Zöld Energia
Napelemes drónokkal szórna internetet a Facebook
A világ számos eldugott pontján nincs internetkapcsolat a kedvezőtlen földrajzi viszonyok miatt. Jó növekedési lehetőség ez a Facebooknak: Mark Zuckerberg drónokkal oldja meg az Isten háta mögött a wifit.
c
Eddig az óceánok alatti optikai kábelek alkották a világháló gerincét, a holnap viszont már részben a dróninterneté lesz. Ami napenergiával megy.
Küldetésével egyezően, a Facebook továbbra is az emberek kapcsolódásának megvalósításán fáradozik -legalábbis Zuckerberg ezt a nemes hangzású cégfilozófiát emlegeti-, ebbe illeszkedik a drónstratégia. A levegőben akár egy helyben lebegésre is képes drónok ugyanis internetrouterekként működhetnek.
A Facebook drónja, mely a görög mitológiából kölcsönzött Aquila névre hallgat, már túl van a próbarepülésen, jelentette be a Mike Schroepfer az F8 konferencián. Igaz, ez még egy kisebb modell, amelynek működését aerodinamikai szempontokból vizsgáltak, írta a cnet.com. A Facebook technológiai vezetője hozzátette, a drón 18 000 és 27 000 méter között tud lebegni akár 3 hónapig is, állítja a The New York Times. Ahogy arra a napilap rámutatott, a drónnal úgy tudott előrukkolni a Facebook, hogy 2014-ben egyszerűen megvette az Ascenta nevű drónfejlesztő céget.
A végleges, nagyobb méretű modell tesztrepülésére a nyár folyamán kerül sor, nyilatkozta Jay Parikh a Wall Street Journalnak. Miután a Facebook, a Google és más virtuális adat-óriáscégek megütötték a bokájukat azzal, hogy széntüzelésű erőművekkel elégítették ki energiaigényük nagy részét (az egyik Facebook mogul pedig az esküvőjével verte ki a biztosítékot), a Facebook természetesen nem merte volna akkumulátoros verziót tervezni a drónból.
A napenergiával üzemeltetett repülőalkalmatosság sajátossága, hogy akkora a szárnyainak fesztávolsága, mint a Boeing 737 repülőgépé, vagyis jócskán 35 méter körül van. Mindemellett a drón súlya nem haladja egy kisebb személygépkocsi súlyát. A hírek szerint a drón paraméterei zömében megegyeznek a Solar Impulse 2 nevű napelemes repülőgépével, melyet pilóta vezet és repülés közben tölti napelemeit.
A Facebook tulajdonképpen növekedési lehetőségek után tapogatózik a drónokkal: üzleti stratégiája ezekre az eszközökre vonatkozóan az, hogy a telekomcégekkel karöltve internet hozzáférési szolgáltatást kínáljon a civilizációtól és annak infrastruktúrájától távol eső helyeken.
A teljes cikk itt olvasható.
http://www.piacesprofit.hu/klimablog/napenergias-dronokat-fejleszt-a-facebook/
Zöld Energia
Ezzel a rendszerrel még többet spórolhatnak a napelemesek
Az Emaldo Power Store a mesterséges intelligenciát hívja segítségül.
Az otthoni, mesterséges intelligencia (MI) által vezérelt energiamegoldásokra specializálódott Emaldo lerántotta a leplet legújabb termékéről, az Emaldo Power Store-ról. A fejlett energiatárolási megoldást kifejezetten napelemekhez hozták létre. A nagy teljesítményű és sokoldalú rendszert úgy tervezték meg, hogy mind az új, mind a meglévő napelemek számára alkalmas legyen. Az Emaldo Power Store lehetővé teszi a háztulajdonosoknak és a vállalkozásoknak, hogy maximalizálják a napenergia előnyeit, spóroljanak az energiaköltségeken, és passzívan jövedelmet szerezzenek. Mint Steffen Bjerregaard, a vállalat vezérigazgatója kiemelte: az Emaldo Power Store-ral mérföldkövet akarnak elérni a piacon. „Hihetetlenül büszkék vagyunk elkötelezett európai csapatunkra és koppenhágai fejlesztőcsapatunkra, amely keményen dolgozik azon, hogy ezeket a fejlesztéseket életre keltsük” – nyilatkozta. Az Emaldo Power Store-hoz több fő elem is tartozik, ezek közül az egyik legfontosabb a 10,8 kW-os inverter, illetve a bővíthető akkumulátorszekrény. A rendszer képes eltárolni a maga által termelt energiát, emellett opcionális tartalékáram-ellátást biztosít a kritikus berendezések számára.
Az MI alapú megoldásnak köszönhetően automatikusan a legalacsonyabb árakon vásárol áramot, és ezt az olcsó áramot használja fel a csúcsidőszakokban, ami segíti a felhasználókat a megtakarításban. Az Emaldo rendszer emellett kiegyensúlyozza az elektromos hálózatot, és passzívan jövedelmet termel, a havi kifizetéseket pedig közvetlenül a fogyasztónak juttatja el, de a telepítők is részesülnek a telepítéseikből származó összes hálózati kiegyenlítési bevétel egy százalékából.
A termék nagy előnye, hogy könnyen, utólagosan is beszerelhető a meglévő napelemekhez. A rendszer Bluetooth- és 4G-kapcsolattal rendelkezik a zökkenőmentes vezeték nélküli integráció érdekében, az Android- és iOS-appnak köszönhetően pedig valós időben követhető nyomon az áramtermelés és fogyasztás. A termék bővítési lehetőséget is kínál: nagyobb energiaigényűek számára az Emaldo akkumulátorszekrény lehetővé teszi az 25,6 kWh-ra, sőt több szekrény egymáshoz kapcsolásával az akár 143,36 kWh-ra való bővítést.
A telepítők az Emaldo Power Suite-hoz is hozzáférhetnek, ez egy átfogó online platform, amely egyszerűsíti a telepítési folyamatot, termékképzést biztosít, és folyamatos támogatást nyújt. A dedikált Emaldo telepítői alkalmazás minden eddiginél egyszerűbbé teszi az üzembe helyezést és a telepítések kezelését.
Kép forrása: emaldo.com
A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés