

Zöld Energia
Itt a magyar fejlesztés, amely megkönnyíti a fűtést
A 2010-ben alapított Technorgáz évek óta gyártja MIKA fűtőkészülékeit.
Sokkal kényelmesebbé tehetik a fűtést Technorgáz Energiaipari Kft. által létrehozott termékek – derül ki a cég közleményéből. A 2010-ben alapított vállalat célja az volt, hogy egy egyszerűen kezelhető és felszerelhető készüléket fejlesszen ki, amely alternatívát jelenthet az idáig konvektorokkal fűtött lakások kémény nélküli fűtéskorszerűsitésére.
A 6 kilowattos MIKA fűtőkészülék (parapetes/turbós/kondenzációs) a 60-70 négyzetméteres társasházi lakások és családi házak konvektoros fűtésének kiváltására és meleg víz ellátására kínál megoldást. Az Országos Településrendezési és Építési követelményekről szóló kormányrendelet (OTÉK) éppen 6 kilowattos határt húzott az égéstermék homlokzati kivezetésének tekintetében.
A több éve gyártott EU, valamint E-KON típusban ionizációs gyújtás, modulációs lángszabályozás, automatikus fagyvédelem, szivattyúletapadás-gátlás, külső hőmérséklet korrekciós lehetőség, vízáramlás és nyomásérzékelés biztosítja az automatikus, biztonságos működést magas hatásfokon. A készülék egyik előnye a hagyományos konvektoros fűtéssel szemben, hogy három-négy berendezés helyett egy készülék + radiátor rendszerrel történik a lakás egyenletes hőmérsékletének fenntartása. A rendszert szobatermosztát vezérli. A berendezés feleakkora, mint a konvektor, alacsony felületi hőmérséklete miatt pedig szellőzőnyílással ellátott bútorba is beépíthető. Az eszköz váltószelepes típusa indirekt tárolóval melegvíz-ellátásra is alkalmas.
Ma már a Technorgáz több mint 20 ezer készüléke üzemel országszerte. A cég szerint termékükkel a hagyományos konvektoros fűtéshez képest minimum 30 százalékos energia-megtakarítás érhető el, de ugyanilyen mértékben csökkenthető a széndioxid- és a nitrogénoxid-kibocsátás is. Mivel a rendszerrel szükségtelen kéményt kiépíteni vagy meglévő kéményt béleltetni, a háztartás emiatt is sok pénzt megspórolhat. Szakszerű beszereltetés esetén szénmonoxid-visszaáramlástól sem kell tartani, a készülék teljesen veszélytelen.
A Technorgáz termékei kifejezetten a magyar piacra készülnek, magyar munkaerővel, 90 százalékban hazai alkatrészekből. Mivel más gyártók nem álltak rá az ilyen kis teljesítményű készülékekre, a termék az itthoni piacon egyedülállónak számít.

Zöld Energia
Szolnokon épült meg a jövő energiatárolója – a MAVIR kulcsfontosságú projektje készült el
Nappali áram éjszakára: a zöldenergia stabilitásának kulcsa már működik.

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)
Magyarország legnagyobb hálózati integrált energiatárolóját építette meg vissza nem térítendő állami támogatással, uniós forrásból a Mavir átviteli rendszerirányító Szolnokon, a 20 megawatt összteljesítményű, 60 megawattóra kapacitású létesítmény 8 milliárd forintból valósult meg – adta hírül az alternativenergia.hu. Hozzátette, a kormány 2010 óta az energiapolitikáját három pillérre építi, a zöldenergia-napenergia felfuttatására, az atomenergiára, és a geotermikus képesség fejlesztésére. A fenntartható energiaforrások aránya jelzi, hogy Magyarország a zöldátállás terén hatalmasat lépett előre. Olyan mértékű napenergia-kapacitással rendelkezik az ország, ami a nappali és az éjszakai árak között jelentős eltérést okoz: nappal alacsony, az esti órákban pedig magas árakat eredményez – fejtette ki. A megoldás egyrészt olyan gázerőművek üzembe állítása, amelyek képesek kiegyenlíteni az áramtermelést a napenergia megszűnése esetén. A másik megoldás a napközben megtermelt villamos energia tárolása az esti órákra. A kereslet és kínálat jobb összehangolásához, a szélsőséges napközbeni ármozgások kiegyensúlyozásához korszerű tárolói kapacitásokra van szükség – hangsúlyozta.
Ezért indította a kormány a tárolói programját, a munkák beérni látszanak, jelenleg 180 milliárd forintot lehet energiatárolók üzembe helyezésére fordítani – ismertette. Az uniós forrásból megvalósult egyik első ilyen beruházás Szolnokon létesült, ez a most üzembe állt legnagyobb hálózati integrált energiatároló az országban. Kitért arra, hogy jelenleg 114 megawatt teljesítményű energiatároló működik Magyarországon. Jó esély van arra, hogy a rendelkezésre álló 180 milliárd forint forrásból 2030-ra 1 gigawatt lesz. Jelezte: hamarosan elindul 50 milliárd forintos keretösszeggel a Jedlik Ányos Programban a hazai gazdasági társaságok újabb beruházásait ösztönző tárolólétesítési pályázat. Kállai Mária (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője köszönetet mondott a kivitelezésért a Szolnok környékiek nevében, a beruházás hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország energiaellátása tisztább, kiszámíthatóbb, biztonságosabb legyen. Szalay Ferenc, Szolnok és térsége fejlesztéséért felelős miniszteri biztos elmondta: 6-7 napelempark létesült Szolnok térségében, a most átadott fejlesztés megoldja a tárolási képességet.
-
Zöld Energia2 nap telt el a létrehozás óta
Állami ingyen pénzre pályázhat, ha szigetelné a födémet!
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás óta
Kiderült mi befolyásolja a napelemek teljesítményét nagymértékben!
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás óta
A nap ereje lenyomta az árakat – szinte fizettek, hogy fogyasszunk
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás óta
Zsilip, szivattyú, tározó – így készül Magyarország az aszályos jövőre
-
Zöldinfó18 óra telt el a létrehozás óta
Ingyenes támogatás társasházaknak: jön az okos mérés a távhőnél!