Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Egyszerűsítették a napelemek telepítését, bárki megcsinálhatja!

Az Anker Solarbank Dual System erkélynapelemek most már elérhetőek az EU-ban, három új rendszerrel, a legnagyobb teljesítményű 2160 watt és 3200 kilowattóra tárolókapacitással, akár 620 euró megtakarítással évente.

Létrehozva:

|

Már az Európai Unió egyes tagállamaiban is elérhetőek az Anker Solarbank Dual System erkélynapelemek – számol be a Notebook Check. Minden készlet négy napelemet, egy mikroinvertert és két Solarbankot tartalmaz, amelyek együttes tárolókapacitása 3,2 kilowattóra. A kínálat csúcsát jelentő csomag napelemeinek maximális teljesítménye 2160 watt. Az Anker a SOLIX Solarbank Dual System termékcsaládban három új otthoni erkélynapelemes rendszert dobott piacra, köztük a világ első 2000 wattos megoldását. Mindegyik csomag négy napelemet, egy 600/800 wattos MI80 mikroinvertert, két 1600 kilowattórás Solarbankot tartalmaz az energia tárolására a későbbi felhasználás érdekében, valamint nyolc földi konzolt. A funkciók közé tartozik az LFP akkumulátorok akár 6000 ciklusos élettartammal, ami 15 évnyi energiának felel meg, valamint a valós idejű elemzés az Anker alkalmazáson keresztül. Az 1640 wattos napelemes rendszer négy 410 wattos PERC napelemet tartalmaz, amelyek akár 1658 kilowattóra energiát is előállíthatnak, ami az Anker szerint évente mintegy 550 euróval (nagyjából 217 ezer forinttal) csökkentheti az energiaszámlákat.

Az 1780 wattos változatban a napelemeket 445 wattos IBC változatokra cserélődnek, így a maximális teljesítmény 1800 kilowattóra, a becsült éves megtakarítás pedig 570 euró (225 ezer forint). A 2160 wattos változat 540 wattos PERC napelemekkel rendelkezik 23 százalékos hatásfokkal, ami 2184 kilowattórára növeli a termelt energiát, ezáltal energiaköltség-megtakarítás 620 euró (245 ezer forint). Az Anker SOLIX Solarbank Dual System with Brackets (1640 watt, 3200 kilowattóra) ára 3899 euró (mintegy 1,54 millió forint). A nagyobb teljesítményű Anker SOLIX Solarbank Dual System with Brackets (1780, 3200 kilowattóra) ezzel szemben 4599 euróba (1,81 millió forintba) kerül.

A csúcsmodell Anker SOLIX Solarbank Dual System with Brackets (2160, 3200 kilowattóra) jelenleg 4399 euróért (1,73 millió forintért) kapható. Érdemes hozzátenni, hogy az erkélynapelemek használata Magyarországon egyelőre nem engedélyezett, igaz, ez rövidesen megváltozhat.

Zöld Energia

Szakértők figyelmeztetnek: az energiatárolás a zöld átállás kulcsa

Szakértők szerint hiába terjednek a megújuló energiaforrások, ha nincs elég tárolási kapacitás.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Több mint 300 résztvevő érkezett Münchenbe a Sungrow kínai inverter- és akkumulátorgyártó ESS Experience Day nevű rendezvényére – számol be a PV Magazine. Az esemény célja az volt, hogy megvitassák az európai energetikai átállás következő szakaszát, a szakértők egyetértettek abban, hogy az energiatárolás nélkülözhetetlen a megújuló energiaforrások hatékony hasznosításához. Európa jelentős fejlődést ért el a megújuló energia terén, de az energiahálózatok nem tudják megfelelően követni ezt a növekedést. A Solarpower Europe adatai alapján a kontinensen elért 338 GW fotovoltaikus kapacitás önmagában nem elegendő, ha az áramot nem lehet hatékonyan felhasználni. Az Egyesült Királyságban például a megtermelt megújuló energia fele kárba vész a hálózati korlátok miatt, ami az árak emelkedéséhez vezet.

A hálózati csatlakozások hosszú átfutási ideje is jelentős problémát jelent. Németországban egy energiatárolási projekt akár öt-hat évig is eltarthat, ami lassítja a fejlesztéseket. Florian Diehm, a Kyon Energy szakértője szerint a hálózatbővítés politikai kérdés, amely gyorsabb és digitálisabb megoldásokat igényel. Lengyelországban viszont előrelépés történt: az energiatárolás bekerült a hálózati kapacitáspiaci programba, és immár nyolc olyan finanszírozási mechanizmust hoztak létre, amely támogatja az energiatárolást.

A nemzetközi összehasonlítások szerint Európában az engedélyezési folyamatok különösen hosszadalmasak: míg Ausztráliában egy energiatárolási projekt már akár hat hónap alatt megvalósulhat, Európában a bürokratikus akadályok évekkel hátráltathatják a fejlesztéseket.  

A résztvevők hangsúlyozták, hogy az energiatárolás nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség. Lars Löhle, a németországi Entrix szakértője szerint az energiarendszerben nagyfokú rugalmasság szükséges, az energiatárolás pedig hatékony, kontrollálható és életképes megoldást kínál.

Stefan Zhao, a Sungrow Europe kutatási vezetője kiemelte: a hosszú távon életképes technológiák kulcsfontosságúak. Starry Ge, a Rho Motion elemzője szerint a nátriumion-akkumulátorok például ígéretes megoldást jelenthetnek, mivel fenntarthatóbbak és kevésbé függenek ritka anyagoktól.  

Advertisement

A konferencia végső konklúziója egyértelmű volt: az energiatárolás nélkül nem garantálható sem az energiaellátás biztonsága, sem a hálózati integráció, sem pedig a stabil áramárak. Európának gyorsabban kell cselekednie, ha a megújuló energia valódi, megbízható erőforrássá akar válni.

Tovább olvasom

Ezeket olvassák