Design
Kancsóba épített vízszűrővel ihatunk mikroműanyagmentes vizet
Kiszűri a mikroműanyagokat, de megőrzi a fontos ásványi anyagokat, segítségével finomabb ízt és illatot adhatunk a csapvíznek.
Minden egyes nap hozunk olyan döntéseket, amelyek hatással vannak ránk, a környezetünkre és kismértékben akár az egész világra. A klímaválság kezelésében fontos, hogy vízfogyasztási szokásainkat ne PET-palackok fémjelezzék, és ezt a legkönnyebben házilag tisztított csapvízzel érhetjük el. A Microdrinkeket gyártó Waterdrop most egy újdonsággal érkezik, amely ideális társ lesz a mindennapokban, minden otthonban és irodában. A LUCY® szűrőkancsó segít fenntartható és egészséges ivási rendszert kialakítani, egyedi kialakítása révén pedig bármilyen térbe illeszkedik. A Japánban szabadalmaztatott és gyártott szűrőbetét az ioncsere- és aktívszén-technológiának köszönhetően megfogja a nehézfémeket, klórt, gyógyszermaradványokat, ösztrogéneket és mikroműanyag-részecskéket, ugyanakkor megőrzi az olyan egészséges ásványi anyagokat, mint a magnézium és a kalcium. A szűrési folyamat nemcsak a csapvíz ízét, de az illatát is javítja.
A víz szűrését végző LUCY® Clarity Pad könnyen cserélhető, és 4 hét vagy 120 literes működési kapacitással rendelkezik. A gyártó a DIN EN 17093 és DIN 10521 európai szabványok szerint tesztelte, versenytársaihoz képest akár négyszer gyorsabb vízszűrést tesz lehetővé. Mivel a waterdrop® termékeknek nemcsak a funkcionalitás, de a dizájn is fontos jellemzője, a 2 literes boroszilikát üvegből készült, praktikus tetővel szerelt kancsó bármely szabványos hűtőszekrényben elfér.
Design
Megnyílt a Mol új székháza
Megnyílt a Mol Campus, a vállalat új székháza Budapesten, a Kopaszi-gát mellett; az épületben 2500 ember dolgozik majd a cég növekedésén, mert biztosítani kell Magyarország energiaellátását – mondta a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója a megnyitó ünnepségen, csütörtökön.
Hernádi Zsolt hozzátette, az épületet a Foster + Partners és magyarországi partnere, a Finta Stúdió tervezte. A belsőépítészeti megoldásokat a Kinzo és a Minusplus tervező és designer iroda dolgozta ki. A kivitelezésért pedig a Market Építő Zrt. felelt. Emlékeztett, 2016-ban azért döntöttek úgy, hogy új saját tulajdonú székházat építenek, mert hittek a jövőben. Hozzátette, a Campus a jövő generációinak készült, az épület azt üzeni: “a Mol itt volt, itt van itt is lesz a következő évtizedekben”. Kiemelte, a Mol Magyarország első olyan zászlóshajója, amely külföldön is sikereket tudott felmutatni. Ma már a régió meghatározó iparvállalata. A Mol-csoport a világ 21 országában van jelen. Ugyanakkor jelezte, bármennyire is nemzetközi a cég “itthon otthon van”, mert a Mol magyar multiként úgy döntött, hogy Budapesten építkezik, itt építik meg a jövő irodaházát. Hernádi Zsolt arra is kitért, hogy az üzemanyag fronton elszabadult káoszt valamennyire sikerült csillapítani, szerdán már 30 százalékkal csökkent a fogyasztás az elmúlt napokhoz képest, de még nem állt helyre a rend.
Ratatics Péter, a vállalatcsoport fogyasztói szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója közölte, a Campus 143 méter magas, nettó alapterülete 86 ezer négyzetméter. Az MTI kérdésére elmondta, az új székház felépítését a Mol saját forrásból finanszírozta, a beruházás értékét azonban üzleti titokra hivatkozva nem hozta nyilvánosságra. Azt azonban megjegyezte, hogy a Campus a Magyarországon felépülő irodaházaknál nagyjából 20 százalékkal magasabb értéket képvisel. A megnyitót követően a történelmi egyházak XI. kerületi képviselői megáldották a Mol Campust.
A helyszínen kiadott közlemény szerint a Mol Campus Budapest egyik legdinamikusabban fejlődő városrészében, a BudaParton épült fel. A Mol 2500, eddig 9 különböző telephelyen dolgozó kollégáját költözteti az új székházba. Hozzátették, az olyan innovatív megoldásoknak köszönhetően, mint az épületen található 900 négyzetméternyi napelem, valamint a geotermikus energiát használó hűtési és fűtési rendszer a Mol Campus a legszigorúbb fenntarthatósági elvárásokat is teljesíti.
Kép: MTI/Balogh Zoltán