Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Használjon napelemet! Még fizetnek is érte.

Természetesen Németországban van ez így.

Létrehozva:

|

Németországban az állam és a cégek egymással versenyeznek, hogy ki veheti meg az otthon előállított áramot. A napelemes akkumulátorokkal foglalkozó Sonnen különleges lehetőséget kínál a németországi, fotovoltaikus tetőrendszert használó kiskereskedelmi ügyfeleknek – számol be a Reuters. 2022 harmadik negyedévére egy olyan közösséget terveznek létrehozni, amelyben olcsón férhető hozzá az energia. Egyes felhasználók még pénzt is kereshetnek a projektnek köszönhetően. Németországban a közelmúltban fogadtak el egy olyan, a megújuló energiákra vonatkozó jogszabályt, amely felgyorsíthatja az alacsony szén-dioxid-kibocsátású üzemanyagok használatáról való átállást, és hozzájárulhat az orosz gáztól és olajtól való függetlenedéshez. Oroszország Ukrajna elleni invázióját követően az energetikai függőség minden korábbinál látványosabban mutatkozott meg.

A Shell tulajdonában lévő Sonnen az otthoni napelemes áramtermelés növekvő versenyképességére, illetve akkumulátorai további értékesítésére támaszkodik. A 84 milliós Németországban mintegy 500 ezer otthonban található háztartási akkumulátor, ezeket a Sonnen mellett olyan riválisai gyártják, mint amilyen a Senec vagy a kínai BYD. Egy korábbi, független elemzés alapján az értékesítés 2021-hez képest idén 67 százalékkal emelkedhet. A bajorországi székhelyű Sonnen szerint tervezett megoldásával a háztartásokban az év végére nullára csökkenhet az energia ára, és a többlettermelés révén akár visszafizetés is történhet. A vállalat 2015-ben egy digitális közösséget hozott létre akkumulátoros ügyfelei számára. A felület a napelemes termelést kiegészítve lehetőséget ad a többletenergia későbbi felhasználására. A közösség megosztozik az együtt előállított áramon.

A napelemes akkumulátorok megjelenése előtt az otthon megtermelt energia egyből a hálózatba került, és államilag garantált betáplálási díj járt érte. A napelemek fejlődése miatt ugyanakkor ma már az elszámolási rendszer nem igazán jövedelmező, az energiaárak ráadásul az elmúlt évben globális elszálltak. A Sonnen most azzal állt elő, hogy állandó mennyiségi jogosultság ellenében összeköti akkumulátoros ügyfeleit egy eladói körrel. A modellhez csatlakozók olyan mérőeszközt kapnak, amely segíti a számlázást és az el nem használt áram elosztását. A vállalat kilowattóránként 10 centet fizet majd – összehasonlításképp: az állami rendszerben csupán 6,34-6,53 cent jár.

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!