Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Újabb erkélynapelem bukkant fel az európai piacon

Az Anker Solarbank Dual System erkélynapelemek különböző változatokban érhetők el.

Létrehozva:

|

Már az Európai Unió egyes tagállamaiban is elérhetőek az Anker Solarbank Dual System erkélynapelemek – számol be a Notebook Check. Minden készlet négy napelemet, egy mikroinvertert és két Solarbankot tartalmaz, amelyek együttes tárolókapacitása 3,2 kilowattóra. A kínálat csúcsát jelentő csomag napelemeinek maximális teljesítménye 2160 watt.

Az Anker a SOLIX Solarbank Dual System termékcsaládban három új otthoni erkélynapelemes rendszert dobott piacra, köztük a világ első 2000 wattos megoldását. Mindegyik csomag négy napelemet, egy 600/800 wattos MI80 mikroinvertert, két 1600 kilowattórás Solarbankot tartalmaz az energia tárolására a későbbi felhasználás érdekében, valamint nyolc földi konzolt. A funkciók közé tartozik az LFP akkumulátorok akár 6000 ciklusos élettartammal, ami 15 évnyi energiának felel meg, valamint a valós idejű elemzés az Anker alkalmazáson keresztül.

Az 1640 wattos napelemes rendszer négy 410 wattos PERC napelemet tartalmaz, amelyek akár 1658 kilowattóra energiát is előállíthatnak, ami az Anker szerint évente mintegy 550 euróval (nagyjából 217 ezer forinttal) csökkentheti az energiaszámlákat. Az 1780 wattos változatban a napelemeket 445 wattos IBC változatokra cserélődnek, így a maximális teljesítmény 1800 kilowattóra, a becsült éves megtakarítás pedig 570 euró (225 ezer forint). A 2160 wattos változat 540 wattos PERC napelemekkel rendelkezik 23 százalékos hatásfokkal, ami 2184 kilowattórára növeli a termelt energiát, ezáltal energiaköltség-megtakarítás 620 euró (245 ezer forint).

Az Anker SOLIX Solarbank Dual System with Brackets (1640 watt, 3200 kilowattóra) ára 3899 euró (mintegy 1,54 millió forint). A nagyobb teljesítményű Anker SOLIX Solarbank Dual System with Brackets (1780, 3200 kilowattóra) ezzel szemben 4599 euróba (1,81 millió forintba) kerül. A csúcsmodell Anker SOLIX Solarbank Dual System with Brackets (2160, 3200 kilowattóra) jelenleg 4399 euróért (1,73 millió forintért) kapható. Érdemes hozzátenni, hogy az erkélynapelemek használata Magyarországon egyelőre nem engedélyezett, igaz, ez rövidesen megváltozhat.

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!