Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Csaknem 440 millió forintból fejleszti gyártókapacitását a használtruhák újrahasznosításával foglalkozó Texval Kft.

Csaknem 440 millió forintból fejleszti gyártókapacitását a használt ruhák kezelésével és újrahasznosításával foglalkozó Texval Kft. – közölte a társaság az MTI-vel.

Létrehozva:

|

A vállalat a fejlesztéshez a Széchenyi Terv Plusz programban 307,87 millió forint feltételesen vissza nem térítendő támogatást kapott. A társaság olyan gépet készíttet, amely alkalmas a használt ruhák válogatására, ezzel meggyorsítva a termelést. A közlemény szerint a technológiával növekedni fog a cég gyártókapacitása, ami munkahelyek létrehozását, további foglalkoztatást és nagyobb árbevételt fog eredményezni. Az algyői vállalat 2012-ben alakult. A társaság használt ruhák kezelésével és újrahasznosításával foglalkozik, aktívan hozzájárulva ezzel a hatékony környezetvédelemhez – írják weboldalukon. A Texval Kft-hez a használt ruhák Nyugat-Európából érkeznek és elsősorban Afrikába, Pakisztánba és Indiába exportálják a már átválogatott ruhatermékeket. A támogatott projekt részét képezi – a gépbeszerzés mellett – egy napelemes rendszer telepítése is, amellyel a vállalat karbonlábnyomát csökkentené, illetve egy képzés is, amellyel a társaság fejlesztené a csapatát. A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a cég 2021-es nettó árbevétele 3,23 milliárd forint volt, egy évvel korábban pedig ez 2,16 milliárd forintot tett ki, 2021-ben 617 millió forint, míg 2020-ban 450,9 millió forint nyereséggel zártak.

Zöld Energia

Milyen hatással van a baromfira, ha napelemek alatt kapirgálnak?

A Technique Solaire francia vállalat szerint a napelemeknek a baromfitenyésztésben is van létjogosultsága.

Létrehozva:

|

Szerző:

A francia Technique Solaire napelem-fejlesztő partneri megállapodást kötött a Nouzilly-i Nemzeti Agronómiai Kutatóintézet (INRAE) Baromfi Kísérleti Egységével, illetve a Magneraud Alternatív Baromfitenyésztési Rendszerek Kísérleti Egységével – számol be a PV Magazine. A cél az, hogy felmérjék a fotovoltaikus panelek használhatóságát a szabadtéri baromfitenyésztő területeken.

A napelemes technológia az élet egyre több területén jelenik meg. Az egyik izgalmas fejlesztési irány a mezőgazdaságot érinti: világszerte sok régióban kutatják, hogy a fotovoltaikus paneleket hogyan lehetne alkalmazni az agráriumban. A legtöbb esetben a paneleket a növénytermesztésben, például üvegházakban hasznosítják, de az állattenyésztésben is van létjogosultsága a technológiának.

A Technique Solaire 2017 óta fejleszt fotovoltaikus madárházakat, ólakat vad- és baromfitenyésztők bevonásával. Ezek olyan egymás után elhelyezett, hálókkal összekapcsolt tetőegységek, amelyeken fotovoltaikus rendszerek találhatóak.

Az alacsonyabb telepítési költségek mellett a madárházak komoly előnye, hogy a kültéri tyúkólak tulajdonságait igazítják az olyan baromfik tartásához, mint amilyenek a húsukért tartott brojler csirkék vagy a kacsák.

A Technique Solaire szerint nem túl gyakori, hogy a madarak számára szabadtéri ólakat helyezzenek ki, sok állat élete során még csak el sem hagyja a költőépületeket. Mint a cég kiemelte, számos tanulmány kimutatta, hogy a madarak valójában éppen az árnyékos szabadtéri kifutókat kedvelik, ahol fák, kerítések és panelek is helyet kaphatnak. A vállalat által kínált napelemes egységek tehát a madarak számára is kedvezőek lehetnek.

Advertisement

A gyakorlati alkalmazás tökéletesítéséhez ugyanakkor további vizsgálatok szükségesek. Az INRAE ​​segítségével a Technique Solaire elemezni kívánja az állatok viselkedésének alakulását a rendszerek közelében. A cég szerint a Lot-et-Garonne-ban működő madárház alatt tett első megfigyelések kifejezetten biztatóak, az állatok gyakoribb, hosszabb és távolabbi utakat tesznek meg a farmépületből.

Tovább olvasom

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!