Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Itt a könnyen áttelepíthető erkélynapelem

Új erkélynapelemes készlettel állt elő a kínai TSUN.

Létrehozva:

|

Új, erkélyekre szánt napelemes készletet mutatott be a TSUN kínai invertergyártó – írja a PV Magazine. A rendszer egy vagy két 20,7 százalékos hatékonyságú napelemmodulból, egy 96,7 százalékos hatékonyságú mikroinverterből, valamint egy tartószerkeszetből és kábelekből áll.

Az erkélynapelemek a világ több országában, így Ausztriában és Németországban is terjednek, az ilyen típusú termékek használatát itthon egyelőre jogszabály tiltja. Az erkélynapelemek olcsók, és nagyon gyorsan, könnyedén telepíthetőek, az eszközök jellemzően háztartási berendezések áramigényét tudják fedezni.

„Az Easy Solar Kit Pop-up egy előre telepített erkélyrendszer, amelyet egyszerűen ki kell hajtani és be kell dugni, így használatra kész” – foglalta össze egy közleményben a TSUN. A cég kiemelte, hogy az új termék egy vagy két fotovoltaikus modulból, egy mikroinverterből, valamint egy tartóból és kábelekből áll.

A rendszer paneljei feketék, 400 watt teljesítményűek, 20,7 százalékos hatásfokúak, és Celsius-fokonként -0,34 százalékos hőmérsékleti együtthatóval rendelkeznek. A panelek mérete 1722-ször 1195-ször 605 milliméter, súlyuk 30 kilogramm, IP67-es védettségűek, és 12 év termékgaranciával kaphatóak.

A készlet tartalmazza a TSUN GEN3 sorozatú mikroinvertereit is, amelyek hat változatban kaphatók 300 és 600 watt közötti kimeneti teljesítménnyel és 96,7 százalékos hatásfokkal – az európai standardok szerinti hatásfok 96,35 százalék. A legnagyobb készülék mérete 250-szor 170-szer 28 milliméter, súlya 3 kilogramm, míg a legkisebb 178-szor 153-szor 28 milliméteres és 1,9 kilogrammos.

Advertisement

„A TSUN emellett könnyű paneleket kínál az erkélynapelemes rendszereihez, amelyek lehetővé teszik az egyszerű áttelepítést. Ez a funkció különösen előnyös a bérlők számára, akiknek esetleg lakást kell váltaniuk, mivel így magukkal vihetik a napelemes rendszerüket” – állítja a cég. A TSUN függőleges telepítőkészletet is kínál, amely könnyen beépíthető a korlátokba vagy a falakba. A vállalat szerint a függőleges helyzet elegáns, nem feltűnő telepítést tesz lehetővé, amely maximalizálja a helyet anélkül, hogy befolyásolná az épület dizájnját.

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!