Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Jelentős energiamegtakarítást ért el a Magyar Nemzeti Múzeum

Jelentős energiamegtakarítás ért el a Magyar Nemzeti Múzeum (MNM): az adatok alapján a kormány által előírt csökkentést többszörösen túlteljesítette az intézmény – áll az MNM MTI-hez eljuttatott csütörtöki közleményében.

Létrehozva:

|

A közleményben emlékeztetnek, hogy a kormány 2022 szeptemberében 25 százalékos gázfelhasználás-csökkentésre kötelezte az állami intézményeket, köztük a közgyűjteményeket is. 2022 utolsó negyedévének adatai szerint a Magyar Nemzeti Múzeum az előírt csökkentést többszörösen túlteljesítette, az egy évvel korábbi időszakhoz képest a megtakarítások mértéke a gázfogyasztásban 61, a villanyfogyasztás esetében pedig 48 százalék lett – emeli ki az intézmény közleménye.

Hozzáteszik, hogy a megtakarítás mértéke a gáz esetében köbméterben, az elektromos áramnál kilowattban értendő, nem pedig a kifizetendő díjak összegében, az energiaárak drasztikus növekedése miatt ugyanis a Nemzeti Múzeumban továbbra is jelentős kiadásnövekedéssel kalkulálnak. Az intézmény közleményében hangsúlyozza, reménykeltő, hogy a kormány ígérete szerint kiegészítő rezsitámogatást kapnak azok az állami intézmények, amelyek betartják az előírt 25 százalékos megtakarítást. Az intézmény vezetése a rezsicsökkentés érdekében bevezetett intézkedéseknél folyamatosan szem előtt tartja, hogy a múzeumtól megszokott magas színvonalú szolgáltatások ne sérüljenek, a munka zavartalan maradhasson a nehéz időkben is – áll a közleményben.

Zöld Energia

Mikrohálózatok hidrogénnel, megérkezett a jövő energiatárolási megoldása!

Egy németországi ipari szakkiállításon fogják bemutatni a HyGrid nevű hidrogén-mikrohálózati platformot.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Március végén, a Hannover Messe nevű ipari szakkiállításon tervezi bemutatni új, HyGrid nevű hidrogén-mikrohálózati platformját a Fraunhofer Institute for Machine Tools and Forming Technology (Fraunhofer IWU)– számol be a PV Magazine. A kutatók szerint a megközelítés segíthet a kórházak, az elzárt, vidéki területek és a háború sújtotta régiók energiaellátásában. A kutatók szerint az ilyen mikrohálózatok decentralizált energiaellátási megoldást kínálnak, amely életképes megközelítést jelentene Németországban. Ezek az önfenntartó rendszerek villamos energiát hasznosítanak, a szükség esetén kifejezetten nagy mennyiségű energia tárolást pedig zöld hidrogénnel valósítják meg. A Fraunhofer IWU csapata évek óta dolgozik a Reference Factory H2 nevű kezdeményezésen, amelyben a fókusz az elektrolizáló készülékek és üzemanyagcellák hatékony gyártási folyamatainak fejlesztésén van. Az intézet jelenleg sportközpontok és kórházak számára tervezi a kezdeti rendszerkoncepciókat. A kutatók szerint a kórházak teljes mértékben kihasználhatják a hidrogén-mikrohálózatokat, mivel az elektrolízis során oxigén keletkezik, amelyet technikai oxigénként, illetve víztisztításra és fertőtlenítésére lehetne használni.

A HyGrid platform központi elemét, a HyVentus nevű elektrolizáló egységet a Reference Factory H2 keretében fejlesztették ki ipari partnerek támogatásával. A Fraunhofer szerint a HyGrid egy költséghatékony, tartós mikrohálózati megoldást kínál, amelyet akár a háború sújtotta Ukrajnában is alkalmazhatnának a következő tél során. A szakértők úgy vélik, a könnyen telepíthető és skálázható rendszer a háború sújtotta régiókban és más, ellátási problémákkal küzdő régiókban néhány kilowattól több száz kilowattig terjedő tartományban kínálhat energiatárolási megoldást. A HyGrid kórházak, vállalkozások, iskolák vagy elzárt vidékek számára egyaránt megoldást kínálhat.

A platform részletesen a Hannover Messén ismertetik majd. A világ egyik legnagyobb, évi 100-200 ezer embert vonzó ipari szakkiállítását 2025-ben március 31. és április 4. között fogják megrendezni.

 

Kép: Reference Factory.H2

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák