Zöldinfó
Kétmilliárd fát ültetnek el Indiában a levegőminőség javításáért

Indiában a levegőminőség javításáért 300 ezer fiatal kétmilliárd fát fog elültetni a közeljövőben. A cél nem csak a környezetvédelem, hanem ezzel akarják a munkanélküliséget is visszaszorítani.
Az Indiai Vidékfejlesztési Minisztérium tervei szerint a 62 137 mérföldnyi autópálya mellé fogják ültetni a rekordszámú fát. A környezet javítása mellett a fiatalkori vidéki szegénység ellen is harcolni akarnak a kezdeményezéssel.
Indiában a levegőminőség kritikus állapotban van, a népességnövekedéssel és a fejlődéssel arányosan romlik, mondta Újdelhiben Nitin Jairam Gadkari Vidékfejlesztési Miniszter. A World Health Organization szerint az országban a fiatalok munkanélküliségi rátája 10,2 százalék.
Ezzel párhuzamosan az ország új miniszterelnöke, Narendra Modi bejelentette, hogy a villamos energiát a legtöbb otthonban 2019-tól napenergia fogja szolgáltatni. A hindu kormány elkötelezte magát arra is, hogy az erősen szennyezett Gangesz és a Yamuna folyót is hamarosan megtisztítják.
A légszennyezés világszerte egyre több áldozatot szed, a falevelek a kibocsátások egy részét elnyelhetik, jelentős mennyiségű részecskeszennyezést fog fel és ez a faültetési program így nem csak a gazdaságra lesz hatással, hanem a biodiverzitásra és az egészégre is.
Az Egyesült Királyságban egy nem rég készült tanulmány szerint a légszennyezés jelentős koncentrációja a házak belterében is érezteti hatását, nem csak a külső területeken. A kísérlet alatt 30 fiatal ezüst nyírfát helyeztek el pár háznál és kontrollméréseket végeztek, bevonva olyan házakat is, ahol nem volt fa. Azoknál a házaknál, ahol a kihelyezett fák voltak 52-65 %-kal alacsonyabb koncentrációjú fémrészecskéket mértek. Az ezüst nyírfa szőrös levein a fémszennyeződés könnyebben csapdába esik.
forrás: greenprofit.hu

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Zöld Energia
Hogyan hat Donald Trump a napelemes piacra?
Donald Trump politikája az amerikai energetikai piacon is felfordulást okozott.

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)
A második Trump-kormány forgószélszerűen vette kezdetét: még csak három hónap telt Donald Trump beiktatása óta, de már számos drasztikus kül- és belpolitikai döntést hozott. Miként hat az elnök politikája az energiaszektorra, különösen a napelemes piacra – ennek a kérdésnek járt utána a PV Magazine. A kormányzat az elmúlt időszakban jelentős szakpolitikai reformokat hajtott végre. Az energetikai politika fő mozgatórugója, hogy az elnök nagyban támogatja a fosszilis energiahordozók kinyerését, miközben ellenzi az elektromos járművek támogatását célzó szabályzatokat. A terület legfontosabb Trump-rendelete az Unleashing American Energy, amely csökkenti az olaj- és ritkaföldfém-kitermelés korlátozásait. A régi-új elnök a megújulókat tekintve egyelőre elsősorban a szélenergia ellen lépett fel, több helyen korlátozásokat vezetett be az új szélfarm-beruházásra vonatkozóan. Ugyan a napenergiát egyelőre nem támadja célzottan, az ágazatot érintő politikai bizonytalanság hatással van a beruházásokra.
A napenergia 2024-ben az Egyesült Államok legjelentősebb, újonnan telepített villamosenergia-forrása volt, és az iparág továbbra is gyorsan növekszik. Az IRA (Inflation Reduction Act) nevű, alapvetően klímavédelmi célú törvénycsomag és más támogatások a különféle hitelek, adókedvezmények és egyéb megoldások révén jelentős felfutást hoztak a szektorban, de a Trump-kormány ezek felfüggesztésével akadályokat gördített az iparág elé. A szövetségi kifizetések befagyasztását most bírósági döntések próbálják megakadályozni, nagy kérdés, hogy milyen jövő vár az IRA-ra és más, az energetikai átállást segítő ösztönzőkre. Egyes szakértők szerint az IRA-alap a vártnál öt évvel korábban, 2027-ben véget érhet.
A napelemes szektor számára további kihívást jelentenek az új, Kínát, Kanadát és Mexikót érintő vámok, amelyek jelentősen megdrágítják a gyártást és az importot. Az iparág számára pozitívum ugyanakkor, hogy a napenergia költségei folyamatosan csökkennek, olyannyira, hogy a BloombergNEF szerint a napelemparkok még támogatások nélkül is egyre versenyképesebbek a gázerőművekkel szemben.
A szakértők úgy látják, összességében a Trump-kormányzat intézkedései rövid távon nehézségeket okozhatnak a megújuló energiaforrások számára, de a piac saját dinamikája miatt a napenergia továbbra is meghatározó tényező maradhat az amerikai energiatermelésben.
-
Zöldinfó2 nap telt el a létrehozás óta
Híd épülhet a Balaton fölé, kezdődik az építkezés!
-
Zöld Energia6 nap telt el a létrehozás óta
Betáplálási lehetőség nyílik meg a napelemes háztartásoknak!
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás óta
Nem erre számítottak a napelemek vizsgálatakor a kutatók!
-
Zöldinfó4 nap telt el a létrehozás óta
Olcsó napelemek, amelyeket a kerítésre is telepíthetünk!
-
Zöldinfó1 nap telt el a létrehozás óta
Jó hírt kapott, aki napelemet telepítene állami támogatással!
Julia Egerszegi
2014-08-20 at 09:40
Igen ez nagyon jó tendencia,a környezetvédelem létfontosságú és már halaszthatatlan kötelességünk a fenntartható jövô érdekében.
Sí, es una muy buena tendencia, el medio ambiente es esencial y tiene el deber imprescindible para garantizar la sostenibilidad futura.