Kapcsolatfelvétel

Design

Ezek a vécék nemcsak kényelmesek, hanem még vizet is spórolnak

Létrehozva:

|

Sokszor bele sem gondolunk, hogy kényelmes mindennapjaink mennyire fenntarthatatlanok. A vécéhasználattal például rengeteg értékes ivóvizet húzunk le feleslegesen a csatornákba.

A régi pottyantósokat valószínűleg csak kevesen sírják vissza, de ma már léteznek kifejezetten igényes, a komposztálást segítő vécék is. Sajnos ezek többsége sem túl kényelmes, sok eszköz kifejezetten nagy helyet foglal, hogy megfelelő legyen a szellőzésük, műanyagból készülnek, zajosak, és a működésükhez még áramra is szükség van. A Treehugger szerint ugyanakkor már léteznek olyan víz nélküli alternatívák, amelyek kényelem szempontjából simán felveszik a versenyt a hagyományos vécékkel, írta az alternativenergia.hu.

A németországi Kildwick furnérlemezből készült modelljei éppen ilyenek, a cég termékeinek nagy előnye, hogy meglehetősen kis helyet foglalnak.Az eszközökben a vizeletet és a székletet különválasztják, ami segíti a kellemetlen szagok mérséklését. A Kildwick szerint már több nemzetközi gyártó is van, amely külön folyékony és szilárd tárolóval gyárt vízmentes vécéket, a cég modelljeinek használata viszont kimagaslóan egyszerű. A rendszerben lévő elválasztó betét tiszta és biztonságos, a vizelettartály mosható és stabil, az ürülék és az elhasznált papír pedig egy lebomló tasakba kerül. (Itt érdemes kiemelni, hogy a vállalat vécéit férfiaknak nem ajánlott állva használniuk.)A Kildwick termékeinek tisztítása is könnyű. A rendszerhez opcionálisan olyan ventilátor is beszerezhető, amely más komposztáló vécékben is megtalálható.

A gyártó szerint bizonyos helyzetekben erre szükség is lehet, ügyfeleik 60-70 százaléka azonban nem használ ilyen légkeverőt.A Kildwicknél minden esetben igyekeznek minél inkább környezetbarát módon megalkotni termékeiket. Műanyagot csak akkor alkalmaznak, ha nincs más alternatíva, és akkor is csak újrahasznosítható elemek formájában. A zöld megoldásokra még a csomagolás és szállítás során is törekednek.A Kildwick szerint Európában egyre népszerűbbek a hasonló, víztelen vécék. A vízkrízis lassan már nemcsak a szegényebb régiókat fenyegeti, hanem a fejlettebb területeket is, éppen ezért kiemelten fontos lenne, hogy minél megfontoltabban használjuk a készleteinket.

 

Advertisement

 

Képek: Kildwick

Design

Megnyílt a Mol új székháza

Megnyílt a Mol Campus, a vállalat új székháza Budapesten, a Kopaszi-gát mellett; az épületben 2500 ember dolgozik majd a cég növekedésén, mert biztosítani kell Magyarország energiaellátását – mondta a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója a megnyitó ünnepségen, csütörtökön.

Létrehozva:

|

Szerző:

Hernádi Zsolt hozzátette, az épületet a Foster + Partners és magyarországi partnere, a Finta Stúdió tervezte. A belsőépítészeti megoldásokat a Kinzo és a Minusplus tervező és designer iroda dolgozta ki. A kivitelezésért pedig a Market Építő Zrt. felelt. Emlékeztett, 2016-ban azért döntöttek úgy, hogy új saját tulajdonú székházat építenek, mert hittek a jövőben. Hozzátette, a Campus a jövő generációinak készült, az épület azt üzeni: “a Mol itt volt, itt van itt is lesz a következő évtizedekben”. Kiemelte, a Mol Magyarország első olyan zászlóshajója, amely külföldön is sikereket tudott felmutatni. Ma már a régió meghatározó iparvállalata. A Mol-csoport a világ 21 országában van jelen. Ugyanakkor jelezte, bármennyire is nemzetközi a cég “itthon otthon van”, mert a Mol magyar multiként úgy döntött, hogy Budapesten építkezik, itt építik meg a jövő irodaházát. Hernádi Zsolt arra is kitért, hogy az üzemanyag fronton elszabadult káoszt valamennyire sikerült csillapítani, szerdán már 30 százalékkal csökkent a fogyasztás az elmúlt napokhoz képest, de még nem állt helyre a rend.

Ratatics Péter, a vállalatcsoport fogyasztói szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója közölte, a Campus 143 méter magas, nettó alapterülete 86 ezer négyzetméter. Az MTI kérdésére elmondta, az új székház felépítését a Mol saját forrásból finanszírozta, a beruházás értékét azonban üzleti titokra hivatkozva nem hozta nyilvánosságra. Azt azonban megjegyezte, hogy a Campus a Magyarországon felépülő irodaházaknál nagyjából 20 százalékkal magasabb értéket képvisel. A megnyitót követően a történelmi egyházak XI. kerületi képviselői megáldották a Mol Campust.

A helyszínen kiadott közlemény szerint a Mol Campus Budapest egyik legdinamikusabban fejlődő városrészében, a BudaParton épült fel. A Mol 2500, eddig 9 különböző telephelyen dolgozó kollégáját költözteti az új székházba. Hozzátették, az olyan innovatív megoldásoknak köszönhetően, mint az épületen található 900 négyzetméternyi napelem, valamint a geotermikus energiát használó hűtési és fűtési rendszer a Mol Campus a legszigorúbb fenntarthatósági elvárásokat is teljesíti.

 

 

Advertisement

Kép: MTI/Balogh Zoltán

Tovább olvasom

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!