Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Olcsó napelemek, amelyeket a kerítésre is telepíthetünk!

Az osztrák Sunbooster GmbH bemutatta a Sunbooster Vertical nevű, kétoldalú, rugalmas napelemekből álló rendszert, amely meglévő kerítésekre telepíthető, és jelentősen olcsóbb alternatívát kínál a hagyományos napelemes kerítésekkel szemben.

Létrehozva:

|

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Függőleges, kétoldalú, kerítések számára tervezett napelemeket mutatott be egy osztrák startup – számol be a PV Magazine. A Sunbooster GmbH 372 wattos, rugalmas napelemes rendszerekre szakosodott, termékeit inverterekkel és kábelezéssel együtt árusítja. A termékcsalád legkisebb teljesítményű változatát 500 euróért, azaz mintegy 201 ezer forintért árusítja. A kétoldalú, ruganyos napelemeket meglévő kerítésekre lehet telepíteni. A Sunbooster Vertical nevű terméket nemrég vezették be a német, az osztrák és a svájci piacra, a hagyományos árnyékolók kiváltására szánt eszközök egyelőre hat szettben érhetők el. A legkisebb rendszer 372 wattos teljesítményű, az 500 euróért az invertert és a 10 méteres kábelezést is megkapja az ügyfél. A termék mérete 2-szer 2,5 méter, a bal oldalát egy MC4-es csatlakozóval, a jobb oldalát pedig egy MC4-es aljzattal látták el. A napelemek száma iker rendszer rendelésekor megduplázódik, négyszeres rendszer esetén pedig megnégyszereződik. A szükséges kábelek ennek megfelelően kerülnek a csomagba. Egy négy darab, négy egységből álló rendszer 2,5 méter hosszú napelemcsíkokkal jelenleg 1699,90 euróba, tehát nagyjából 684 ezer forintba kerül. Egy ilyen rendszerrel 1,872 kilowatt napelemes teljesítményt lehet telepíteni a háztartás meglévő kerítésére.

A méretezésnek nincsenek határai, ezért a Sunbooster ipari kerítések esetében is el tud képzelni alkalmazást. Egy 100 méter hosszú kerítésre több mint 18 kilowattnyi fotovoltaikus teljesítmény telepíthető. „A beszerzési költség csak egyharmada a klasszikus napelemes kerítések árának. Ez azt jelenti, hogy készleteink már két és fél év után megtérültek” – emelte ki Stefan Ponsold, a cég vezérigazgatója.

A bevezető szakaszban a termékcsalád csak a Sunbooster üzletében lesz elérhető. Ezt követően viszont a vállalat az érintett piacok kiválasztott barkácsáruházain és szakkereskedőin keresztül is szeretné értékesíteni csomagjait.

 

 

Advertisement

Kép: Sunbooster GmbH

Zöld Energia

Helyi valuta, közösségi fogyasztás – lehet-e ez a jövő energiája?

A Rosières naperőművel a cél az volt, hogy a lehető legkisebb legyen az ökológiai lábnyom.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Egyedi gazdasági modelljével tűnik ki a fotovoltaikus erőművek közül a délközép-franciaországi Haute-Loire megyében található, 300 kWp névleges teljesítményű Rosières naperőmű – számol be a PV Magazine. A létesítmény egy korábbi hulladéklerakó helyén épült, és ötvözi a kollektív sajátfogyasztást és az áram helyi pénznemben történő értékesítését. A termelés körülbelül 10%-át a helyi hulladékgazdálkodási vállalat, a SICTOM Emblavez-Meygal és a Puy-en-Velay városi terület fogyasztja el, az arány más helyi szereplők későbbi csatlakozásával még növekedhet. A legnagyobb újítás a felesleges villamos energia értékesítésében rejlik, az energiát a Haute-Loire térségben forgalomban lévő lien nevű helyi valutában vásárolja meg az Energie d’Ici hatóság és energiaszolgáltató. „Az energia helyi pénznemben történő fizetésével ez a projekt elősegíti a rövid ellátási láncokat, mind gazdasági, mind energetikai szempontból” – mondta Yann Petroff lien-koordinátor. „Ez egy nagy lépés egy rugalmasabb, a helyi közösségekben mélyebben gyökerező rendszer felé” – nyilatkozta, hozzátéve, hogy ez egy egyedülálló módja az értékmegosztással és a helyi gazdasági előnyökkel kapcsolatos gondolkodásban.

További érdekesség, hogy a 736 fotovoltaikus panel nyers fa szerkezetekre van felszerelve, amelyek fenntarthatóan kezelt helyi erdőkből származnak, elkészítésükért pedig a Mecowood cég felelős. Ez a megoldás, amely nem igényel földmunkát vagy betont, lehetővé teszi a rehabilitált területen történő visszafordítható integrációt.

A projektet az ERE43, egy helyi kollektív érdekű szövetkezet (SCIC) fejlesztette ki, a finanszírozást a Nef, egy szakembereket és magánszemélyeket tömörítő banki szövetkezet hiteleiből oldották meg. „A projektet úgy terveztük, hogy ökológiai lábnyomát minimálisra csökkentsük, miközben a helyi előnyöket maximalizáljuk” – mondta Jacques Villevieille, az ERE42 vezetője. „Az Énergie d’ici részvétele és a lien felhasználása tovább erősíti elkötelezettségünket a szolidaritáson alapuló energiamodell iránt” – emelte ki. A különleges naperőművet május 24-én avatják fel.

Tovább olvasom

Ezeket olvassák