Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Észak-Európában növekvő igény van napelemes rendszerekre

Létrehozva:

|

A fotovoltaikus rendszereket szállító SOLARWATT folytatja a terjeszkedési stratégiája megvalósítását.

A cég az Egyesült Királyságban, Írországban, Svédországban, Norvégiában, Finnországban és Dániában akar terjeszkedni, s ehhez már mindegyik államban együttműködési szerződést kötött helyi partnerekkel. Detlef Neuhaus, a SOLARWATT ügyvezetője kijelentette, hogy Észak-Európában folyamatosan nő az igény a hatékony fotovoltaikus megoldásokra. Különösen Skandináviában jellemzi az embereket környezettudatosság. Svédország például 2040-ig a szükséges árammennyiség 100 százalékát megújuló energiaforrásokból akarja fedezni és az ország nagyon jó úton is halad e cél megvalósítása felé. Emellett az úgynevezett elektromobilitás is egyre fontosabbá válik Észak-Európában., s egyre több helyen alkalmaznak a vállalatok, az intézmények és a magánszemélyek megújuló energiát. A drezdai társaság egyébként tudatosan épít a teljesen fotovoltaikus rendszerekre. Ahogy Neuhaus rámutatott, az Egyesült Királyságban, Írországban és Skandináviában nincs annyi napsütéses óra, mint Európa déli részén, ezért nagyon fontos, hogy a felszerelt fotovoltaikus rendszerek minden eleme tökéletesen meg legyen tervezve és hatékonyan együtt tudjon működni.

forrás: alternativenergia.hu

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Mikrohálózatok hidrogénnel, megérkezett a jövő energiatárolási megoldása!

Egy németországi ipari szakkiállításon fogják bemutatni a HyGrid nevű hidrogén-mikrohálózati platformot.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Március végén, a Hannover Messe nevű ipari szakkiállításon tervezi bemutatni új, HyGrid nevű hidrogén-mikrohálózati platformját a Fraunhofer Institute for Machine Tools and Forming Technology (Fraunhofer IWU)– számol be a PV Magazine. A kutatók szerint a megközelítés segíthet a kórházak, az elzárt, vidéki területek és a háború sújtotta régiók energiaellátásában. A kutatók szerint az ilyen mikrohálózatok decentralizált energiaellátási megoldást kínálnak, amely életképes megközelítést jelentene Németországban. Ezek az önfenntartó rendszerek villamos energiát hasznosítanak, a szükség esetén kifejezetten nagy mennyiségű energia tárolást pedig zöld hidrogénnel valósítják meg. A Fraunhofer IWU csapata évek óta dolgozik a Reference Factory H2 nevű kezdeményezésen, amelyben a fókusz az elektrolizáló készülékek és üzemanyagcellák hatékony gyártási folyamatainak fejlesztésén van. Az intézet jelenleg sportközpontok és kórházak számára tervezi a kezdeti rendszerkoncepciókat. A kutatók szerint a kórházak teljes mértékben kihasználhatják a hidrogén-mikrohálózatokat, mivel az elektrolízis során oxigén keletkezik, amelyet technikai oxigénként, illetve víztisztításra és fertőtlenítésére lehetne használni.

A HyGrid platform központi elemét, a HyVentus nevű elektrolizáló egységet a Reference Factory H2 keretében fejlesztették ki ipari partnerek támogatásával. A Fraunhofer szerint a HyGrid egy költséghatékony, tartós mikrohálózati megoldást kínál, amelyet akár a háború sújtotta Ukrajnában is alkalmazhatnának a következő tél során. A szakértők úgy vélik, a könnyen telepíthető és skálázható rendszer a háború sújtotta régiókban és más, ellátási problémákkal küzdő régiókban néhány kilowattól több száz kilowattig terjedő tartományban kínálhat energiatárolási megoldást. A HyGrid kórházak, vállalkozások, iskolák vagy elzárt vidékek számára egyaránt megoldást kínálhat.

A platform részletesen a Hannover Messén ismertetik majd. A világ egyik legnagyobb, évi 100-200 ezer embert vonzó ipari szakkiállítását 2025-ben március 31. és április 4. között fogják megrendezni.

 

Kép: Reference Factory.H2

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák