

Zöld Közlekedés
A DSV és a Volvo megállapodást ír alá a közúti árufuvarozás szén-dioxid-mentesítésének elősegítése érdekében: a Volvo 300 elektromos teherautóra kapott megrendelést a DSV-től
A Volvo Trucks és a DSV globális logisztikai vállalat 300 elektromos nehézkategóriás tehergépjárműről szóló együttműködési megállapodást írt alá. Ez az üzlet a Volvo elektromos teherautók eddigi legnagyobb kereskedelmi megrendeléseinek egyike. A megrendeléssel a DSV az egyik legnagyobb elektromos nehézkategóriás tehergépjármű-flottával rendelkezik Európában.
A DSV, a szállítás és logisztika globális vezető vállalata gyorsan halad a fenntarthatóbb jövő felé az utakon és az autópályákon. Naponta több ezer teherautó szállít árut a vállalat ügyfelei számára szerte a világon, és az elkövetkező években egyre több lesz elektromos vagy megújuló üzemanyag meghajtással.
A DSV és alvállalkozói a Volvo Trucks-szal együtt megállapodtak abban, hogy 300 kipufogógáz-mentes elektromos teherautó integrálását tervezik a DSV európai tevékenységei során azon terv részeként, hogy a vállalat 2030-ig 2000 elektromos teherautót telepít flottájába. A megrendeléssel a DSV az egyik legnagyobb elektromos nehéz tehergépjármű-flottával rendelkezik Európában.
A megállapodás 500 Volvo teherautóra is kiterjed, a rendkívül üzemanyag-hatékony dízel és gáz hajtásláncokra. Az összes teherautót 2024 és 2026 között tervezik leszállítani.
Nagyon büszke vagyok arra, hogy elmélyíthetem együttműködésünket a DSV-vel. A fenntartható közlekedés és a szén-dioxid-kibocsátás nagymértékű csökkentésének valóra váltásához elengedhetetlen az együttműködés és a valódi változás iránti elkötelezettség. Ez a megrendelés a cégünkbe vetett bizalmuk bizonyítéka, és azt mutatja, hogy a kipufogógáz-mentes szállítás életképes megoldás itt és most – nyilatkozta Roger Alm, a Volvo Trucks elnöke.
Az ágazatok közötti együttműködés kulcsfontosságú az éghajlatváltozás elleni küzdelemben, és örömmel bővítjük partnerségünket a Volvóval a közlekedési ágazat károsanyag-kibocsátásának csökkentésére irányuló közös erőfeszítéseinkben. Globális logisztikai vezetőként meg kell próbálnunk a zöld átállás élvonalában maradni, és ez a megállapodás fantasztikus példája annak, hogyan lehet az új technológiákat nagyarányúan piacra vinni, hogy ügyfeleink számára elérhetőbbé tegyük azokat. A Volvóval kötött megállapodás fontos lépés a teherszállítás fenntarthatóbb jövőjének megteremtése felé – mondta Søren Schmidt, a DSV Road vezérigazgatója.
A DSV-nek szállított új teherautók között szerepel majd az új Volvo FH Aero Electric is, amely egyedülálló aerodinamikus kialakításával még energiahatékonyabb.
A DSV a Volvo csoport legnagyobb áruszállítója, és a cég flottájában már vannak elektromos Volvo teherautók. Ezeket a járműveket Svédországban és Dániában használják, és a DSV mindkét országban töltési infrastruktúrát hozott létre működő elosztóközpontjaiban napelemek által termelt áram felhasználásával.
Mind a DSV, mind a Volvo Csoport elkötelezett a tudományos alapú célok kezdeményezése mellett, amely a Párizsi Megállapodás céljaival összhangban ambiciózus klíma műveleteket hajt végre a magánszektorban.
3800 elektromos teherautó 46 országban
2019 óta a Volvo Trucks több mint 3800 elektromos teherautót szállított ügyfeleinek a világ 46 országába. A Volvo jelenleg az iparág legszélesebb termékpalettáját kínálja nyolc teljesen elektromos modellel, amelyek az alkalmazások széles skálájában kielégítik az igényeket – a városi elosztástól és hulladékkezeléstől a regionális szállításig és építésig. Eddig a Volvo elektromos teherautói több mint 90 millió kilométert vagy 2200 kört tettek meg a világ körül.

Zöld Közlekedés
Befejeződött a tesztüzem – jól vizsgázott a forgalomban az új magyar elektromos midibusz
Öt héten és 5800 kilométeren át szállította az utasokat Baján a legújabb magyar elektromos midibusz.

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)
Ez volt az első alkalom, hogy menetrendszerinti járatként közlekedett az új e-busz, a város minden pontján találkozhattak vele az utasok. A GANZ-SOR voltaképpen hazai terepen volt, hiszen a bajai GTKB Kft.-nél magyar mérnökök, régi Ganz-osok fejlesztették ki a jármű szívét, az elektromos hajtást, valamint a szoftverfejlesztési feladatokat is ők látták el. Jól vizsgázott az új hazai elektromos midibusz. A magyar-cseh együttműködésben megvalósult GANZ-SOR EBN8 az eredetileg tervezett három hét helyett öt héten keresztül rótta Baja útjait. A tesztüzem alatt a jármű 5800 kilométert tett meg, nagyjából 8000 utast szállított menetrend szerint. Baján a tömegközlekedés ingyenes, így az utasoknak nem kell jegyet váltaniuk a járatokra. A midibuszt minden járaton és útvonalon kipróbálhatták a közlekedők és az üzemeltető sokrétű tapasztalatokat gyűjthetett.
Ez volt a busz első éles bevetése, valódi személyforgalomban, valódi üzemeltetővel és utasokkal. A midibuszt kipróbálhattuk fagyban, esőben és enyhe tavaszi időben, szűk utcákon és főutakon, erős forgalmú és csendesebb napokon is, vagyis változatos körülmények között zajlott a tesztüzem. Sok információt és hasznos tapasztalatot gyűjtöttünk. A tesztidőszak összességében rendben zajlott le, a busz minden nap dolgozott, nem volt olyan esemény, hogy ki kellett volna állnia a forgalomból – mondta Pencz Rudolf, a járművet gyártó GTKB Kft. ügyvezetője.
A tervezők kiemelt figyelmet fordítottak a hazai fejlesztésű akkumulátor tesztelésére, amely beváltotta a hozzáfűzött reményeket. A hatótáv is szépen visszaigazolta az előzetes várakozásokat, a legszigorúbb fagyban is. A busz töltése a gyártó telephelyén, saját fejlesztésű, CCS2 szabvány szerinti töltőberendezésével történt. Az üzemeltető a tesztidőszak végén jegyzőkönyvben összegezte tapasztalatait, amelyben az objektív tapasztalatok mellett az autóbuszvezetők szubjektív értékeléseit is bemutatták. Különösen pozitívan emelték ki a busz motorerejét, dinamikáját, stabilitását, fordulékonyságát, fényszórói fényerejét. A buszvezetők egyébként kifejezetten kedvelték az új járművet, melyet „Picur”-nak neveztek el. Emellett az utazóközönségtől is csupa pozitív visszajelzés érkezett a járműről.
A tapasztalatok birtokában kisebb finomhangolásokat végzünk a szoftverbeállításokon, majd jöhet a következő etap: a jármű állandó forgalomba állítása és a sorozatgyártás elindítása – tette hozzá az ügyvezető.
A nyolc méter hosszú, 16 ülőhellyel rendelkező, alacsonypadlós elektromos midibuszt 2024 nyarán mutatta be a GTKB (Ganz Transelektro Közlekedési Berendezéseket Gyártó Kft.), amikor az megkapta a típusengedélyt. A prototípus jármű forgalombahelyezése októberben történt meg. A GTKB Kft. végezte az elektromos hajtás kifejlesztését, míg a cseh SOR a kocsiszekrényt alkotta meg. A 120 kW teljesítményű aszinkron vontatómotort NMC típusú, 200 kWh-s akkumulátor hajtja, amely plug-in technológiával és pantográfos oszloptöltőről (OppCharge) egyaránt tölthető. A busz egyetlen feltöltéssel mintegy 270 kilométer megtételére képes.
-
Zöldinfó4 nap telt el a létrehozás óta
Döntést hozott az Alkotmánybíróság a napelemes szaldósok ügyében!
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás óta
Inkább a szomszéd, mint a napsütés számít, amikor napelemet telepítünk a tetőnkre
-
Zöldinfó2 nap telt el a létrehozás óta
Kitiltják az ultrafeldolgozott élelmiszereket és energiaitalokat az iskolákból
-
Zöldinfó6 nap telt el a létrehozás óta
Szaharai porvihar hazánk felett – kutatók a jelenségről és a terjedő álhírekről
-
Zöldinfó5 nap telt el a létrehozás óta
A kozmetikumok vezetik a veszélyes, nem élelmiszeripari termékek listáját