Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Mínusz 55 fokot is kibír ez az akkumulátor

A kínai Goodwe akkumulátorának egyik fő előnye a bővíthetőség.

Létrehozva:

|

60 kilowattóra kapacitású akkumulátort fejlesztett ki kereskedelmi és ipari fotovoltaikus rendszerekhez a GoodWe – számol be a PV Magazine. A termék egy, a gyártó ET15-30 kW invertersorozatához passzoló rekeszt is tartalmaz.

A kínai székhelyű GoodWe új kültéri akkumulátorrendszere a Lynx C nevet viseli, tárolási kapacitása pedig 60 kilowattóra. A rendszer 11 csomag lítiumvas-foszfát (LFP) cellatípusú akkumulátort használ.

„Az ügyfelek könnyen telepíthető inverter-plusz akkumulátor rendszer iránti igényeinek kielégítésére a Lynx C 60 kilowattóra szekrény egy kényelmes rekeszt tartalmaz a GoodWe ET15-30kW-os invertersorozat számára” – olvasható a vállalat közleményében. Ezek együtt egy teljes energiatárolási megoldást alkotnak, megkönnyítve a hatékony energiatartalékolást, a csúcsidő-csökkentést és az ésszerűsített terheléskezelést.

Advertisement

A cég szerint az akkumulátorrendszer maximális töltési és kisütési teljesítménye 96 amper, élettartama pedig több mint 5000 ciklus. A hűtéshez és fűtéshez légkondicionálót használ, és töltéskor 0 és -55 Celsius-fok közötti hőmérséklet-tartományban, kisütéskor pedig -25 és -55 Celsius-fok közötti hőmérsékleten működik.

A csomag kiemelkedő jellemzője a rendszer bővíthetősége. Egy ET 30kW/Lynx C szekrény akár két további Lynx C akkumulátor hozzáadásával is kiegészíthető, az inverterrekesz kivételével, így egy 30 kilowatt/180 kilowattórás rendszer jön létre. További bővítések az ET sorozatú inverter párhuzamos csatlakoztatásával lesznek lehetségesek, amely funkciót hamarosan elérhetővé teszik.

Advertisement

Az inverterrekesz súlya mintegy 1029,5 kilogramm, míg a bővíthető modellé 972 kilogramm. A teljes termék 1,108 méter széles, 2,05 méter magas és 1,1115 méter mély.

„A kompakt rendszerkialakításnak köszönhetően a szállítás és a telepítés egyszerűvé válik, így a telepítők és a rendszerintegrátorok számára problémamentes telepítést biztosít” – állítja a GoodWe. Az üzemeltetési és karbantartási feladatok a moduláris funkciónak köszönhetően nagy hatékonysággal végezhetők el, olyan egyéb jellemzőkkel együtt, mint az IP55 és a C4 védelem.

Advertisement

Zöld Energia

Románia kivezeti az árkorlátozást – csak a rászorulók kapnak energiautalványt

Romániában július elsejétől kezdődően megszűnik a villamos energia árának hatósági korlátozása, a kisjövedelmű fogyasztók ezentúl energiautalványok formájában kapnak segítséget – jelentette be Tánczos Barna, a bukaresti kormány miniszterelnök-helyettese pénteken.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)

A Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) közleményében idézett politikus azt mondta: a villamos energia esetében az eddigi általános árkorlátozás helyett, amely jelentős terhet rótt az államra, mostantól célzottan azokat a háztartási fogyasztókat támogatják havi 50 lej (3935 forint) értékű energiautalványok formájában, akiknek nehézséget jelent a havi számlák kifizetése, írja az alternativenergia.hu. A közlemény szerint Romániában a lakosság több mint 25 százaléka sorolható az energetikailag sebezhetők kategóriájába, és a háztartások 17,8 százaléka számára komoly nehézségekbe ütközik a villanyszámlák vagy más közüzemi díjak kifizetése. A pénteken elfogadott sürgősségi kormányrendelet értelmében azok a háztartások jogosultak energiautalványra, ahol az egy főre jutó havi jövedelem legfeljebb 1784 lej (mintegy 140 ezer forint), illetve azok az egyedül élő lakosok, akiknek a havi jövedelme nem haladja meg az 1940 lejt (mintegy 152 ezer forint). Az elektronikus utalványt online lehet majd igényelni egy 60 napon belül bevezetendő internetes alkalmazás révén, akiknek pedig ennek használata nehézséget okoz, azoknak a helyi önkormányzatoknál és a postahivataloknál nyújtanak segítséget. A támogatás a július 1-je után kibocsátott villanyszámlákra vonatkozik – részletezte az RMDSZ közleménye.

Románia 2022 őszén vezetett be hatósági ársapkát a villamos energia és földgáz fogyasztói árára. A villanyáram esetében a szolgáltatók kilowattóránként 0,68 és 1,3 lej (53,51-102,3 forint) tarifával számlázhattak a lakossági ügyfeleknek a fogyasztás függvényében. A gazdasági sajtó szerint tavaly nagyságrendileg kétmilliárd lejt (157 milliárd forint) költöttek a román költségvetésből energiaár-kompenzációra.

A mintegy 2,1 millió romániai háztartást érintő, július elsejétől bevezetendő támogatási rendszer előzetes számítások szerint mintegy 950 millió lejes terhet ró majd a román költségvetésre a rendelet hatályának 9 hónapos időtartama alatt.

Advertisement

A földgáz esetében a hatályos jogszabály szerint 2026. március 31-ig marad érvényben Romániában a kilowattóránként 31 banis (24,4 forint) hatásági ársapka.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák