Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Hibrid inverterek megjelenését jelentette be a Lunar Energy

A Lunar Energy új lakossági energiatároló rendszerekkel jelent meg a piacon.

Létrehozva:

|

A vállalat nemrégiben jelentette be az első fogyasztói hardvertermékének, a Lunar Systemnek a megjelenését mégpedig egy olyan lakossági, osztott energiatermelő szekrényt, amely átfogóan integrálja a tetőtéri napenergia-termelést, az akkumulátortárolást és a terhelésvezérlést – számol be a PV-magazin.

A vállalat DG-szekrénye a Lunar Battery, egy 10 kWh-tól 30 kWh-ig terjedő kapacitású lítium-ion akkumulátorral rendelkezik, valamint egy 10 kW-os hibrid inverterrel az otthoni HVAC-rendszerek és háztartási készülékek támogatására.

A lakossági szekrény csatlakoztatható egy helyszíni napelemes rendszerhez, és a Lunar Bridge-t használva egy olyan felügyeleti rendszert képez, ami 30 milliszekundumon belül képes zökkenőmentesen átváltani a hálózati és a hálózaton kívüli akkumulátoros energiaellátások között. 

Hálózati kiesések, áramszünetek esetén a Lunar Switch felméri és prioritást ad azoknak a létfontosságú készülékeknek, eszközöknek amiknek működéséhez elengedhetetlen az áramellátás és automatikusan kikapcsolja a nem létfontosságú eszközöket, mint például az EV-töltőket, medenceszivattyúkat.

A vállalat állítása szerint a lakossági akkumulátor 47%-kal kisebb és kompaktabb a piacon kapható hasonló akkumulátorokhoz képest.

Advertisement

Milyen gyors megtérülést ígér? 

A Lunar Energy elmondása szerint, egy átlagos kaliforniai otthon hét év megtérülési időt érhet el egy 20 kWh-s Lunar rendszer telepítésével, amelyhez egy 5 kW-os napelemes rendszer társul, tekintettel a közelmúltban bekövetkezett nettó energiamérési változásokra, amelyek csökkentik a napenergia teljesítményének értékét. A vállalat becslése szerint egy ilyen beruházás költsége 20 000 és 30 000 dollár közé sorolható.

A Sunrun, a Lunar Energy partnere bejelentette azt is, hogy 2023 őszén megkezdi a megrendelések fogadását a Lunar Systems és a Sunrun napelemes rendszerek együttes telepítésére.

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!