Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Ez lenne a legolcsóbb napelemes rendszer, amit telepíthetünk?

A Zendure elindította Észak-Amerikában a SolarFlow Kit „plug-and-play” napelemes rendszerét, amely engedély nélkül telepíthető, bővíthető akkumulátorokkal és évi akár 1,260 dollár megtakarítást kínál.

Létrehozva:

|

A Zendure bejelentette, hogy elindította Észak-Amerikában a SolarFlow Kit nevű termékét, amely egy „plug-and-play” otthoni napelemes megoldás. A rendszer 2023-ban debütált az európai piacon, és mostantól az amerikai vásárlók is elérhetik. A SolarFlow Kit négy napelemes modulból álló merev 1640 W-os panelt, egy Hub 2000 nevű teljesítményszabályozót tartalmaz. A csomag része továbbá két AB2000S akkumulátor bővíthető tárolókapacitással, egy akár 1,200 W teljesítményű mikroinverter, valamint egy okos mérőáramváltó. A Zendure hangsúlyozta, hogy a rendszer telepítéséhez nincs szükség engedélyekre vagy hálózati csatlakozásra, így a háztulajdonosok önállóan, egyszerűen felállíthatják. Az AB2000S akkumulátor alap tárolókapacitása 1,920 Wh, de további akkumulátorokkal akár 7,680 Wh-ra is bővíthető. A biztonsági funkciók között szerepel az aeroszolos tűzvédelem, a teljesítményt optimalizáló akkumulátor-kezelő rendszer, valamint egy önmelegítő funkció, amely megakadályozza a hideg időjárás okozta károkat.

A rendszer célja, hogy mérsékelje a magas villamosenergia-költségeket. A vállalat közlése szerint a SolarFlow Kit évente akár 3,500 kWh energiát is megtakaríthat, ami évente akár 1,260 dollár megtakarítást eredményezhet. SolarFlow Kit közvetlenül a Zendure weboldalán és az Amazonon keresztül érhető el, az árak 3,932 dollártól kezdődnek. A Zendure 2017-ben alapított vállalat, központjai a kaliforniai Szilícium-völgyben, a kínai Greater Bay Area-ban, Japánban és Németországban találhatók.

Zöld Energia

Nem minden felhő egyforma: új modell segíti a napenergia pontosabb előrejelzését

Egy kutatócsoport azt elemezte, hogy a különböző felhőtípusok miként hatnak a napsugárzás-előrejelzésekre.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Egy nemzetközi kutatócsoport azt vizsgálta, hogy miként befolyásolják a különböző felhőtípusok a napenergia-termelés előrejelzésének pontosságát – számol be a PV Magazine. A felhők köztudottan jelentős kihívást jelentenek ezen a területen, mivel eltérő makro- és mikrofizikai, valamint optikai tulajdonságaik hatással vannak az elnyelt, illetve a visszavert napfény mennyiségére. Ez a komplexitás komoly bizonytalanságot okoz az előrejelzésekben, különösen gyorsan változó felhőformációk esetén. A kutatás az amerikai Energiaügyi Minisztérium ARM (Atmospheric Radiation Measurement) programjának 2001-2014 között gyűjtött adataira épült. A szakemberek nyolc fő felhőtípus hatásait elemezték az előrejelzések vonatkozásában, a vizsgált fajták a Cumulus, a Stratus, az Altocumulus, az Altostratus, a Cirrostratus, a Cirrus, a Congestus és a Cumulonimbus voltak – a felhőket a szakemberek az élőlényekhez hasonlóan gyakran nemekbe és fajokba sorolják.

A tudósok fizikainformált, adatvezérelt modelleket alkalmaztak, amelyek figyelembe veszik a felhők és napsugárzás közötti kölcsönhatásokat. Ezeket az ARM South Great Plain Central Facility nevű, az USA középső részénél fekvő létesítményénél végzett mérések alapján tesztelték. A vizsgálat során a modellek pontosságában világos trend rajzolódott ki: a legjobb eredményeket a vékony, gyenge konvektív felhők (például Cirrus) esetén kapták, míg a legrosszabbakat az erős konvektív, bonyolult térszerkezetű felhőknél, ilyenek többek között a Cumulonimbus nembe sorolt formációk.

A tanulmány kimutatta, hogy a felhőtípusok explicit figyelembevétele 12–33%-os javulást eredményezhet az előrejelzések pontosságában, szemben azokkal a modellekkel, amelyek nem dolgoznak ilyen részletes adatokkal. A kutatók kiemelték: az ilyen fejlesztés kulcsfontosságú a napenergia rendszerbe történő hatékonyabb integrálása szempontjából, különösen a növekvő arányú megújuló energiaforrásokkal működő villamosenergia-hálózatok esetében.

A további finomítás érdekében a kutatócsoport a felhőinformációk közvetlen integrálását, a felhő-sugárzás kölcsönhatások pontosabb fizikai modellezését, valamint fejlettebb gépi tanulási módszerek alkalmazását javasolja.

 

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák