Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Zeversolar: felhőalapú tervezőszoftver a hatékony napenergia-hasznosításhoz

Létrehozva:

|

A világ egyik vezető inverter-gyártója, a német SMA leányvállalata, a Zeversolar bemutatta új tervező szoftverét és portálját, a ZeverPlan 2.0-át.

A www.zeverplan.com oldalon, 9 nyelven (köztük németül és angolul) elérhető portál alkalmas különböző tájolású modulokból álló rendszerek tervezésére. A portál emellett fogyasztás-számításokat készít és a kiválasztott rendszerekhez alkalmas invertereket automatikusan felkínálja. A ZeverPlan nemcsak a rendszerek tervezését támogatja az összetett modul-elrendezések esetében, hanem különböző tájolásokat és dőlés-szögeket is ajánl, hogy a napelemek legnagyobb teljesítmény leadását (MPP) különböző munkapontokon biztosítsa. A több napelem összekapacsolása esetén a „polystring funkció” lehetőséget biztosít a felhasználónak, hogy két egyenlő, párhuzamos modulcsoportot különböző módon, dőlésszöggel és MPP-trackerrel kombináljon.

A regisztrált felhasználók egy havonta frissülő, világszintű meteorológiai adatbázishoz is hozzáférnek, amelyhez a saját moduljaik információit, profilokat és egyedi projekt megjelenítéseket is hozzáadhatnak. A projektfájlok exportálhatók és más felhasználókkal is megoszthatók. Az egyedi profilokkal a szoftver ki tudja számolni, hogy mennyi villamos energia lesz felhasználva, illetve a villamosenergia-rendszerbe betáplálva.

„Az új funkciókkal a ZeverPlan egy kiforrott, webalapú tervező megoldássá vált, és miután a teljes tervezési szakasz ingyenes és a felhasználók tabletjére vagy számítógépére semmiféle szoftver telepítése nem szükséges hozzá, a felhasználók minden kötelezettség és kockázat nélkül kipróbálhatják és használhatják” – nyilatkozta Andreas König, a Zeverspolar európai kereskedelmi igazgatója.

„A webes platformmal a magyarországi felhasználók is optimalizálhatják rendszereik működését és így a napelemek hatékonyabb beállításaival még több energia nyerhető. Egy tanácsunk van még: minden esetben állítsanak be saját jelszót a rendszereikben!” – tette hozzá Nagy Norbert, a Zeversolar invertereit Magyarországon forgalmazó Manitu Solar ügyvezetője.

A ZEVERSOLAR MAGYARORSZÁGON

Advertisement

2017 áprilisától a Manitu Solar a világ egyik legnagyobb, napelemes eszközöket gyártó német SMA tulajdonában álló Zeversolar invertereit is forgalmazza Magyarországon. Az eredetileg kínai alapítású Zeversolart 2013 elején vásárolta fel a világ egyik legnagyobb, napenergia hasznosításával foglalkozó vállalata, a német SMA. A Zeversolar 2007-es alapítása óta az inverterek egyik legnagyobb gyártója, inverterei a világ élvonalába tartoznak: hatékonyságuk a független laboratóriumok tesztjei szerint 97,5% felett van, a felvásárlás óta pedig a német központ végzi a tervezési feladatokat.

További információ:

www.inverter-forgalmazo.hu
www.napelemnagyker.hu

 

A Manitu Solar Magyarország egyik vezető napelemes vállalata. 2010 óra több mint 3 megawatt teljesítményű napelemes rendszereket telepített Magyarországon. A saját mérnökökkel rendelkező és stratégia partnerként a céggel dolgozó kivitelező csapattal együttműködve a garanciális időszakban – a kiépítés után is – támogatja ügyfeleit. A Manitu Solar számos vezető napelemes gyártó vállalat hazai képviseletét látja még el, mint az  és K2.

Advertisement

 

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Nem minden felhő egyforma: új modell segíti a napenergia pontosabb előrejelzését

Egy kutatócsoport azt elemezte, hogy a különböző felhőtípusok miként hatnak a napsugárzás-előrejelzésekre.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Egy nemzetközi kutatócsoport azt vizsgálta, hogy miként befolyásolják a különböző felhőtípusok a napenergia-termelés előrejelzésének pontosságát – számol be a PV Magazine. A felhők köztudottan jelentős kihívást jelentenek ezen a területen, mivel eltérő makro- és mikrofizikai, valamint optikai tulajdonságaik hatással vannak az elnyelt, illetve a visszavert napfény mennyiségére. Ez a komplexitás komoly bizonytalanságot okoz az előrejelzésekben, különösen gyorsan változó felhőformációk esetén. A kutatás az amerikai Energiaügyi Minisztérium ARM (Atmospheric Radiation Measurement) programjának 2001-2014 között gyűjtött adataira épült. A szakemberek nyolc fő felhőtípus hatásait elemezték az előrejelzések vonatkozásában, a vizsgált fajták a Cumulus, a Stratus, az Altocumulus, az Altostratus, a Cirrostratus, a Cirrus, a Congestus és a Cumulonimbus voltak – a felhőket a szakemberek az élőlényekhez hasonlóan gyakran nemekbe és fajokba sorolják.

A tudósok fizikainformált, adatvezérelt modelleket alkalmaztak, amelyek figyelembe veszik a felhők és napsugárzás közötti kölcsönhatásokat. Ezeket az ARM South Great Plain Central Facility nevű, az USA középső részénél fekvő létesítményénél végzett mérések alapján tesztelték. A vizsgálat során a modellek pontosságában világos trend rajzolódott ki: a legjobb eredményeket a vékony, gyenge konvektív felhők (például Cirrus) esetén kapták, míg a legrosszabbakat az erős konvektív, bonyolult térszerkezetű felhőknél, ilyenek többek között a Cumulonimbus nembe sorolt formációk.

A tanulmány kimutatta, hogy a felhőtípusok explicit figyelembevétele 12–33%-os javulást eredményezhet az előrejelzések pontosságában, szemben azokkal a modellekkel, amelyek nem dolgoznak ilyen részletes adatokkal. A kutatók kiemelték: az ilyen fejlesztés kulcsfontosságú a napenergia rendszerbe történő hatékonyabb integrálása szempontjából, különösen a növekvő arányú megújuló energiaforrásokkal működő villamosenergia-hálózatok esetében.

A további finomítás érdekében a kutatócsoport a felhőinformációk közvetlen integrálását, a felhő-sugárzás kölcsönhatások pontosabb fizikai modellezését, valamint fejlettebb gépi tanulási módszerek alkalmazását javasolja.

 

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák