Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

A napelemek előnyei

Ahogy egyre többen döntenek a napelemekbe történő beruházás mellett, szembeötlő, hogy ez a technológia lassan szinte az egész társadalmat érdekli. Az ember eltöpreng rajta, miért dönt ebben a pillanatban annyi ember a napelemek vásárlása mellett.

Létrehozva:

|

Hogy erre a kérdésre választ tudjunk adni, nézzük meg a napelemek legfőbb előnyeit. Mert hogy számos komoly előnye van, az vitathatatlan. Vegyük sorra ezeket:

 

  • Pénzügyileg előnyös: A napelemek pénzügyileg előnyösek. Ez mostanra már egyértelműen látszik. A napelemek ára az elmúlt években meredeken csökkent. Főként, ha ehhez a hozamot is figyelembe vesszük. Miközben az árak csökkentek, a hozam évről évre tovább nő. Ami azt jelenti, hogy kétszeresen pozitív hatásról van szó. Ennek megfelelően jelenleg pénzügyileg teljesen felelős döntés napelemeket telepíteni a tetőre. Az Ön befektetése rendszerint néhány év leforgása alatt megtérül. Onnantól kezdve pedig már tiszta nyereség. És mivel a napelemek élettartama nagyon hosszú, maximálisan profitálhat belőle.

  • Nagyon környezetbarát: A napelemek ugyanakkor nagyon környezetbarátak is. Szinte semmiféle terhelést nem jelentenek a környezet számára. Szemben a többi módszerrel, amelyet elektromos áram termelésére és szállítására használnak. A napelemekkel Ön a saját tetőjén fejleszt áramot, amelyet azután rögtön fel is használ. Hatékonyabb már nem is lehetne. Várható, hogy idővel szinte minden háztartásban napelemek lesznek a tetőn. Ön mikor fogja megtenni ezt a lépést?

  • Egyszerű telepítés: A napelemek egyszerű telepítése is az egyértelmű előnyök egyike. Rendkívül kellemes gondolat, hogy a telepítés egyetlen nap alatt lezajlik. Így nem kell tartania attól, hogy napokba, sőt akár hetekbe is beletelik, míg minden a helyére kerül a tetőn. Ma már hihetetlenül gyors eljárásról van szó. Minimális terheléssel jár, és Ön a lehető legrövidebb időn belül maximálisan profitálhat a saját tetőjére telepített napelemek minden előnyéből. Nem szabad megfeledkeznie ezenkívül a napelem-inverter telepítéséről sem. Például egy Huawei inverterrel biztosíthatja, hogy a termelt elektromos áram ténylegesen is használható legyen.

  • Más fenntartható intézkedésekkel kombinálható: Utolsó nagy előnyként még azt a tényt említjük, hogy a napelemek nagyon jól kombinálhatók egyéb fenntartható intézkedésekkel. Így például sokan határoznak úgy, hogy a házuk közelében töltőoszlopot állítanak fel. Vagy hőszivattyú beszerzéséről döntenek. Mindkét berendezés árammal működik. Mindkettőt használhatja tehát a napelemekkel termelt energiával.

 

Ön is azt fontolgatja, hogy napelemekbe ruház be? Akkor itt a kitűnő alkalom, hogy a tettek mezejére lépjen. Nem véletlen, hogy egyre több ház tetején jelennek meg napelemek. A fenti előnyök egyszerűen magukért beszélnek!

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!