Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Az Európai Bizottság a megújuló energiával és az örökségvédelemmel kapcsolatos polgári kezdeményezéseket vesz nyilvántartásba

Az Európai Bizottság úgy döntött, hogy nyilvántartásba vesz két európai polgári kezdeményezést, egyet a megújuló energiával, egyet pedig a vidéki örökség védelmével kapcsolatban – közölte a brüsszeli testület szerdán.

Létrehozva:

|

A megújuló energiával kapcsolatos kezdeményezés szervezői arra kérik az Európai Bizottságot, hogy terjesszen elő olyan javaslatot uniós jogszabály elfogadására, amely előírná, hogy minden európai lakóház – kizárólag a települési önkormányzatok által igénybe vett uniós források finanszírozásával – legyen felszerelve 1 kW-os napelemes rendszerrel és 0,6 kW-os szélturbinával. Véleményük szerint a háztartások zöld energiával történő ellátásához szükséges infrastruktúra kiépítése elengedhetetlen az ökológiai lábnyom csökkentése céljából. Az EU vidéki örökségének, élelmezés-biztonságának és élelmiszer-ellátásának védelmében benyújtott polgári kezdeményezés szervezői pedig megújított uniós kötelezettségvállalást sürgetnek a regionális örökség védelme, a vidék fenntartható növekedése és életszínvonal-növelése mellett. A szervezők felkérik az Európai Bizottságot, hogy támogassa a vidéki közösségek foglalkoztatási gyakorlatait és tevékenységeit, például a hagyományos kézműves iparágakat. Mivel ezek az európai polgári kezdeményezések megfelelnek a formai követelményeknek, a brüsszeli testület úgy ítélte meg, hogy jogilag elfogadhatók. A javaslatok tartalmát az uniós bizottság ebben a szakaszban még nem vizsgálta. Az európai polgári kezdeményezés nem eshet a bizottság azon hatáskörén kívül, hogy uniós jogi aktusra irányuló javaslatot nyújtson be, nem lehet nyilvánvalóan visszaélésszerű, komolytalan vagy zaklató jellegű, és nem lehet ellentétes az Európai Unió értékeivel.

 

mti

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!