Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

A Tesla kínálja a legkomplexebb napelemes rendszereket?

A Tesla napelemes paneljei és tetőcserepei egyaránt csatlakoztathatóak a vállalat otthoni akkumulátoraira.

Létrehozva:

|

Noha a Tesla vállalatról a többség az elektromos autókra asszociál, a cég energetikai portfóliója is jelentős. A Tesla nemcsak ipari szereplők számára kínál termékeket, hanem a lakosságnak is: napelemes eszközei a tengerentúli piacon igen népszerűek. Az egyik termék egy napelemes tetőcserepekből, míg a másik egy panelekből álló rendszer, ezeket vetette össze a Slash Gear. Fontos hasonlóság, hogy mindkét termék a Tesla Powerwall nevű eszközére csatlakoztatható. Ez egy otthoni, kifejezetten napelemek számára kidolgozott akkumulátor, amelynek segítségével az ügyfél elraktározhatja későbbi felhasználásra a nappal megtermelt áramot.

Napelemes rendszerek elérhető áron. Kalkuláljon itt ingyenesen (x)

A szerkezet egyik előnye, hogy hálózati problémák esetén is tud energiát biztosítani. A Tesla panelje megjelenésében, telepítésében és működésében is sokban hasonlít a hagyományos napelemekre. A modulokat jellemzően a ház tetejére telepítik, a Tesla szerint az Egyesült Államokban ez a legolcsóbb napelemes rendszer, amelyhez ráadásul pénz-visszafizetési garanciát is adnak.

Az egyes egységek nagyjából 189-szer 104 centiméteresek, és 4 centiméterre vannak a tetőtől. A panelek alapdizájnja sima, szögletes és fekete, keretük alumínium alapú. A Tesla napelemes cserepei a hagyományos modulokkal szemben a tetőbe építhetőek, ily módon kevésbé csökkentik az otthon szépségét, sőt elegáns megjelenésükkel még fokozhatják is azt. Ennél a terméknél az egyes egységek megközelítőleg 114-szer 38 centiméteresek. Bár a cserepek kétségkívül esztétikusabbak, telepítésük komolyabb, a tetőt nagyban átalakító beavatkozást igényel, beszerzésük ezért jóval költségesebb.

A fotovoltaikus cserepek acélból és üvegből készülnek, és a Tesla szerint jóval ellenállóbbak, mint a hagyományos tetőalapanyagok. A rendszerre 25 éves garancia érhető el, ez felveszi a versenyt az amerikai piacon beszerezhető egyéb tetőfedő anyagokéval. A napelemes cserepek előnye a panelekkel szemben, hogy bonyolultabb, nagyobb felületekre is beszerelhetőek.

Advertisement

Zöldinfó

Februárban is megdőlt a mindenkori melegrekord az EU klímaváltozást figyelő szolgálata szerint

Az idei február volt az eddigi legmelegebb a feljegyzések kezdete óta – közölte csütörtökön kiadott jelentésében az Európai Unió klímaváltozást figyelő szolgálata, a Copernicus (C3S).

Létrehozva:

|

Szerző:

A C3S adatbázisa 1950-ig nyúlik vissza. Adataik szerint az idei volt globálisan a legmelegebb február: az átlagos felszíni levegőhőmérséklet 13,54 Celsius-fok volt, ami 0,81 fokkal meghaladja az 1991-2020 közötti időszak februári átlagát, és 0,12 fokkal több az eddig mért legmelegebb, 2016. februári hőmérsékletnél. Az uniós szolgálat korábbi jelentése szerint az 1850-től vezetett globális feljegyzések azt mutatják, hogy 2023 volt a Föld legmelegebb éve, az emberi tevékenység okozta klímaváltozás és a Csendes-óceán keleti részének felszíni vízrétegét felmelegítő El Nino jelenség miatt, amely emelte a globális hőmérsékletet. Tavaly június óta minden hónap a világ legmelegebbje volt a korábbi évek azonos időszakához képest. A Copernicus csütörtöki közlése szerint az idei február 1,77 Celsius-fokkal volt melegebb, mint az iparosodás előtti, 1850-1900 közötti időszak februári átlaghőmérsékletének becsült értéke. Az elmúlt tizenkét hónap globális átlaghőmérséklete is rekordmagas volt, 0,68 Celsius-fokkal haladta meg az 1991-2020 közötti időszak átlagát és 1,56 fokkal az 1850-1900 közötti átlagot.

A napi globális átlaghőmérséklet a hónap első felében kiugróan magas volt, négy egymást követő napon, február 8. és 11. között 2 Celsius-fokkal haladta meg az 1850-1900 közötti szintet. Európában a hőmérséklet 3,3 Celsius-fokkal haladta meg az 1991-2020. februári átlagot, átlag feletti hőmérséklet különösen Közép- és Kelet-Európában volt tapasztalható. Európán kívül a hőmérséklet Észak-Szibériában, Észak-Amerika középső és északnyugati részén, Dél-Amerika jelentős részén, Afrikában és Nyugat-Ausztráliában volt átlag feletti. A december és február közötti időszak vonatkozásában azt közölték, hogy az ideit tél volt az eddigi legmelegebb a világon, a hőmérséklet 0,78 Celsius-fokkal haladta meg az 1991-2020 közötti időszak átlagát. Az európai téli hőmérséklet az eddig mért második legmelegebb volt a 2019-2020-as tél után, és 1,44 Celsius-fokkal haladta meg az 1991-2020-as időszakban mért átlagot – tette hozzá jelentésében az uniós klímaváltozást figyelő szolgálat. Februárban 21,06 fokkal az óceánok felszíni átlaghőmérséklete is rekordmagasnak bizonyult.

Tovább olvasom

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!