Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Kétmilliárd fát ültetnek el Indiában a levegőminőség javításáért

Létrehozva:

|

Indiában a levegőminőség javításáért 300 ezer fiatal kétmilliárd fát fog elültetni a közeljövőben. A cél nem csak a környezetvédelem, hanem ezzel akarják a munkanélküliséget is visszaszorítani.

Az Indiai Vidékfejlesztési Minisztérium tervei szerint a 62 137 mérföldnyi autópálya mellé fogják ültetni a rekordszámú fát. A környezet javítása mellett a fiatalkori vidéki szegénység ellen is harcolni akarnak a kezdeményezéssel.

Indiában a levegőminőség kritikus állapotban van, a népességnövekedéssel és a fejlődéssel arányosan romlik, mondta Újdelhiben Nitin Jairam Gadkari Vidékfejlesztési Miniszter. A World Health Organization szerint az országban a fiatalok munkanélküliségi rátája 10,2 százalék.

Ezzel párhuzamosan az ország új miniszterelnöke, Narendra Modi bejelentette, hogy a villamos energiát a legtöbb otthonban 2019-tól napenergia fogja szolgáltatni. A hindu kormány elkötelezte magát arra is, hogy az erősen szennyezett Gangesz és a Yamuna folyót is hamarosan megtisztítják.

A légszennyezés világszerte egyre több áldozatot szed, a falevelek a kibocsátások egy részét elnyelhetik, jelentős mennyiségű részecskeszennyezést fog fel és ez a faültetési program így nem csak a gazdaságra lesz hatással, hanem a biodiverzitásra és az egészégre is.

Az Egyesült Királyságban egy nem rég készült tanulmány szerint a légszennyezés jelentős koncentrációja a házak belterében is érezteti hatását, nem csak a külső területeken. A kísérlet alatt 30 fiatal ezüst nyírfát helyeztek el pár háznál és kontrollméréseket végeztek, bevonva olyan házakat is, ahol nem volt fa. Azoknál a házaknál, ahol a kihelyezett fák voltak 52-65 %-kal alacsonyabb koncentrációjú fémrészecskéket mértek. Az ezüst nyírfa szőrös levein a fémszennyeződés könnyebben csapdába esik.

Advertisement

forrás: greenprofit.hu

1 Comment

1 Comment

  1. Julia Egerszegi

    2014-08-20 at 09:40

    Igen ez nagyon jó tendencia,a környezetvédelem létfontosságú és már halaszthatatlan kötelességünk a fenntartható jövô érdekében.

    Sí, es una muy buena tendencia, el medio ambiente es esencial y tiene el deber imprescindible para garantizar la sostenibilidad futura.

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöldinfó

AM: elfogadták a 3. Nemzeti Biodiverzitás Stratégiát

A 3. Nemzeti Biodiverzitás Stratégia átfogó keretet biztosít a hazai élővilág, a természeti erőforrások hosszú távú fennmaradásához és meghatározza a 2030-ig elérendő célkitűzéseket, valamint az azok megvalósítását szolgáló intézkedéseket – közölte az Agrárminisztérium (AM) kedden az MTI-vel.

Létrehozva:

|

Szerző:

Kiemelték: a stratégia olyan témákat helyez előtérbe, mint a védelemben részesülő területek hálózata, a természetes és természetközeli ökoszisztémákat károsító inváziós idegenhonos fajok visszaszorítása, illetve a fenntartható mezőgazdálkodás, erdőgazdálkodás, vad- és halgazdálkodás. A jelenleg elfogadott terv kiemelt feladatai közé tartozik továbbá a beporzók csökkenésének megállítása, az ökoszisztémák klímaváltozással szembeni ellenálló képességének javítása, a zöld infrastruktúra hálózat elemeinek fejlesztése, illetve a biodiverzitást veszélyeztető szennyezések mérséklése – írták a közleményben.

Hangsúlyozták, hogy a biológiai sokféleség az élővilág változatosságát jelenti, Magyarország sokszínű természeti értékeinek hosszú távú megőrzése pedig elengedhetetlen a jelen és a jövő generációk  jóllétének biztosításához. Emellett a biodiverzitás az élelmiszertermelés alapja, valamint nélkülözhetetlen a talajtermékenység és a beporzás biztosításában, a víz és a levegő tisztításában, miközben gyógyszer-alapanyagot és faanyagot is nyújt számunkra. Kiemelt szerepet játszik továbbá a katasztrófák, a járványok és betegségek elkerülésében, hatásainak enyhítésében, illetve a globális és a regionális klíma szabályozásában.

Magyarország egyedülálló és gazdag természeti értékei, a változatos adottságú és egyre többek által látogatott nemzeti parkok, a vadon előforduló, védett növény- és állatfajok és ezek természetes és természetközeli élőhelyei, az őshonos haszonállatok és növények, valamint az egyedi magyar táj és a hozzá kapcsolódó természeti és kulturális értékek mind hozzájárulnak Magyarország országimázsához – mutattak rá a közleményben. A természeti erőforrások védelme és a velük való bölcs gazdálkodás követendő elv, hiszen így biztosítható, hogy hosszú távon megmaradjon Magyarország gazdag és értékes természeti környezete és biodiverzitása, amely elengedhetetlen a magyar lakosság minőségi életéhez – tájékoztatott a szaktárca.

Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!