Kapcsolatfelvétel

Zöld Közlekedés

Megjelent a kínai Geely haszonjármű-márka a magyarországi autópiacon

Megjelent a magyarországi autópiacon a kínai Geely járműgyártó kisteherató-márkája, a Farizon, két modell értékesítését kezdte meg az első márkakereskedőjük, a Duna Autó – jelentette be a kizárólagos importőr AutoWallis és a Duna Autó kedden Budapesten sajtótájékoztatón.

Létrehozva:

|

Napelem, akár 3 millió Ft vissza nem térítendő támogatással a Vidéki Otthonfelújítási Program keretében. Kalkuláljon itt. (x)

A kínai Geely autóipari holdinghoz számos autómárka tartozik, közöttük a Volvo és a Lotus. A nemzetközi piacokon már jelen van haszonjármű-üzletága is a Farizon márkával, amely európai terjeszkedését 2024-ben kezdte meg. A Farizon a nulla kibocsátású közlekedés támogatására törekszik, termékportfoliójában a zöld és intelligens járművekre összpontosít. Célkitűzése, hogy a következő időszakban évi 300 ezer elektromos könnyű haszonjárművet értékesítsen. A Geely Auto Group a Farizon közép- és kelet-európai importőri feladatainak ellátására az Autowallis Csoporttal kötött megállapodást, a magyar cég márkakínálata ezzel 24-re bővült – hangzott el a sajtótájékoztatón. Az AutoWallis már korábban is nagy üzleti lehetőséget látott a kínai márkákban, az elsők között lett például a BYD és az MG partnere. Az AutoWallis Csoport a közép- és kelet-európai régió 16 országában van jelen, nemrégiben kiadott beszámolója szerint 2024-ben 48 386 járművet értékesített, ez 8 százalékos bővülés az előző évhez képest. Regionális szerepe folyamatosan nő, tavalyi 398 milliárd forintos árbevételének több mint 60 százaléka külföldről származott. A cég vezetése további potenciált lát még a régió autópiacában, ahol innovatív és népszerű márkákkal próbálja szélesíteni a kínálatot.

A Farizon értékesítésében az AutóWallis első márkakereskedői partnere a Duna Autó, de a tervek szerint további kereskedések is csatlakoznak. A Duna Autó cégcsoport dinamikusan növekedő, szélesebb értékesítési és márkaszervíz-portfólióval rendelkező márkakereskedő a kelet-közép-európai régióban, konszolidált éves árbevétele 2023-ban meghaladta a 45 milliárd forintot. Folyamatosan bővülő kínálatában jelenleg 27 márkát képvisel, 2024-ben több mint 7000 járművet értékesített. Az eladott járművek 18 százaléka már elektromos meghajtású volt. A Duna Autó folyamatosan növeli jelenlétét az autókereskedelemben, azonban új üzletágak felé is tekint. Növekedési lehetőséget lát az autóalaktrész-logisztikában, amelyet tavaly átadott 10 millió eurós budakalászi beruházásával alapozott meg. Ezen a helyszínen kishaszonjármű centrum kialakítását is tervezi, a hasznonjárművek széles kínálatával. Markó Zoltán üzletfejlesztési igazgató szerint a Farizon modelljeiből az első évben pár száz kelhet el Magyarországon. Megjegyezte azonban, hogy az értékesítést nagyban befolyásolja az elektromos járművekre vonatkozó állami támogatás. Az elektromos haszonjárművek szegmensében akár 20 százalékos részesedést is reálisnak tart a Farizon márka számára.

Advertisement

Zöld Közlekedés

EU célok a tisztább közlekedés felé – energiahatékonysági fejlesztések

A Modernizációs Alap legújabb kifizetésében Magyarország is komoly forráshoz jut.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Az Európai Bizottság bejelentette , hogy az Európai Beruházási Bankkal közösen 3,66 milliárd eurót folyósított a Modernizációs Alapból 34 energiával kapcsolatos projekt támogatására kilenc uniós tagállamban, köztük Magyarországon – írja az alternativenergia.hu. A brüsszeli közlemény szerint a finanszírozás forrását az uniós kibocsátáskereskedelmi rendszerből (EU ETS) származó bevételek jelentik. A csütörtökön bejelentett beruházásokra fordított pénz a Modernizációs Alapból valaha folyósított legmagasabb összeg, ezzel a 2021 januárja óta kifizetett teljes finanszírozás jelenleg 19,1 milliárd eurót tesz ki – írták. A csütörtöki kifizetés kedvezményezettje Horvátország (170 millió euró), Csehország (1,05 milliárd euró), Görögország (113,6 millió euró), Magyarország (181,3 millió euró), Lettország (40 millió euró), Litvánia (37 millió euró), Lengyelország (1,33 milliárd euró), Románia (712,3 millió euró) és Szlovénia (19,7 millió euró). Most első alkalommal részesül ilyen támogatásban Görögország, amely 2024 januárjában vált a Modernizációs Alap kedvezményezettjévé – tájékoztattak. A támogatásban részesült 34 projekt a megújuló villamosenergia-termelésre, a megújuló energiaforrások használatára és bevezetésére, az energiahálózatok korszerűsítésére és az energiahatékonyságra összpontosít. A támogatott projektek közé tartozik a középületek energiahatékonyságának javítása Magyarországon.

Tovább olvasom

Ezeket olvassák