Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

A Bácska-Logistik Kft. 800 millió forintból fejleszti a telephelyét

Létrehozva:

|

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretén belül a Pénzügyminisztérium, mint Támogató által meghirdetett GINOP Plusz-1.2.1-21 felhívásra benyújtott GINOP_PLUSZ-1.2.1-21-2021-01383 azonosító számú, „Hatékonyság növelő beruházás támogatása a Bácska-Logistik Kft-nél” című támogatási kérelem elfogadásra került, melynek keretében a Bácska-Logistik Kft. a Jánoshalmi úton lévő telephelyét, további 2,5 Ha területtel bővítette, ahol 2023. október végéig átadásra kerül egy automata nagy teljesítményű üzemanyag töltőállomás, egy önkiszolgáló jellegű étterem, egy elektromos autótöltő és helyet kap egy 1200 m2-es nagyságú újabb gyártócsarnok is. A beruházás összértéke 800 millió forint melynek nagyobbik része önerő, az elnyert – feltételesen vissza nem térítendő – támogatás összege: 306.500.502 Ft.

Barcsák Róbert tulajdonos, igazgató elmondta, hogy „ a Bácska-Logistik Kft célja mindig is a folyamatos fejlődés és fejlesztés volt, valamint a pontos precíz és versenyképes kiszolgálás fenntartása, még hasonló nehéz időkben is. Éppen ezért, a már meglévő négy kútfejes üzemanyagtöltő állomás bővítése és fejlesztésekként megépülő új töltőállomás, kifejezetten a tehergépjárművek gyors és hatékony kiszolgálását teszi majd lehetővé. A mostani benzinkút ugyanis elérte kapacitásának maximumát, növelte a várakozási időt a tankolók számára, ezért vált szükségessé a személy és teherforgalom kiszolgálási helyének szétválasztása. Az új beruházás keretében szolgáltatásainkat is bővítjük egy önkiszolgáló étteremmel és egy elektromos töltőállomással, de a megvásárolt ipari területen helyet kap majd egy 1200 m2-es gyártócsarnok is.”

A beruházás idén májusban kezdődött, jelenlegi fázisát tekintve, az étterem esetében a falazási munkálatok zajlanak, míg a benzinkútnál a védőtető alapozása elkészült, jelenleg a technológia telepítése van folyamatban. A tervek szerint a benzinkút kivitelezése az idei évben még elkészül.

Zöldinfó

Februárban is megdőlt a mindenkori melegrekord az EU klímaváltozást figyelő szolgálata szerint

Az idei február volt az eddigi legmelegebb a feljegyzések kezdete óta – közölte csütörtökön kiadott jelentésében az Európai Unió klímaváltozást figyelő szolgálata, a Copernicus (C3S).

Létrehozva:

|

Szerző:

A C3S adatbázisa 1950-ig nyúlik vissza. Adataik szerint az idei volt globálisan a legmelegebb február: az átlagos felszíni levegőhőmérséklet 13,54 Celsius-fok volt, ami 0,81 fokkal meghaladja az 1991-2020 közötti időszak februári átlagát, és 0,12 fokkal több az eddig mért legmelegebb, 2016. februári hőmérsékletnél. Az uniós szolgálat korábbi jelentése szerint az 1850-től vezetett globális feljegyzések azt mutatják, hogy 2023 volt a Föld legmelegebb éve, az emberi tevékenység okozta klímaváltozás és a Csendes-óceán keleti részének felszíni vízrétegét felmelegítő El Nino jelenség miatt, amely emelte a globális hőmérsékletet. Tavaly június óta minden hónap a világ legmelegebbje volt a korábbi évek azonos időszakához képest. A Copernicus csütörtöki közlése szerint az idei február 1,77 Celsius-fokkal volt melegebb, mint az iparosodás előtti, 1850-1900 közötti időszak februári átlaghőmérsékletének becsült értéke. Az elmúlt tizenkét hónap globális átlaghőmérséklete is rekordmagas volt, 0,68 Celsius-fokkal haladta meg az 1991-2020 közötti időszak átlagát és 1,56 fokkal az 1850-1900 közötti átlagot.

A napi globális átlaghőmérséklet a hónap első felében kiugróan magas volt, négy egymást követő napon, február 8. és 11. között 2 Celsius-fokkal haladta meg az 1850-1900 közötti szintet. Európában a hőmérséklet 3,3 Celsius-fokkal haladta meg az 1991-2020. februári átlagot, átlag feletti hőmérséklet különösen Közép- és Kelet-Európában volt tapasztalható. Európán kívül a hőmérséklet Észak-Szibériában, Észak-Amerika középső és északnyugati részén, Dél-Amerika jelentős részén, Afrikában és Nyugat-Ausztráliában volt átlag feletti. A december és február közötti időszak vonatkozásában azt közölték, hogy az ideit tél volt az eddigi legmelegebb a világon, a hőmérséklet 0,78 Celsius-fokkal haladta meg az 1991-2020 közötti időszak átlagát. Az európai téli hőmérséklet az eddig mért második legmelegebb volt a 2019-2020-as tél után, és 1,44 Celsius-fokkal haladta meg az 1991-2020-as időszakban mért átlagot – tette hozzá jelentésében az uniós klímaváltozást figyelő szolgálat. Februárban 21,06 fokkal az óceánok felszíni átlaghőmérséklete is rekordmagasnak bizonyult.

Tovább olvasom

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!