Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Megkezdődött Bosznia-Hercegovina legnagyobb naperőművének építése

Megkezdődött Bosznia-Hercegovina legnagyobb naperőművének építése az ország déli részén található Stolac közelében, Komanje Brdónál – közölte a Balkan Green Energy News hírportál.

Létrehozva:

|

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

A tervek szerint a 100 millió euró (40,3 milliárd forint) értékű beruházás óránként 125 megawatt energiát termel majd, a következő három évtized során pedig évi 200 gigawattóra (GWh) energiát termelne.

A helyi vezetőség szerint a beruházásból a település költségvetésébe évi 3-4 millió konvertibilis márka (616-822 millió forint) folyna be, ennek ellenére a projekt a helyiek egy részének nemtetszését váltotta ki. A tiltakozók szerint a projekt nem volt elég átlátható, nem szerveztek közvitát, és a projekt a környezetvédelmi törvényekkel sincs összhangban. Ezzel ellentétben a beruházók azt állítják, hogy a projekt stratégiai fontosságú, számos munkahelyet teremt majd, és az egész közösség számára előnyökkel jár. A tiltakozások ellenére a naperőmű kiépítése megkezdődött, és a tervek szerint egy éven belül be is fejeződik.

Zöld Energia

Ismeretlen jelek az áramkörben – ki kapcsolhatja le a feszültséget?

Kínai gyártmányú inverterekben azonosítottak rejtett kommunikációs egységeket, amelyek távolról irányíthatják és leállíthatják a berendezéseket.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Szokatlan, titkos jelzőmodulokat fedeztek fel kínai gyártmányú napelem-inverterekben az Egyesült Államokban, ami újabb biztonsági aggodalmakat vet fel az energiahálózat védelmében – írja a telex.hu. A legtöbb ilyen invertert Kínában gyártják, és világszerte használják a megújulóenergia-rendszerek hálózatra kapcsolásához, ám a bennük rejlő, a gyártói dokumentációban nem szereplő kommunikációs egységek lehetővé teszik a tűzfalak kikerülését. Az amerikai energetikai és biztonsági szakértők az elmúlt kilenc hónapban bontottak szét hálózatra kapcsolt berendezéseket, és több gyártónál is azonosították az illegális adatátviteli csatornákat. A rejtett modulok révén kívülről is megváltoztatható az inverterek működése, akár távolról lekapcsolhatók vagy beállításaik módosíthatók – figyelmeztetnek a szakemberek.

Mike Rogers, az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség korábbi igazgatója szerint egy ilyen képesség komoly veszélyt jelenthet az elektromos hálózat stabilitására: „Ha ezen az úton hozzáférést szereznek, áramkimaradásokat idézhetnek elő, és jelentős károkat okozhatnak az infrastruktúrában.” Kína washingtoni nagykövete kategorikusan visszautasította a vádakat, arra hivatkozva, hogy országa elkötelezett a technológiai biztonság és a tisztességes kereskedelem mellett.

Az Egyesült Államok Energiaügyi Minisztériuma bejelentette, hogy folyamatosan felülvizsgálja a külföldi gyártók berendezéseiben rejlő kockázatokat, és további intézkedéseket fontolgat a hálózatok védelmének erősítésére.

Tovább olvasom

Ezeket olvassák