Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Nevet változtat a Tesla

Létrehozva:

|

A Tesla elsősorban az elektromos autóiról ismert, de immár napelemes cserepeket is piacra dobott. Elon Musk, a Tesla alapítója azt szeretné, ha a konszern a megújuló energia területén univerzális szolgáltatóvá válna. Éppen ezért a Tesla Motors új neve Tesla Incorporated lett. Az egyik termék volt a Powerwall energiatároló rendszer, ez egészült ki az új napelemes cseréppel. A Tesla napelemes cserepe gyakorlatilag optikailag semmiben sem különbözik a hagyományos cserepektől. A társaság a Solar City nevű leányvállalatával közösen fejlesztette ki a Solar Roof nevű rendszert, amely négy különböző változatban lesz elérhető. Ezek a texturált vagy sima lemezszerű zsindely, valamint a palaszerű és a “toszkán” hullámos cserép. A fejlesztés eredményeként az új termékek az utca felől nézve teljesen úgy néznek ki, mint a hagyományos cserepek, azonban a hatékonyságuk eléri a hagyományos napelemek 98 százalékát. Emellett a Tesla az Amerikai Egyesült Államokban garantálja a hosszú üzemidőt. Az új napelemes cserepek közül a texturált és a sima lemezszerű zsindely a nyártól lesz megvásárolható, míg a palaszerű és a “toszkán” hullámos cserép 2018-tól.

forrás: alternativenergia.hu

 

 

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!