Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Több mint félmilliárd forintot fordíthat épületfejlesztésre a bajai Eötvös József Főiskola

Több mint 500 millió forintot fordíthat épületfejlesztésre a bajai Eötvös József Főiskola, így egyebek mellett átalakítják és korszerűsítik Szabadka utcai épületét – közölte az intézmény az MTI-vel.

Létrehozva:

|

Nagy-Czirok Anita projektmenedzser elmondta: a főiskola kampuszán belül található B épületet évtizedek óta nem újították fel, üzemeltetési költsége magas. Az intézmény 502,11 millió forint magyar és uniós támogatást nyert el a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz pályázatán. A több mint 1600 négyzetméter alapterületű létesítmény felújítása magában foglalja a külső homlokzat szigetelését és a nyílászárók cseréjét. Az épület hőellátása elavult technológián alapul, ezért a munkálatok ideje alatt új gépészeti rendszert építenek ki, és korszerűsítik a fűtési rendszert is. Ezen túl akadálymentesítés történik, valamint naperőművet telepítenek. A környezeti fenntarthatóság jegyében a kampusz zöldfelületekkel is gyarapodik.

A projekt segítségével az épületrészt átépítik, a földszinten új hallgatói terek jönnek létre, amelyek korszerű helyszínt biztosítanak majd a hallgatók gyakorlati oktatásának, az új pedagógiai kreatív kutatóműhelynek – ismertette a projektmenedzser. Az átalakítási munkák várhatóan 2023 nyarán kezdődnek meg, és  legkésőbb 2026 tavaszán fejeződnek be. A projekt befejeztével minden lehetőség adottá válik az épület további kihasználására, egyebek mellett kollégiumi helyek kialakítására is – tette hozzá Nagy-Czirok Anita.

Zöldinfó

Jó hírt kapott, aki napelemet telepítene állami támogatással!

2025-ben indult a Vidéki Otthonfelújítási Program, amely 3 millió forintos támogatást kínál kis településeken élő családoknak, különös fókuszban a napelemes fejlesztésekkel.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

2025. január 1-én vette kezdetét a 2026-ig elérhető Vidéki Otthonfelújítási Program. A pályázatot olyan 5000 fős alatti településeken, saját ingatlanban élő személyek számára dolgozták ki, akik legalább egy, 25 év alatti gyermeket nevelnek. Az utólagosan igényelhető támogatás mértéke legfeljebb 3 millió forint, ezt 50-50 százalékban kell megosztani a munkadíj és az anyagköltségek között. A programmal párhuzamosan maximum 6 millió forintos kamattámogatott hitel is elérhetővé válik az előfinanszírozására. A támogatást beruházások változatos skálájára fordítható, megvalósíthatók többek között fűtésrendszerbeli korszerűsítések, tetőfelújítások, belső átalakítások, sőt, a korábbi otthonfelújítási programokhoz hasonlóan napelem-telepítések is. A régebbi tapasztalatok azt mutatják, hogy utóbbi opció különösen népszerű a pályázók körében, nem véletlenül: egy napelemes beruházással meglehetősen jól ki lehet használni a 3 milliós keretet, illetve a munkadíj és anyagköltségek közötti egyenlő megosztást. A korábbi programok jelentős felfutást eredményeztek a hazai napelemes piacon, amire a 2022-ben bevezetett és teljesen egészében még mindig feloldatlan betáplálási stop, valamint a bruttó elszámolás elindítása miatt megszorongatott iparágnak most komoly szüksége van.

Az AlternativEnergia.hu által megkérdezett piaci szereplők ezúttal is érdeklődési hullámra számítanak, igaz, a pályázat sajátosságai miatt ez a korábbiakhoz képest enyhébb lehet. Csomós Tibor, Profi Greentech ügyvezető szerint cégük a csapat bővítésével, illetve a telepítési folyamatok optimalizálásával készül a rohamra. „Korábbi tapasztalataink alapján az ilyen jellegű támogatási programok mindig nagy érdeklődést váltanak ki, különösen, ha a pályázati feltételek egyszerűek és a támogatás mértéke jelentős. Bár csak az 5000 fő alatti lélekszámú településeket érinti, úgy gondoljuk, hogy ez a program is népszerű lesz, különösen azok körében, akik már régóta tervezik otthonuk korszerűsítését” – mondja lapunknak a szakember.

Tovább olvasom

Ezeket olvassák