Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Augusztusban tovább nőtt Kína oroszországi olajimportja

Kína nyersolajimportja Oroszországból az egy évvel korábbihoz képest 28 százalékkal nőtt augusztusban, de Szaúd-Arábia ennek ellenére is négy hónap után visszaszerezte elsőségét a Kínába szállító legnagyobb olajexportőrök rangsorában – derül ki a kínai vámhivatal adataiból.

Létrehozva:

|

Élve a csökkenő európai szállítások miatt kedvezményes áron beszerezhető orosz olaj lehetőségével, a független kínai olajfinomítók a nyugat-afrikai és brazil, de esetenként a szaúdi források kárára az orosz olaj felé fordultak. Kína egyébként Oroszország legnagyobb olajvásárlója. Az orosz kőolajimport, beleértve a kelet-szibériai Csendes-óceáni csővezetéken keresztül szállított, valamint az európai és távol-keleti orosz kikötőkből származó tengeri szállításokat, összesen 8,342 millió tonnát tett ki. Az augusztusi mennyiség, amely napi 1,96 millió hordónak (bpd) felel meg, kissé elmaradt a májusi rekordtól, amely közel 2 millió bpd volt. A Szaúd-Arábiából származó kínai behozatal viszont a múlt hónapban 8,475 millió tonnára, azaz napi 1,99 millió emelkedett, ami 5 százalékkal haladja meg az egy évvel ezelőtti szintet. Az év eleje óta eltelt időszakban azonban egyértelműen Szaúd-Arábia vezeti a kínai olajszállítók rangsorát: január-augusztusban Szaúd-Arábia 58,31 millió tonna olajat szállított Kínának, 0,3 százalékkal kevesebbet mint egy évvel korábban, míg Oroszország 55,79 millió tonna olajat szállított, ami 7,3 százalékkal több mint egy évvel korábban. Kína nyersolajimportja augusztusban 9,4 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest.

 

mti

Advertisement

Zöldinfó

Hódvár, River’Scool és szürkemarhák – természetközeli fejlesztések a Mura térségében

Megkezdődik az Ötoldalú Mura-Dráva-Duna Bioszféra-rezervátum zalai területének komplex fejlesztése.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Az igazgatóság 2028. december végéig, a Széchenyi Terv Plusz programban elnyert 470 millió forintos európai uniós és magyar állami támogatásból valósítja meg a projektet az UNESCO MAB (Ember és bioszféra) programhoz tartozó, több mint 100 ezer hektáros terület természeti értékeinek megőrzése és az ahhoz kapcsolódó nevelési, szemléletformálási és ökoturisztikai feladatok infrastruktúrájának megerősítése érdekében  -írja az alternativenergia.hu.  A mostani projekt célja a Mura árterén lévő, leromlott állapotú gyepek helyreállítása, a gyepes élőhelyek kiterjedésének növelése, a hagyományos extenzív állattartás bővítése, és a gyepekhez kötődő védett növény- és állatfajok megőrzése. Azt írták, hogy a vagyonkezelésükben lévő területre a hatékony természetvédelmi gyepkezelés és a magyar szürkemarha-állomány téli etetéséhez szükséges szálas takarmány előállításához erőgépeket, adaptereket, mezőgazdasági eszközöket vásárolnak, továbbá az állattartás és a legetetés eszközrendszerét is fejlesztik.

Szintén fejlesztik az ottani természetvédelmi őrszolgálat és szakszemélyzet felszereltségét, a megfigyelés, az adatrögzítés és -feldolgozás eszközrendszerét, továbbá terepjáró gépkocsikat és vízi járművet is vásárolnak. A Muraszemenyén korábban kialakított River’Scool vízparti oktatóhelyhez kapcsolódó minősített természetiskolai programjukat a bioszféra-rezervátum teljes területén elérhetővé teszik egy oktatófurgon beszerzésével és felszerelésével. A pályázat keretében a muraszemenyei Hódvár Vízitúra-kikötőhelyet és a River’Scool vízparti oktatóhelyet is továbbfejlesztik: felújítják az odavezető utat, a kikötőhely gépészetét, újabb szabadtéri bútorokat szereznek be és oktatótáblákat is kihelyeznek.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák