

Zöldinfó
Bécsben dinoszauruszoknál akcióztak az Utolsó Nemzedék klímaaktivistái
A bécsi Természettudományi Múzeumban akcióztak az Utolsó Nemzedék (Letzte Generation) nevű éghajlatvédő csoport aktivistái csütörtök délelőtt: két nő egy talapzathoz ragasztotta magát a dinoszauruszok termében, így tiltakozva az osztrák kormány környezet- és energiapolitikai irányvonala ellen.
Az aktivisták azt követelték, hogy a bécsi kormány azonnal csökkentse a széndioxid-kibocsátást, és ennek érdekében óránkénti 100 kilométerben korlátozza a maximális haladási sebességet az autópályákon. A 24 éves Jelena Saf szerint a társadalom a klímapokol felé halad. A fiatal úgy véli: a sebességkorlátozás egy egyszerű lépés, amely azonnal segít, és nem kerül semmibe. “Nem vagyunk dinoszauruszok. Van választási lehetőségünk” – mutatott rá. Caroline Thurner 52 éves vegyész szerint “az éghajlat összeomlása már régen elkezdődött”. “Kormányunk egyszerűen képtelen felhagyni azzal, hogy olajat öntsön a tűzre” – panaszolta. “A gyermekeink jövőjét tesszük tönkre” – tette hozzá. Aktivisták szeptember 15-én is megkísérelték odaragasztani magukat egy kiállított darabhoz a Természettudományi Múzeumban, de azt az utolsó pillanatban sikerült megakadályozni.
mti

Zöldinfó
Még jelentkezhetnek a települések az ország egyik legnépszerűbb környezetszépítő versenyére
Május 30-ig még nevezhetnek a települések Magyarország egyik legsikeresebb és legnagyobb múltra visszanyúló környezetszépítő versengésére, a Virágos Magyarország versenyre.

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)
Kiemelik: a szervezők célja, hogy minél több város és falu tegyen zöldfelületei környezettudatos fejlesztéséért. Az eredeti határidő meghosszabbításával további két hét áll az önkormányzatok rendelkezésére, hogy regisztráljanak. Jelentkezni a pályázat honlapján lehet, a részvétel díjmentes.
A szervezőbizottság, és a Magyar Turisztikai Ügynökség leányvállalata, a Visit Hungary ezúttal is a település mérete szerint 5 kategóriában hirdette meg a versenyt. Emellett tematikus díjakat is kiosztanak: így többek között az Év főtere és fasora elismerést, vagy a Virágzó közösség- és a Virágos városi- és faluséták-díjakat is – írták.
Új kezdeményezésként az idén jelentkező öt legkisebb lélekszámú, 500 fő alatti falu különdíjként klímatűrő virágokat, fákat és cserjéket tartalmazó, nagyértékű ajándékcsomagban részesül. Ezúttal is számos minisztériumot sikerült megnyerni a fenntartható környezetszépítés ügyének, köztük az Energiaügyi és az Építési és Közlekedési Minisztériumot – utóbbi immár két elismerés odaítélésével is támogatja a versenyt. Mellettük sok szakmai szervezet is értékes díjakat ajánl fel a legnagyszerűbb zöldprojekteket bemutató településeknek.
Az immár 32. alkalommal meghirdetett versenyre regisztrált településeket a szakmai zsűri személyesen keresi fel, ahol a bírálat alkalmával értékelést, szaktanácsokat is kapnak, a Virágos Magyarország ezzel a fenntartható zöldfelület-gazdálkodás személetének erősítéséhez is hozzájárul.
-
Zöld Energia3 nap telt el a létrehozás óta
Vesztegetési nyomozás következménye: tagsági kizárás a brüsszeli napenergia-szövetségnél
-
Zöldinfó2 nap telt el a létrehozás óta
Vádat emeltek egy kenderesi férfi ellen, aki 21 tonna veszélyes hulladékot tárolt az udvaron
-
Zöldinfó5 nap telt el a létrehozás óta
Áll a bál a Borussia Dortmund napelemes projektje körül
-
Zöld Közlekedés5 nap telt el a létrehozás óta
Ezer új autóbusszal válik még korszerűbbé és versenyképesebbé a Volán-flotta
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás óta
Több mint 18 Celsius-fokos különbség alakult ki az ország északi és déli része között