Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Itt a tökéletes akkumulátor a napelemek számára

Az új energiatároló rendszert egy olaszországi vállalat dobta piacra, egyik verziója pedig inverterrel együtt érkezik.

Létrehozva:

|

Új, 5,4 kWh-os kapacitású, akár 60 kWh-ig is bővíthető otthoni energiatároló rendszert mutatott be egy olaszországi vállalat – számol be a PV Magazine. A 100%-os kisütési mélység és a 450 V névleges töltési-kisütési feszültség tökéletes választássá teszi a Weco új, kifejezetten lakossági alkalmazásokra szánt energiatároló rendszerét.

Az 5K0 akkumulátorsorozat két változatban lesz kapható, 5K0 Pro és 5K0 Smart néven. Az 5K0 Pro rendszer inverter nélkül, az 5K0 Smart pedig egy hibrid invertert is tartalmazó „minden egyben” megoldás.

„Az egyfázisú modellek áprilistól lesznek kaphatók Olaszországban az új CEI 0-21 tanúsítással, míg a háromfázisú modellek a főbb európai és amerikai piacokra készülnek” – mondta a PV Magazine-nak a vállalat szóvivője. „2024 végére egy 7,6 kWh-s változat is elérhető lesz, amely akár 110 kWh tárolókapacitással is rendelkezhet majd a kis kereskedelmi alkalmazások számára. Ez nagyfeszültségű háromfázisú inverterekkel kombinálható” – tette hozzá.

Az egyes akkumulátoregységek tárolókapacitása 5,12 kWh, teljes mérete 669 mm x 185 mm x 340 mm, súlya pedig 50 kg. A lítium-ionos rendszer katódanyagként LiFePO4-et használ, működési hőmérséklettartománya pedig -20 C-tól 50 C-ig terjed. Az új termék kapacitása 5,12 kWh, és 60 kWh-ig skálázható, a kisütési mélység 100%, a névleges töltési-kisütési feszültség pedig 450 V.

A készülékre tíz év garancia vonatkozik, és állítólag több mint 6000 cikluson keresztül képes működni. IP65-ös védettségi szinttel is büszkélkedhet.

Advertisement

Ami az 5K0 Pro rendszert illeti, invertere legfeljebb 6 kW teljesítményű, a PV maximális bemeneti feszültsége pedig 600 V. 2 MPPT-vel rendelkezik, és a gyártó szerint optimalizátorok segítségével akár 150%-kal is túlméretezhető. „Akár négy invertert is lehet párhuzamosan csatlakoztatni, és a Weco Gateway alkalmazással optimalizáltan lehet vezérelni a terheléseket” – nyilatkozta a szóvivő.

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!