Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Nevet változtat a Tesla

Létrehozva:

|

A Tesla elsősorban az elektromos autóiról ismert, de immár napelemes cserepeket is piacra dobott. Elon Musk, a Tesla alapítója azt szeretné, ha a konszern a megújuló energia területén univerzális szolgáltatóvá válna. Éppen ezért a Tesla Motors új neve Tesla Incorporated lett. Az egyik termék volt a Powerwall energiatároló rendszer, ez egészült ki az új napelemes cseréppel. A Tesla napelemes cserepe gyakorlatilag optikailag semmiben sem különbözik a hagyományos cserepektől. A társaság a Solar City nevű leányvállalatával közösen fejlesztette ki a Solar Roof nevű rendszert, amely négy különböző változatban lesz elérhető. Ezek a texturált vagy sima lemezszerű zsindely, valamint a palaszerű és a “toszkán” hullámos cserép. A fejlesztés eredményeként az új termékek az utca felől nézve teljesen úgy néznek ki, mint a hagyományos cserepek, azonban a hatékonyságuk eléri a hagyományos napelemek 98 százalékát. Emellett a Tesla az Amerikai Egyesült Államokban garantálja a hosszú üzemidőt. Az új napelemes cserepek közül a texturált és a sima lemezszerű zsindely a nyártól lesz megvásárolható, míg a palaszerű és a “toszkán” hullámos cserép 2018-tól.

forrás: alternativenergia.hu

 

 

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Itt az öngyógyító napelem

A Solestial napelemes cellái tíz éven át keringtek az űrben egy teszt során.

Létrehozva:

|

Szerző:

A francia Alternatívenergia- és Atomenergia-ügyi Bizottság (CEA) megerősítette, hogy az arizonai székhelyű Solestial kifejezetten űri körülményekre gyártott fotovoltaikus cellái képesek a sugárzás okozta károsodások helyreállítására – számol be a PV Magazine. A tesztek alátámasztották, hogy a szilíciumcellák a sugárzás miatti károkat napfényben, 90 Celsius-fokos hőmérsékleten hatékonyan állítják helyre.

Az anyagtudományban az utólagos hőkezelés lényege, hogy lassú hűtéssel kezelik az anyag belső feszültségeit. A Solestial szilícium napelemcelláinak nyitott áramköri feszültsége mindössze 4 százalékkal csökkent, miután tíz évig alacsony Föld körüli pályán voltak kitéve a sugárzásnak. Az automatikus hőkezelés 90 Celsius-fokon zajlott, a vállalat szerint 20 mikron vastagságú cellái több mint 20 százalékos hatékonyságot mutattak.

A cégnél úgy vélik, a tesztek bizonyították az öngyógyító napelemek megvalósíthatóságát a sugárzás okozta degradáció jelentős csökkentése mellett. Ez különösen fontos szempont az űrbe telepített napelemek esetében, amelyeket komoly behatás ér, és amelyeknél hosszú távú működésre van szükség. A Solestial szerint a technológia komoly előnye, hogy szilíciumalapú, míg sok más, az űrben használt napelem gyakran ritkább vagy drágább anyagokból készül.

„A szilíciumban a sugárzás okozta károsodások kezelése magas, például 200 és 250 Celsius-fok közötti hőmérsékleten egyszerűen elvégezhető, de ez nem hasznos az űrben történő alkalmazáskor, hiszen ilyen hőmérsékletet ritkán vagy egyáltalán nem tapasztalni ebben a környezetben” – mondta Romain Cariou, a CEA szakértője. Mint hozzátette, a Solestial cellái a sugárzáshoz köthető károsodást az űrben lévő napelemek normál üzemi hőmérsékletén is képesek gyógyítani, ilyen technológia jelenleg nem érhető el a piacon.

„Várjuk az elkövetkező hónapokban a CEA-val közösen elvégzett további vizsgálatokat, hogy még alacsonyabb hőmérsékleten validáljuk az eredményeket” – nyilatkozta Stanislau Herasimenka, a Solestial vezérigazgatója. „Izgatottan várjuk, hogy megmutathassuk az űriparnak a Solestial ultravékony szilícium napelemeinek és burkolatainak számtalan előnyét” – tette hozzá.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!