

Zöld Energia
Megéri a fenntarthatósági elvárásokhoz igazítani a cégek működését
Rövid távon költségekkel jár, mégis megéri a cégek működését a fenntarthatósági elvárásokhoz igazítani – közölte az Opten.
A céginformációs társaság szerint az újratervezés különösen időszerű, mert az energiaválság a vállalkozásokat is változásra készteti. Felmérési adataikból kiderül, hogy a környezeti, társadalmi, döntéshozatali szempontokra (Environment, Social, Governance – ESG) főképp a kisebbeknek kell nagyobb hangsúlyt fektetni, mert jelentős a lemaradásuk ezen a téren. Az évi 250 millió forintnál alacsonyabb forgalmú társaságoknak mindössze a harmada áll az átlag fölött az ESG-összehasonlításban. A legjobbak azok a cégek, amelyek 10 milliárd forintot meghaladó árbevételt érnek el, 85 százalékuk teljesít átlag felett – írták.
Az Opten a kis és a nagy cégek közötti eltérést azzal magyarázza, hogy a fenntarthatósági beruházások sokszor költségesek, kisebb bevétel mellett nehezebb ilyenekre költeni. Hangsúlyozták ugyanakkor, hogy most jobban megéri a környezeti hatásokhoz igazodni, az ezzel járó kiadások ugyanis a magasabb energiaárak mellett hamarabb megtérülhetnek. A közlemény szerint versenyképességi szempontból is fontos a váltás, a pénzintézeteknek ugyanis ma már kötelező figyelembe venniük az ESG-szempontokat, és a befektetők is egyre többre értékelik. Ha egy vállalkozás ennek megfelelően tervez, nemcsak a fenntarthatósághoz járul hozzá, de hitelt és tőkebefektetést is könnyebben kaphat – tették hozzá.
mti

Zöld Energia
Csendesebb ünnep várható: elmarad az augusztus 20-ai tűzijáték Cegléden
Cegléd idén nem rendez tűzijátékot: a polgármester szerint a biztonságos lebonyolítás feltételei nem adottak.

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)
Nem rendezik meg az idei augusztus 20-ai tűzijátékot Cegléden – jelentette be a város polgármestere, dr. Csáky András. A döntés sokaknak csalódás lehet, mások viszont megkönnyebbüléssel fogadják, hiszen a tűzijáték évről évre megosztotta a helyieket. Az elmúlt években már többször vita tárgyát képezte a nemzeti ünnep alkalmából tartott pirotechnikai bemutató. A város korábban közvélemény-kutatást is indított a témában, amelyből kiderült: a lakosság jelentős része inkább a csendesebb ünneplést támogatja. Az idei elmaradásnak azonban gyakorlati oka van: a tűzijáték lebonyolításával megbízott vállalkozó nem talált olyan biztonságos belvárosi helyszínt, ahonnan fel lehetne lőni a rakétákat. A Kossuth Művelődési Központ tájékoztatása szerint a belvárosban több új épületre is napelemek kerültek, amelyekre a visszahulló törmelék komoly veszélyt jelentene. A város külsőbb területein ugyan lehetne kivitelezni az eseményt, ám ott a rendezvény elveszítené ünnepi jellegét és látványosságát.
A polgármester döntését tehát biztonsági és közösségi szempontok egyaránt indokolták. A tűzijáték elmaradása nyomán várhatóan idén más formában emlékeznek majd meg Cegléden az államalapítás ünnepéről – egy csendesebb, környezetkímélőbb programkínálattal.
-
Zöld Energia6 nap telt el a létrehozás óta
Állami ingyen pénzre pályázhat, ha szigetelné a födémet!
-
Zöldinfó2 nap telt el a létrehozás óta
Miért tiltják Magyarországon, ami egész Európában hódít? – Erkélynapelem-botrány
-
Zöld Energia4 nap telt el a létrehozás óta
Napelemes rendszerük van, de horrorvillanyszámlát fizetnek! Mi történt Budakeszin?
-
Zöldinfó5 nap telt el a létrehozás óta
Ingyenes támogatás társasházaknak: jön az okos mérés a távhőnél!
-
Zöld Energia18 óra telt el a létrehozás óta
Csendesebb ünnep várható: elmarad az augusztus 20-ai tűzijáték Cegléden