Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Egy csíkszeredai magyar srác elképesztő, filléres találmánya!

Létrehozva:

|

Tamás a 16 éves csíkszeredai kamaszfiú, nem mindennapi ötlettel rukkolt elő. Biciklijére szerelt, saját készítésű szélturbinájával, menet közben töltheti mobiltelefonját. A befektetés, nem egészen 1500 forintjába került.

Bár az ötlet szabadalmaztatásával akár pénzt is kereshetne, a kamaszsrác inkább megosztotta ötletét a nagyközönséggel. Az Instructables honlapján, részletesen is megtalálható a kiegészítő építési útmutatója. Insturcatbles oldalán számos más, érdekes újítás is található. Érdemes figyelemmel követni munkásságát!

forrás: tudnodkell.info

3 hozzászólás

3 Comments

  1. Lacy

    2015-05-22 at 21:04

    Hol lehet vásárolni Csikban forintért ??

  2. Kaposi Endre

    2015-05-22 at 22:07

    A kép inkább egy német biciklit és egy német utcát ábrázol, nem románt. Hol van legalább egy Dacia mutatóban? Sehol, úgy hogy kamu szagú az egész.
    Amúgy az ötlet kábé olyan, hogy jé, megint feltatáltuk a meleg vizet.
    Gratula.

  3. Baka Erzsébet

    2015-05-23 at 09:27

    Kedves Feltaláló Fiatal Ember!
    Kicsit önző vagyok!
    Ne ossza meg mindenkivel a találmányait!! Ellopják, mások hasznot belőle sőt!!
    Más tollával ékeskednek!!
    További sok sikert.

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!