Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Csaknem 440 millió forintból fejleszti gyártókapacitását a használtruhák újrahasznosításával foglalkozó Texval Kft.

Csaknem 440 millió forintból fejleszti gyártókapacitását a használt ruhák kezelésével és újrahasznosításával foglalkozó Texval Kft. – közölte a társaság az MTI-vel.

Létrehozva:

|

A vállalat a fejlesztéshez a Széchenyi Terv Plusz programban 307,87 millió forint feltételesen vissza nem térítendő támogatást kapott. A társaság olyan gépet készíttet, amely alkalmas a használt ruhák válogatására, ezzel meggyorsítva a termelést. A közlemény szerint a technológiával növekedni fog a cég gyártókapacitása, ami munkahelyek létrehozását, további foglalkoztatást és nagyobb árbevételt fog eredményezni. Az algyői vállalat 2012-ben alakult. A társaság használt ruhák kezelésével és újrahasznosításával foglalkozik, aktívan hozzájárulva ezzel a hatékony környezetvédelemhez – írják weboldalukon. A Texval Kft-hez a használt ruhák Nyugat-Európából érkeznek és elsősorban Afrikába, Pakisztánba és Indiába exportálják a már átválogatott ruhatermékeket. A támogatott projekt részét képezi – a gépbeszerzés mellett – egy napelemes rendszer telepítése is, amellyel a vállalat karbonlábnyomát csökkentené, illetve egy képzés is, amellyel a társaság fejlesztené a csapatát. A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a cég 2021-es nettó árbevétele 3,23 milliárd forint volt, egy évvel korábban pedig ez 2,16 milliárd forintot tett ki, 2021-ben 617 millió forint, míg 2020-ban 450,9 millió forint nyereséggel zártak.

Zöldinfó

Szavazz a bokrok hangjára – elindult a 2026-os év madara-választás

Július 25-ig várja a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a voksokat az év madarára, a lakosság a kis poszáta, az énekes rigó és kerti geze közül választhat.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Az MME 1979-óta választja meg az év madarát, ami 2011 óta rendszerint közönségszavazással történik. 2026-ra három, bokorban fészkelő madárfaj, a kis poszáta, az énekes rigó és kerti geze közül választhat a lakosság az egyesület honlapján július 25-e 12 óráig – közölte az alternativenergia.hu. A bokrosok menedéket nyújtanak rengeteg élőlény számára. Sok madár találja meg itt fészkelő- és táplálkozóhelyét, és a vonulás alatt még több használja megállóhelyként, zöld folyosóként ezeket a területeket. Ezért is fontos, hogy ezekre természetbarát szemmel, értékes élőhelyként és ne “rendezetlen bozótként” tekintsünk. A kis poszáta verébnagyságú, de annál karcsúbb madár. Színezete nem feltűnő, jellegzetes “lüktető” éneke alapján azonban könnyű felismerni. Rovarevő, elsősorban lepkehernyókkal, levéltetvekkel táplálkozik. Hazánkban gyakori fészkelő, tavasztól őszig találkozhatunk vele ártéri erdőkben, bokrosokban, de akár városi parkokban is. A telet Afrikában tölti.

Az énekes rigó a fekete rigó után a második leggyakoribb települési fészkelő rigónk. A rokon fajnál kisebb, attól teljesen eltérő színezetű, így könnyű elkülöníteni attól. Életmódja és táplálkozása a fekete rigóéhoz hasonló, de jobban kedveli az üdébb, párásabb parkokat, kerteket, ahol bőven talál kisebb házas csigákat. Fészke igazi remekmű, belsejét nyálával kevert korhadó faanyaggal simára tapasztja. A telet főként a mediterráneumban tölti, de vannak áttelelő példányai is. A kerti geze verébnagyságú, ritkán megfigyelhető madár. Hasoldala világos sárgás, hátoldala sötétebb barnás, esetleg olajzöldbe hajló, lábai kékesszürkék. Fészkeléshez sűrű növényzetet igényel, ezért leginkább nedves területeken, ártéri erdőkben fordul elő. A telet Afrika déli, szubtrópusi részén tölti, hozzánk csak késő tavasszal érkezik, és a költés befejezése után, nyár derekán megkezdi a vonulást a telelőterületek felé.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák