Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Egy csíkszeredai magyar srác elképesztő, filléres találmánya!

Létrehozva:

|

Tamás a 16 éves csíkszeredai kamaszfiú, nem mindennapi ötlettel rukkolt elő. Biciklijére szerelt, saját készítésű szélturbinájával, menet közben töltheti mobiltelefonját. A befektetés, nem egészen 1500 forintjába került.

Bár az ötlet szabadalmaztatásával akár pénzt is kereshetne, a kamaszsrác inkább megosztotta ötletét a nagyközönséggel. Az Instructables honlapján, részletesen is megtalálható a kiegészítő építési útmutatója. Insturcatbles oldalán számos más, érdekes újítás is található. Érdemes figyelemmel követni munkásságát!

forrás: tudnodkell.info

3 hozzászólás

3 Comments

  1. Lacy

    2015-05-22 at 21:04

    Hol lehet vásárolni Csikban forintért ??

  2. Kaposi Endre

    2015-05-22 at 22:07

    A kép inkább egy német biciklit és egy német utcát ábrázol, nem románt. Hol van legalább egy Dacia mutatóban? Sehol, úgy hogy kamu szagú az egész.
    Amúgy az ötlet kábé olyan, hogy jé, megint feltatáltuk a meleg vizet.
    Gratula.

  3. Baka Erzsébet

    2015-05-23 at 09:27

    Kedves Feltaláló Fiatal Ember!
    Kicsit önző vagyok!
    Ne ossza meg mindenkivel a találmányait!! Ellopják, mások hasznot belőle sőt!!
    Más tollával ékeskednek!!
    További sok sikert.

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Mikrohálózatok hidrogénnel, megérkezett a jövő energiatárolási megoldása!

Egy németországi ipari szakkiállításon fogják bemutatni a HyGrid nevű hidrogén-mikrohálózati platformot.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Március végén, a Hannover Messe nevű ipari szakkiállításon tervezi bemutatni új, HyGrid nevű hidrogén-mikrohálózati platformját a Fraunhofer Institute for Machine Tools and Forming Technology (Fraunhofer IWU)– számol be a PV Magazine. A kutatók szerint a megközelítés segíthet a kórházak, az elzárt, vidéki területek és a háború sújtotta régiók energiaellátásában. A kutatók szerint az ilyen mikrohálózatok decentralizált energiaellátási megoldást kínálnak, amely életképes megközelítést jelentene Németországban. Ezek az önfenntartó rendszerek villamos energiát hasznosítanak, a szükség esetén kifejezetten nagy mennyiségű energia tárolást pedig zöld hidrogénnel valósítják meg. A Fraunhofer IWU csapata évek óta dolgozik a Reference Factory H2 nevű kezdeményezésen, amelyben a fókusz az elektrolizáló készülékek és üzemanyagcellák hatékony gyártási folyamatainak fejlesztésén van. Az intézet jelenleg sportközpontok és kórházak számára tervezi a kezdeti rendszerkoncepciókat. A kutatók szerint a kórházak teljes mértékben kihasználhatják a hidrogén-mikrohálózatokat, mivel az elektrolízis során oxigén keletkezik, amelyet technikai oxigénként, illetve víztisztításra és fertőtlenítésére lehetne használni.

A HyGrid platform központi elemét, a HyVentus nevű elektrolizáló egységet a Reference Factory H2 keretében fejlesztették ki ipari partnerek támogatásával. A Fraunhofer szerint a HyGrid egy költséghatékony, tartós mikrohálózati megoldást kínál, amelyet akár a háború sújtotta Ukrajnában is alkalmazhatnának a következő tél során. A szakértők úgy vélik, a könnyen telepíthető és skálázható rendszer a háború sújtotta régiókban és más, ellátási problémákkal küzdő régiókban néhány kilowattól több száz kilowattig terjedő tartományban kínálhat energiatárolási megoldást. A HyGrid kórházak, vállalkozások, iskolák vagy elzárt vidékek számára egyaránt megoldást kínálhat.

A platform részletesen a Hannover Messén ismertetik majd. A világ egyik legnagyobb, évi 100-200 ezer embert vonzó ipari szakkiállítását 2025-ben március 31. és április 4. között fogják megrendezni.

 

Kép: Reference Factory.H2

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák