Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Sokmilliárdos beruházással megújuló energiára “huzalozza át” az ország áramellátását az ausztrál kormány

Ausztrália “megújulóenergia-övezetek” létesítését jelentette be szerdán szélerőmű-parkok és víz alatti elektromosáram vezetékek kiépítésével annak érdekében, hogy növelje a nemzeti áramellátó hálózatába betáplált “tiszta” energia részarányát.

Létrehozva:

|

Anthony Albanese miniszterelnök klímareformok ígéretével hivatalba lépett kormánya a jövő héten terjeszti be jövő évi költségvetési tervét. A kormány szerdai bejelentése a Munkáspárt Ausztrália nemzeti villamosenergia-hálózatának korszerűsítése és újjáépítésére felvázolt 20 milliárd dolláros “áthuzalozási” programjának az első gyakorlati lépése. “A ‘nemzeti áthuzalozási program’ mindig is arról szólt, hogy munkahelyeket teremtsünk az új energiaiparágakban, tisztább, olcsóbb és biztonságosabb energiát biztosítsunk, és csökkentsük a kibocsátást – ma már pontosan ez történik” – jelentette ki Albanese miniszterelnök a nyilatkozatban. A bejelentés szerint Victoria állam például, ahol a jövő hónapban választások lesznek, 1,5 milliárd ausztrál dollár (947,85 millió amerikai dollár) kedvezményes finanszírozást kap a megújulóenergia-övezetekre (REZ) és a tengeri szélenergia-fejlesztési projektekre.

Victoria állam emellett 750 millió ausztrál dollár kedvezményes hitelt is kap a Victoria és Új-Dél-Wales közötti víz alatti villamosenergia-összekötő vezeték, a VNI West KerangLink megvalósítására 2028-ig. A Victoria és Tasmánia közötti Bass-szoroson átvezető Marinus Link néven ismert összekötő vezeték megvalósítása szintén lendületet kapott a kormány ígéretének köszönhetően, hogy a projekt 80 százalékát a Clean Energy Finance Corporation kedvezményes hiteléből fedezi. A kormány emellett egymilliárd ausztrál dolláros hitelt jelentett be a tasmaniai Tarraleah erőmű újjáépítéséhez és a Cethana tavi szivattyús vízenergia-tározó projekthez. Ausztrália kis híján áramszünetekbe torkolló energiaválságba jutott az idén, mivel több széntüzelésű erőmű váratlanul leállt, a többi pedig szénhiány miatt csökkentette az áramtermelést. A gázüzemű erőműveknek pedig a gázárak globális emelkedésével kellett szembenézniük.

 

mti

Zöldinfó

Az újrahasznosítható műanyag raklapok előnyei a fa változatokkal szemben

A logisztikai és anyagmozgatási iparágakban az árucikkek és termékek hatékony mozgatása és tárolása kulcsfontosságú. A raklapok az egyik alapvető eszközei ennek a folyamatnak, amelyek segítségével az árukat könnyedén szállíthatjuk, tárolhatjuk és kezelhetjük. Azonban az iparág gyors fejlődése és a fenntarthatóság iránti növekvő igények miatt egyre nagyobb figyelmet szentelnek az alternatív megoldásoknak, mint például az újrahasznosítható műanyag raklapok.

Létrehozva:

|

Szerző:

Ezeknek az új generációs raklapoknak számos előnye van a hagyományos fa változatokkal szemben, amelyek hatékonyabbá és fenntarthatóbbá teszik a logisztikai folyamatokat:

Az egyik fő előnye az újrahasznosítható műanyag raklap termékeknek az, hogy sokkal tartósabbak és strapabíróbbak, mint a fa raklapok. Utóbbiak ugyanis könnyen sérülhetnek, repedhetnek vagy rothadhatnak, különösen nedves vagy korrozív környezetben. Ezzel szemben az újrahasznosítható műanyag raklapok ellenállnak a külső károsító hatásoknak, így jóval nagyobb élettartammal rendelkeznek a fa változatoknál. Ezáltal csökkentik a raklapok cseréjéből és karbantartásából fakadó extra költségeket, valamint minimalizálják az áruk károsodásának kockázatát.

A műanyag raklapok könnyűsúlyúak és egységesek, ami könnyebbé teszi a kezelésüket és a mozgatásukat. A fa raklapok gyakran változatos méretekben és súlyokban érkeznek, ami nehezítheti azok mobilizálását és összehangolását a logisztikai folyamatok során. Az egységes méretekkel rendelkező műanyag raklapok azonban egyszerűbbé teszik a raktározási és szállítási műveletek tervezését és optimalizálását.

A fenntarthatóság szempontjából is kedvezőbbek az újrahasznosítható műanyag raklapok. Mivel visszaforgatható műanyagból készülnek, hozzájárulnak a faforrások megőrzéséhez és a környezeti terhelés csökkentéséhez. A fa raklapok gyakran fakitermelésből származnak, ami erdőírtáshoz és biodiverzitás-vesztéshez vezethet. Az újrahasznosítható műanyag raklapok gyártása és felhasználása kevesebb káros anyag kibocsátással jár, így csökkenthető az iparág ökológiai lábnyomát.

Advertisement

A Schoeller Allibert plasztik raklapok például teljes mértékben újrahasznosíthatók – a használt raklapokat begyűjtik a gyártóközpontjaikban, majd egy alapos tisztítást, csiszolást, mosást és szárítást követően új formába öntik őket, és máris újra felhasználhatók anélkül, hogy hozzájárultak volna a világ szeméthalmainak növeléséhez.

A műanyag raklapok könnyen tisztíthatók és fertőtleníthetők – ez különösen fontos az élelmiszere és egészségügyi iparágban. A fa raklapok sokszor nehezebben tisztíthatók, és a nedvesség hatására könnyen baktériumokat és egyéb szennyeződéseket tartalmazhatnak. A plasztik változatoknak azonban az agresszívabb, invazív mosási metódusok sem okoznak kárt, így kiválóan sterilizálhatók és újra felhasználhatók a kényes árucikkek szállításához/tárolásához.

Tovább olvasom

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!