Zöld Energia
Zeversolar: felhőalapú tervezőszoftver a hatékony napenergia-hasznosításhoz

A világ egyik vezető inverter-gyártója, a német SMA leányvállalata, a Zeversolar bemutatta új tervező szoftverét és portálját, a ZeverPlan 2.0-át.
A www.zeverplan.com oldalon, 9 nyelven (köztük németül és angolul) elérhető portál alkalmas különböző tájolású modulokból álló rendszerek tervezésére. A portál emellett fogyasztás-számításokat készít és a kiválasztott rendszerekhez alkalmas invertereket automatikusan felkínálja. A ZeverPlan nemcsak a rendszerek tervezését támogatja az összetett modul-elrendezések esetében, hanem különböző tájolásokat és dőlés-szögeket is ajánl, hogy a napelemek legnagyobb teljesítmény leadását (MPP) különböző munkapontokon biztosítsa. A több napelem összekapacsolása esetén a „polystring funkció” lehetőséget biztosít a felhasználónak, hogy két egyenlő, párhuzamos modulcsoportot különböző módon, dőlésszöggel és MPP-trackerrel kombináljon.
A regisztrált felhasználók egy havonta frissülő, világszintű meteorológiai adatbázishoz is hozzáférnek, amelyhez a saját moduljaik információit, profilokat és egyedi projekt megjelenítéseket is hozzáadhatnak. A projektfájlok exportálhatók és más felhasználókkal is megoszthatók. Az egyedi profilokkal a szoftver ki tudja számolni, hogy mennyi villamos energia lesz felhasználva, illetve a villamosenergia-rendszerbe betáplálva.
„Az új funkciókkal a ZeverPlan egy kiforrott, webalapú tervező megoldássá vált, és miután a teljes tervezési szakasz ingyenes és a felhasználók tabletjére vagy számítógépére semmiféle szoftver telepítése nem szükséges hozzá, a felhasználók minden kötelezettség és kockázat nélkül kipróbálhatják és használhatják” – nyilatkozta Andreas König, a Zeverspolar európai kereskedelmi igazgatója.
„A webes platformmal a magyarországi felhasználók is optimalizálhatják rendszereik működését és így a napelemek hatékonyabb beállításaival még több energia nyerhető. Egy tanácsunk van még: minden esetben állítsanak be saját jelszót a rendszereikben!” – tette hozzá Nagy Norbert, a Zeversolar invertereit Magyarországon forgalmazó Manitu Solar ügyvezetője.
A ZEVERSOLAR MAGYARORSZÁGON
2017 áprilisától a Manitu Solar a világ egyik legnagyobb, napelemes eszközöket gyártó német SMA tulajdonában álló Zeversolar invertereit is forgalmazza Magyarországon. Az eredetileg kínai alapítású Zeversolart 2013 elején vásárolta fel a világ egyik legnagyobb, napenergia hasznosításával foglalkozó vállalata, a német SMA. A Zeversolar 2007-es alapítása óta az inverterek egyik legnagyobb gyártója, inverterei a világ élvonalába tartoznak: hatékonyságuk a független laboratóriumok tesztjei szerint 97,5% felett van, a felvásárlás óta pedig a német központ végzi a tervezési feladatokat.
További információ:
www.inverter-forgalmazo.hu
www.napelemnagyker.hu
A Manitu Solar Magyarország egyik vezető napelemes vállalata. 2010 óra több mint 3 megawatt teljesítményű napelemes rendszereket telepített Magyarországon. A saját mérnökökkel rendelkező és stratégia partnerként a céggel dolgozó kivitelező csapattal együttműködve a garanciális időszakban – a kiépítés után is – támogatja ügyfeleit. A Manitu Solar számos vezető napelemes gyártó vállalat hazai képviseletét látja még el, mint az és K2.

Zöld Energia
Románia kivezeti az árkorlátozást – csak a rászorulók kapnak energiautalványt
Romániában július elsejétől kezdődően megszűnik a villamos energia árának hatósági korlátozása, a kisjövedelmű fogyasztók ezentúl energiautalványok formájában kapnak segítséget – jelentette be Tánczos Barna, a bukaresti kormány miniszterelnök-helyettese pénteken.

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)
A Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) közleményében idézett politikus azt mondta: a villamos energia esetében az eddigi általános árkorlátozás helyett, amely jelentős terhet rótt az államra, mostantól célzottan azokat a háztartási fogyasztókat támogatják havi 50 lej (3935 forint) értékű energiautalványok formájában, akiknek nehézséget jelent a havi számlák kifizetése, írja az alternativenergia.hu. A közlemény szerint Romániában a lakosság több mint 25 százaléka sorolható az energetikailag sebezhetők kategóriájába, és a háztartások 17,8 százaléka számára komoly nehézségekbe ütközik a villanyszámlák vagy más közüzemi díjak kifizetése. A pénteken elfogadott sürgősségi kormányrendelet értelmében azok a háztartások jogosultak energiautalványra, ahol az egy főre jutó havi jövedelem legfeljebb 1784 lej (mintegy 140 ezer forint), illetve azok az egyedül élő lakosok, akiknek a havi jövedelme nem haladja meg az 1940 lejt (mintegy 152 ezer forint). Az elektronikus utalványt online lehet majd igényelni egy 60 napon belül bevezetendő internetes alkalmazás révén, akiknek pedig ennek használata nehézséget okoz, azoknak a helyi önkormányzatoknál és a postahivataloknál nyújtanak segítséget. A támogatás a július 1-je után kibocsátott villanyszámlákra vonatkozik – részletezte az RMDSZ közleménye.
Románia 2022 őszén vezetett be hatósági ársapkát a villamos energia és földgáz fogyasztói árára. A villanyáram esetében a szolgáltatók kilowattóránként 0,68 és 1,3 lej (53,51-102,3 forint) tarifával számlázhattak a lakossági ügyfeleknek a fogyasztás függvényében. A gazdasági sajtó szerint tavaly nagyságrendileg kétmilliárd lejt (157 milliárd forint) költöttek a román költségvetésből energiaár-kompenzációra.
A mintegy 2,1 millió romániai háztartást érintő, július elsejétől bevezetendő támogatási rendszer előzetes számítások szerint mintegy 950 millió lejes terhet ró majd a román költségvetésre a rendelet hatályának 9 hónapos időtartama alatt.
A földgáz esetében a hatályos jogszabály szerint 2026. március 31-ig marad érvényben Romániában a kilowattóránként 31 banis (24,4 forint) hatásági ársapka.
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás óta
Kritikus helyzet Parajdon: sóbánya elöntve, ivóvízhiány és ökológiai válság fenyeget
-
Zöld Energia7 nap telt el a létrehozás óta
Kiderült mi befolyásolja a napelemek teljesítményét nagymértékben!
-
Zöld Energia21 óra telt el a létrehozás óta
Állami ingyen pénzre pályázhat, ha szigetelné a födémet!
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás óta
A nap ereje lenyomta az árakat – szinte fizettek, hogy fogyasszunk
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás óta
Zsilip, szivattyú, tározó – így készül Magyarország az aszályos jövőre
A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés