Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Hatodszor választották a Fjällrävent Svédország legfenntarthatóbb márkájává

A Fjällräven 2025-ben immár hatodik alkalommal nyerte el iparága legfenntarthatóbb vállalatának címét Svédországban.

Létrehozva:

|

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Európa legnagyobb fenntarthatósági felmérése nyolc ország 80 000 vásárlójának véleményét összesítve értékelte 36 iparág 1 600 márkáját. A svéd fogyasztók a „ruházat- és divatmárkák” kategóriában ezúttal is az outdoor céget találták a legjobbnak a környezeti szempontok érvényesítésében.

Hatalmas megtiszteltetés, hogy immár hatodik éve nekünk ítélik oda ezt az elismerést, ami egyben egy fontos visszajelzés számunkra arra nézve, hogy a csapatunk által a fenntarthatóság érdekében végzett, kemény munka meghozza a gyümölcsét. A fogyasztók ezúttal is úgy látták, hogy a Fjällräven a legfenntarthatóbb ruházati márka, ez is jól mutatja hosszú távú elkötelezettségünket a környezet védelme iránt. Ahogy növekszünk, a fenntartható működés egyre nagyobb kihívást jelent, de továbbra is azon dolgozunk, hogy minimalizáljuk az ellátási láncunk környezeti hatását, s eközben meghosszabbítsuk termékeink élettartamát. Nemcsak a tartós ruházat és felszerelés gyártása fontos számunkra, hanem az is, hogy ösztönözzük az embereket termékeink tudatos használatára. Arra
bátorítjuk vásárlóinkat, hogy gondoskodjanak felszereléseikről, javítsák és hosszú éveken át használják azokat, ahelyett, hogy minden szezonban újat vásárolnának – mondta Martin Axelhed, a Fjällräven vezérigazgatója.

A Fjällräven régóta vallja, hogy a fenntarthatóság nemcsak a gyártás során keletkező környezeti hatás csökkentéséről szól. Egy termék valódi ökológiai lábnyomát annak teljes élettartama határozza meg: minél tovább használják, annál fenntarthatóbb. Ezért a svéd outdoor márka hat alapelvre építi fejlesztéseit:

  • Strapabíró anyagok és kialakítás: ellenállnak az időjárás viszontagságainak és a mindennapos használatnak.
  • Funkcionalitás: a ruházat és felszerelés az adott tevékenységhez igazodik, biztosítva a maximális teljesítményt.
  • Kényelem: a megfelelő illeszkedés és komfort elengedhetetlen a természetben töltött idő élvezetéhez.
  • Időtálló dizájn: nem csak esztétikus, de a felhasználási idő meghosszabbításához is hozzájárul.
  • Javíthatóság: a termékeket úgy tervezték, hogy könnyen javíthatók legyenek, ehhez a márka javítási szolgáltatásokat is kínál.
  • Felszerelés gondozása: a Fjällräven tanácsokkal segíti a vásárlókat a termékek karbantartásában és élettartamuk meghosszabbításában.

Úgy látszik, a svéd fogyasztók értékelik az általuk vásárolt márkák fenntarthatósági erőfeszítéseit, mi pedig örömmel fogadjuk az iparágunkra nehezedő nyomást, amely folyamatos fejlődésre ösztönöz – mondta Aiko Bode, a Fenix Outdoor fenntarthatósági igazgatója.

Akkor is a tudományos innovációra törekednénk, ha nem figyelne ránk a közvélemény. Már 2009-ben elkezdtük eltávolítani a PFAS-t a termékeinkből – évekkel azelőtt, hogy a jogszabályok erre köteleztek volna minket –, mert úgy éreztük, ez a helyes lépés. Büszkék vagyunk rá, hogy a svéd fogyasztók elismerik ezt az elhivatottságot.

Advertisement

Zöldinfó

2027-ig biztosítják a tagállamoknak a 90 százalékos töltöttségi szint elérését

A szabályozás az orosz gáz fokozatos kivezetésére is javaslatot tesz.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Az Európai Parlament keddi plenáris ülésén nagy többséggel jóváhagyta a gáztárolási rendelet módosítását, amelynek célja az energiaárak mérséklése és a piaci spekuláció visszaszorítása – közölte az uniós testület. Mint azt az alternativenergia.hu megírta az új szabályozás meghosszabbítja az uniós gáztárolási kötelezettség érvényességét 2027 végéig. A módosítás értelmében a tagállamoknak továbbra is évente el kell érniük a 90 százalékos tárolási szintet, ugyanakkor a kitűzött célt nagyobb időbeli rugalmassággal, október 1. és december 1. között bármikor teljesíthetik. Amint a 90 százalékos szint elérésre kerül, annak fenntartása december 1-ig nem kötelező. Különösen nehéz piaci körülmények esetén – például ha spekulációs tényezők akadályozzák a költséghatékony betárolást – a tagállamok akár 10 százalékponttal is eltérhetnek a célkitűzéstől. Az Európai Bizottság ezt az eltérést egy töltési szezonra további 5 százalékponttal növelheti, delegált jogi aktus útján. Az új szabályozás előírja, hogy a tagállami hatóságok tájékoztatást nyújtsanak az Oroszországból származó gáz arányáról a tárolókban, összhangban az Európai Bizottság 2024. júniusi javaslataival. Ez hozzájárul az orosz gáztól való függőség fokozatos csökkentéséhez.

Rámutatott, hogy a tároló létesítményekbe betárolt földgáz a biztonságos energiaellátás egyik alappillére. “A téli időszakban megnövekedő felhasználási igényeket a tavasszal és nyáron betárolt földgázzal lehet biztonságosan és megfizethető módon fedezni. Ehhez rugalmas, a tárolók feltöltésének hatékonyságát és az energiaárak alacsonyan tartását előtérbe helyező szabályozási keretre van szükség” – húzta alá Gyürk András hozzátéve: ezért bírnak különös veszéllyel az energiaimportot korlátozó javaslatok.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák