaci tényezők: mikor és mennyiért tudjuk eladni a terményt? A felvásárlási árak sokszor kiszámíthatatlanok. Milyen jó lenne találni egy olyan bevételi forrást, ami éves szinten stabilizálja a gazdaságunkat. Ami nem függ az előbb említett tényezőktől. Van egy jó hírünk a gazdák számára, van megoldás: napelemfarmok üzemeltetése.

Advertisement

A német és az osztrák gazdák után most már a magyar gazdák részére is lehetőség lesz napelemfarmokat létesíteni.

Mik ezek a napelemfarmok?

A napelemfarm egy 500 kilowatt teljesítményű, a nap energiáját villamosenergiává átalakító kiserőmű, ami körülbelül egy hektár területen megvalósítható.

Milyen bevételi forrást jelent?

Évente átlagosan 22 millió forint bevételt jelent, mindezt 25-30 éven keresztül. Minösszesen tehát több, mint 500 millió forint bevételről beszélhetünk.

Advertisement

Gondoljon bele, mihez kezdene évente 22 millió forint extra bevétellel? Mire költené ezt a pénzt?

Ez már nem csak Önről szól, biztosítsa be gyermekei jövőjét

Mihez kezdene évente extra 22 millió forint bevétellel?
Szeretné családját anyagi biztonságban tudni hosszú évtizedeken keresztül?
Gyermekei jövőjét biztosítaná be?
Fejlesztené a gazdaságát?
Milyen eszközöket, gépeket vásárolna meg?
Esetleg elmenne egy egzotikus nyaralásra, ahol végre kipihenheti magát?
Szeretné, ha nyugdíjas éveiben is élvezhetné a passzív jövedelmét?
Jó hírünk van, most bármelyiket megteheti!

 

Milyen garancia van erre?

Advertisement

A garancia azt jelenti, hogy az állam garantálja: évtizedeken keresztül átveszi a megtermelt energiát. A kormány úgy döntött, Magyarország áramellátását 50% atomenergiából és 50% megújuló energiából, vagyis napenergiából kívánja fedezni. Országszerte 3000 darab kiserőmű építésére ad engedélyt és támogatást.

Az EU Solar konferenciája segít az indulásban

3000 darab sok vagy kevés?

Elsőre soknak tűnik, de ha figyelembe vesszük, hogy több százezer gazdának nyitott ez a lehetőség, akkor sajnos kevés. A gazdák csak 1,2%-a lesz olyan szerencsés, hogy meg is valósíthatja a napelemfarmot.

A szakértelem dönt: nyer vagy veszít?

Advertisement

Ahogy a mezőgazdaságban is fontos a szakértelem, a napelemfarmok tervezése és megvalósítása is felkészültséget, tudást és szakértelmet igényel, így nagyon sok kudarctól és veszteségtől óvhatjuk meg magunkat.

Ilyen lehetőség ritkán adódik, használja ki!

Földterülettel rendelkezik?
A mezőgazdaságban tevékenykedik?
Esetleg KÁT vagy METÁR engedélye van?
Ha a fentiek bármelyike igaz Önre, akkor jó helyen jár!

Felkeltettük az érdeklődését? Azt kérdezi: hogyan kezdhetek neki?

Az EU Solar Zrt, a kiserőművek szakértője egy napelemes konferencia keretében segít Önnek az indulásban.

Advertisement

Érdemes belevágni?
Hogyan lehet előteremteni a beruházáshoz szükséges összeget?
Mik az első lépések?
Hogyan működik egyáltalán a naperőmű?
Mik a buktatói?
Mi garantálja a profitot?
Mennyi ideig fog üzemelni?
Mennyibe kerül az építése?
Mik a támogatás feltételei?
Minden kérdésére választ fog kapni a Solar Farm Konferenciánkon!

Írja be a naptárjába: 2018 március 8. napelemfarm konferencia!

További fontos információk ezen a linken: Igen, szeretnék én is évente 22 millió forintot!

(x) fizetett hirdetés

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!